(13)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Częściowe zachmurzenie 0
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Konieczny remont oczyszczalni? Ze środków zewnętrznych?

Autor: 10 Grudzień 2015 przeczytasz w ok. 2 min.
Konieczny remont oczyszczalni? Ze środków zewnętrznych?
©
(13) | Czytano:
9,541 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

W dniu 08.12.2015 r. w miejscowości Gronów (woj. lubuskie) odbyło się spotkanie z udziałem Burmistrza Miasta Kola - Pana Stanisława Maciaszka, Prezesa Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. z/s w Kole Pana Krzysztofa Sobczaka oraz Przewodniczącej Rady Nadzorczej MZWiK sp. z o.o. Pani Darii Skupin z przedstawicielami firmy działającej w branży projektowania i budowy oczyszczalni ścieków.

R E K L A M A
13
Czytano:
9,541 razy
Udostępnij
"Konieczność zorganizowania przedmiotowego spotkania została podyktowana bardzo złym stanem technicznym obecnej oczyszczalni ścieków. Zdecydowana większość urządzeń, z jakich składa się obiekt oczyszczalni jest przestarzała, ponadto większość z nich nadaje się już tylko do rozbiórki. Również zastosowana technologia oczyszczania ścieków na skutek zmian i kombinacji nie pozwala obecnie na usuwanie substancji zawartych w ściekach. Reasumując, istniejąca oczyszczalnia nie spełnia wymogów wynikających z prawa ochrony środowiska oraz dyrektyw unijnych." - czytamy w informacji Stanisława Maciaszka.

Jak wynika z dokumentów znajdujących się w Spółce, fatalny stan techniczny oczyszczalni został stwierdzony już w 2011 r. W związku z powyższym zwracano uwagę na konieczność modernizacji obiektu. Niestety poprzednie władze Spółki nie podejmowały zdecydowanych kroków w tym kierunku.

Przy okazji spotkania został poruszony również problem zagospodarowania osadu ściekowego, gdyż obowiązujące przepisy prawa również w tym temacie wprowadzają szczególne obostrzenia (m.in. zakaz składowania osadu).

W trakcie spotkania dokonano niezbędnych ustaleń oraz omówiono warunki współpracy w tym zakresie.

Przy okazji Burmistrz oraz członkowie organów Spółki mieli okazję obejrzenia funkcjonującej w Gronowie oczyszczalni ścieków. Na uwagę zwrócił przede wszystkim fakt zastosowania w obiekcie nowoczesnej technologii spełniającej wymogi wynikające z najlepszych dostępnych technik. Oczyszczalnia jest obiektem nowoczesnym, higienicznym, nie emitującym nieprzyjemnych zapachów, czy innych emisji.

Należy jednocześnie dodać, iż modernizacja istniejącego obiektu oczyszczalni może zostać sfinansowana ze środków pochodzących z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nawet do 80%.

UM KOŁO

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (13)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
MEMA · 13 Grudzień 2015
Czy może Pan BURMISTRZ powiedzieć ile ta inwestycja będzie kosztowała? I ile za rok czy dwa wzrosną ceny za ścieki? Patrząc na inne miasta które przeprowadziły modernizacji oczyszczalni, ceny ścieków wynoszą od 6 zł w górę za 1 m3. U nas obecnie to cena 3,30 zł. No to nam zafunduje Pan prezent, Pan odejdzie, a my będziemy płacić. Gratulacje...
isa · 13 Grudzień 2015
Woda i ścieki zgodne z obowiązującymi normami . A Prezesa zwolniono za brak BIP na stronie firmy , ciekawe ?????? znów pozory działania , a w kasie pusto , oj pusto.
Jarek · 11 Grudzień 2015
Jak do Wrocławia to pojechał tyko z przewodniczący rady nadzorczej bez prezesa MZEC a do Gronowa zabrał samych znachorów. HAMSTWO
Jarek · 11 Grudzień 2015
Jak do Wrocławia to pojechał tyko z przewodniczący rady nadzorczej bez prezesa MZEC a do gronowa zabrał samych znachorów. HAMSTWO
Jarek · 11 Grudzień 2015
Jak do Wrocławia to pojechał tyko z przewodniczący rady nadzorczej bez prezesa MZEC a do gronowa zabrał samych znachorów. HAMSTWO
kolo · 11 Grudzień 2015
Wykonawcę oczyszczalni w Gronowie gmina wybrała w drodze przetargu. Koszt budowy to ok. 12 mln. z czego ok. 7,5 mln. pozyskano z UE. W Kole przypuszczam, że burmistrz podejmuje rozmowy z pominięciem procedur przetargowych obowiązujących w tym zakresie, z zerowym \"wolumenem pieniążków\" i bezpodstawną nadzieją na wsparcie inwestycji przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Gratuluję pomysłu i czekam na efekty.
Janusz · 11 Grudzień 2015
Może jak już burmistrz chce modernizować, niech załatwi nam jeszcze trzecią rurę, gdzie wzbogaci wodę związkiem C2H5OH (niech chociaż to obieca, bo tyle potrafi). Sam mogę tutaj zaoferować, że znajdę wtedy sponsora, który da nam wszystkim gratisowo potrójne krany. Nasz kolski Sanitec takie zrobi przecież bez problemów. Poparcie też wtedy Maciaszek będzie miał wyższe niż rok temu.
Małgorzata · 11 Grudzień 2015
Osobiście jestem za tym, żeby w Kole zbudować jeszcze jakąś fajną sieć tramwajową (trzy, cztery linie). Pan Burmistrz ma dobre kontakty, gdzie trzeba, łódzcy fachowcy pomogą, poznańscy może też...
DO E KOLO · 11 Grudzień 2015
Przestańcie w końcu walić tą tandetę Podczas ostatniej transmisji nie było można od różnić PSA OD KOTA
E KOLO · 11 Grudzień 2015
Kto każe pisać wam takie tekst .Podpis na końcu tekstu UM nie wystarcz powinna podpisać się pod tym konkretna osoba.
jaaaa · 11 Grudzień 2015
a ile błędów technicznych i ortograficznych w tym tekście, pan \"dziennikarz\" chyba wagarował na języku polskim... wstyd
kolo · 10 Grudzień 2015
Jak widzę mamy w Kole nową Trójcę zbawiającą nasze wodociągi, są to: burmistrz Stanisław Maciaszek, prezes Krzysztof Sobczak i mecenas Daria Skupin. To oni ocenili stan MZWIK. Brawo! W MZWiK funkcjonuje akredytowane laboratorium i wg wyników tej komórki wyniki działania stacji uzdatniania wody i oczyszczalni są nienaganne. Wyniki nie kłamią. Dodatkowo ścieki są badane przez Inspektorat WiOŚ, a wodę bada „Sanepid”. Wszystko nadzoruje Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Kole. Odnoszę wrażenie, że jak zwykle burmistrz jeszcze niczego nie dokonał, a już ogłasza zwycięstwo. Jedynym osiągnięciem w tej sprawie była wizyta w Gronowie.
kolkaa · 10 Grudzień 2015
Najnowszą powyższą nowinę uściślam. W Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska można uzyskac wsparcie do 80 % ,ale w postaci KREDYTU !!! oprocentowanego na 3% w skali rocznej. Zadłużenie spółki więc będzie spore.Oczyszczalnia na dzień dzisiejszy w aspekcie technicznym i moralnym działa dobrze
Polityka
Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu
9 godziny temu 11,869 27

Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu

Inne
Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy
1 dzień temu 3,272

Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy

Gmina Koło
Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim
1 dzień temu 1,964

Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim

Sport
Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym
1 dzień temu 5,847 1

Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym

Miasto Koło
Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK
1 dzień temu 4,991 3

Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK

Inne
GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie
1 dzień temu 4,514

GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz