(2)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Częściowe zachmurzenie 9
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

WOPR podsumował rok działalności

Autor: 23 Grudzień 2015 przeczytasz w ok. 2 min.
WOPR podsumował rok działalności
©
(2) | Czytano:
3,556 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Edukacja o bezpieczeństwie w wodzie - to ich główny cel, który doskonale wypełniają swoimi lekcjami w jednostkach oświaty. Co jeszcze robili w pierwszym roku swej działalności?

R E K L A M A
2
Czytano:
3,556 razy
Udostępnij
"Nadchodzi koniec roku. Jest to moment, w którym chcielibyśmy podsumować pracę i działania Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Wielkopolskiego, Oddział Miejsko - Powiatowy w Kole.
Nasz oddział powstał w lutym br. i po dziesięciu miesiącach działania możemy pochwalić się, że ponad 2000 dzieci i młodzieży z oddziałów przedszkolnych i szkolnych brało udział w prelekcjach nt. zasad bezpiecznego zachowania się na akwenach wodnych. Ponad 200 uczniów szkół podstawowych z miasta Koła było uczestnikami pokazów ratownictwa wodnego zorganizowanych przez nasz oddział na pływalni miejskiej. Braliśmy udział w projekcie "Prelekcje edukacyjne dla dzieci i młodzieży z terenu Województwa Wielkopolskiego pt. Środowisko - nasze wspólne dobro" zorganizowanym przez Wielkopolski WOPR. Ponadto braliśmy udział w biciu rekordu w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Pomagaliśmy w organizacji 35 Międzynarodowego Biegu Warciańskiego oraz zabezpieczaliśmy od strony wody Blues Festiwal i czuwaliśmy nad bezpieczeństwem osób bawiących się. Należy również podkreślić, że wyszkoliliśmy dziewięciu Młodszych Ratowników WOPR oraz ośmiu zawodowych ratowników. Pozyskaliśmy fundusze od sponsorów, które przekazaliśmy na odzież dla naszych Młodszych Ratowników WOPR. Ponadto przeprowadziliśmy egzaminy i wydaliśmy 50 kart pływackich dla młodych adeptów pływania.

Warto zaznaczyć, że wszystkie w/w przedsięwzięcia realizowaliśmy bezpłatnie wypełniając jedynie misję i cele statutowe Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Na koniec chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim Instytucjom, firmom i szkołom za życzenia świąteczne i noworoczne. My również życzymy wesołych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej. Szczęśliwego Nowego 2016 Roku!"


Kolski WOPR jest doskonałym przykładem, że swoje pasje można realizować z pożytkiem publicznym. Gratulujemy zaangażowania i również życzymy wszystkiego najlepszego!

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (2)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
realny szuwarek · 23 Grudzień 2015
ojojoj wyczuwam tutaj wielką zazdrość z twojej strony drogi wodniku szuwarku myślę że ciebie nigdy nie będzie stać na takie działanie .Wesołych Świąt wodniku szuwarku .
wodnik szuwarek · 23 Grudzień 2015
Tonący brzytwy się trzyma..... śmieszny Kolski WOPR
Wypadki
Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2
1 dzień temu 11,578 3

Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2

Polityka
19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła
1 dzień temu 10,897 32

19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła

Polityka
Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną
1 dzień temu 21,911 72

Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną

Gmina Grzegorzew
Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej
1 dzień temu 3,891

Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Biblioteka
Laureaci konkursu plastycznego
1 dzień temu 1,067

Laureaci konkursu plastycznego "Motanka"

Miasto Koło
Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia
2 dni temu 861

Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia

1 dzień temu 308
R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz