× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Częściowe zachmurzenie 9
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Szlachetna paczka w Gminie Grzegorzew

Autor: 22 Grudzień 2015 przeczytasz w ok. 3 min.
Szlachetna paczka w Gminie Grzegorzew
©
(0) | Czytano:
3,118 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

 Radni Rady Gminy Grzegorzew wraz z Panią Wójt postanowili w tym roku przyłączyć się do akcji „Szlachetna paczka”. Radni Rady Gminy i Wójt Gminy ufundowali paczki dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

R E K L A M A
0
Czytano:
3,118 razy
Udostępnij
17 grudnia 2015 roku podczas sesji Rady Gminy 20 paczek przekazano na ręce Dyrektorów Szkół z terenu Gminy.


Czas Świąt Bożego Narodzenia to czas radosny i piękny, bardzo rodzinny i ciepły, kiedy nikt z nas nie powinien czuć się opuszczony i samotny.

Z myślą o najbardziej potrzebujących gmina nasza, jak co roku, przystąpiła do akcji Świątecznej Zbiórki Żywności „ Pogotowie św. Mikołaja ”. W dniach od 4 do 6 grudnia 99 wolontariuszy – uczniów naszych szkół zbierało żywność w sklepach, bądź też przynosiło żywność, słodycze, przybory szkolne i zabawki do swoich szkół. Łącznie : Gimnazjum, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grzegorzewie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bylicach – Kolonii i Szkoła Podstawowa w Barłogach zebrały 525,8 kg artykułów spożywczych i słodyczy. Trafią one przed świętami, za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, do rodzin i osób najbardziej potrzebujących. Łącznie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował 117 paczek, które rozdawane będą 22 grudnia.

Tradycyjnie paczki dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej przygotowała Gminna Komisja do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grzegorzewie. 100 paczek świątecznych przygotowanych przez komisję rozdanych zostanie wspólnie z ośrodkiem pomocy społecznej 22 grudnia.

Akcję charytatywną Prezent od serca zorganizowało Gimnazjum w Grzegorzewie. Od 1 grudnia uczniowie Gimnazjum zbierali zabawki i artykuły szkolne. Finał akcji odbył się 18 grudnia br.

Wzorem lat ubiegłych Zespół Szkolno - Przedszkolny zorganizował akcję: „ Dar serca ”. Osoby zainteresowane udzieleniem pomocy mogły wesprzeć rodziny będące w trudnej sytuacji materialnej, przygotowując paczkę – prezent świąteczny dla dziecka. Serduszka z informacją o dziecku - wiek, wzrost, płeć czekały w Kościele w Grzegorzewie. Nasi mieszkańcy okazali wielkie serca. Wszystkie przygotowane serduszka zostały zabrane.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tej pięknej akcji. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Mariana Dybusa Prezesa PSS Społem w Turku, który odpowiadając na prośbę Rady Rodziców Szkoły Podstawowej, Przedszkola oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzegorzewie przekazał słodycze oraz owoce na przygotowanie paczek dla dzieci i uczniów z okazji dnia Świętego Mikołaja. Otrzymane produkty pozwoliły na przygotowanie 266 paczek, które zostały przekazane dzieciom i uczniom szkoły 5 grudnia br.

Jak widać Mieszkańcy Gminy Grzegorzew maja Wielkie Serca. Czerpiemy radość z obdarowywania innych. To bardzo budujące.

Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc dla najbardziej potrzebujących, serdecznie dziękujemy wolontariuszom, wszystkim społecznościom szkolnym, instytucjom, a przede wszystkim Darczyńcom za Wielkie Serca. Pamiętajmy, że dobro wraca do nas ze zdwojoną siłą, dlatego warto się dzielić, obdarowywać nim innych. Dziękujemy, że tak wielu mieszkańców naszej gminy i instytucji w tym wyjątkowym i szczególnym czasie dało dowód, że naprawdę bliskie są im słowa św. Jan Paweł II, który mówił, że „ Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi ”.

UG Grzegorzew
Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
Wypadki
Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2
1 dzień temu 11,606 3

Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2

Polityka
19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła
1 dzień temu 11,044 33

19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła

Polityka
Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną
1 dzień temu 21,969 73

Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną

Gmina Grzegorzew
Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej
1 dzień temu 3,895

Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Biblioteka
Laureaci konkursu plastycznego
2 dni temu 1,067

Laureaci konkursu plastycznego "Motanka"

Miasto Koło
Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia
2 dni temu 864

Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia

1 dzień temu 318
R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz