sim

Wiadomości Miasto Koło W środę kolejny Orszak Trzech Króli

W środę kolejny Orszak Trzech Króli

04-01-2016 08:41 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,037 | Komentarzy: 2
Jubiler Euro Koło
W środę kolejny Orszak Trzech Króli
Foto:
Już w najbliższą środę (6 stycznia) po raz trzeci ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie to jest zaproszeniem do wspólnego radosnego przeżywania święta Objawienia Pańskiego.
Tegoroczny Orszak Trzech Króli w Kole rozpocznie się Mszą św. sprawowaną w jednym czasie w trzech kolskich kościołach parafialnych: Podwyższenia Krzyża Świętego (fara) - o 10.30, Matki Bożej Częstochowskiej - o 10.30, Świętego Bogumiła - o 11.00. Następnie wszyscy wyruszą w kierunku parkingu przy ul. Słowackiego, skąd już wspólnie, jedną dużą grupą ze śpiewem kolęd wyruszą ulicami miasta w poszukiwaniu Świętej Rodziny.

Wszystkich uczestników, a zwłaszcza najmłodszych, organizatorzy zachęcają do przebrania się za aniołka, rycerza czy księżniczkę. Dla wszystkich, jak co roku, są także przygotowane także tekturowe korony, które w środę będzie można nabyć w świątyniach.

Organizatorami tegorocznego Orszaku są kolskie parafie, Urząd Miejski w Kole i Miejski Dom Kultury. Partnerami są również: Stowarzyszenie Kolanie, Legion X, zespół harcerski Wartaki i firma R&P Państwa Jabłońskich.

W tym samym dniu kolorowe orszaki przejdą także ulicami dwóch innych miejscowości naszego powiatu – w Kłodawie (rozpoczęcie w kościele o godz. 10.30) i Przedczu.

mn
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
abecadło 05-01-2016 18:53
Mam nadzieję, że Stowarzyszenie uzgodniło to ze wszystkimi parafiami, skoro podaje taką informację... ;)
| Zgłoś do usunięcia
współorganizator 05-01-2016 17:38
Korony nie będą do nabycia ale zostaną rozdane za darmo w parafiach na mszach przed wyjściem orszaków. Parafia pod wezwaniem św. Bogumiła zmieniła godzinę mszy na godz. 10:40. Stowarzyszenie KOLANIE jest WSPÓŁORGANIZATOREM. Do zobaczenia :)
| Zgłoś do usunięcia