× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Miejscowe opady deszczu w pobliżu 12.3
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Waldemar Pietrzak: Sport uczy życia

Autor: 16 Styczeń 2016 przeczytasz w ok. 3 min.
Waldemar Pietrzak: Sport uczy życia
©
(0) | Czytano:
3,752 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Koło stoi pod znakiem sportu. Osoby lubiące aktywność fizyczną mają duże możliwości w wyborze dyscypliny, w którą chciałyby się zaangażować. Kiedy słyszymy o sukcesach „naszych” młodych sportowców, cieszymy się z osiągnięć kolskiej młodzieży. By wspomagać rozwój sportu w naszym mieście, Burmistrz Stanisław Maciaszek, z inicjatywy osób zajmujących się sportem profesjonalnie, powołał Społeczną Radę Sportu.

R E K L A M A
0
Czytano:
3,752 razy
Udostępnij
Powołana zarządzeniem Burmistrza Rada jest organem opiniodawczym i konsultacyjnym. 12-osobowemu składowi przewodniczy Waldemar Pietrzak (UKS „Maratończyk” Koło), a do zadań Rady należy m.in. opiniowanie strategii rozwoju miasta i wszelkich projektów, programów i planów związanych ze sportem, współpraca z podmiotami działającymi na niwie sportu. Ale przede wszystkim propagowanie sportu i aktywności fizycznej w mieście, wzajemne wspieranie działalności i promowanie zwycięzców każdej lokalnej dyscypliny.

- Osoby zajmujące się profesjonalnie sportem w Kole zaproponowały Burmistrzowi pomoc w tej dziedzinie – przyznał Waldemar Pietrzak. – Mamy głos doradczy. Wcześniej pomagaliśmy w lepszej i sprawniejszej organizacji imprez, a teraz mamy nowe pomysły na rozwój kolskiego sportu.

Członkowie Rady spotykają się cyklicznie, na wniosek Burmistrza lub z własnej inicjatywy. Zaplanowali dotąd dwa przedsięwzięcia. Pierwszym jest coroczne honorowanie młodych sportowców osiągających wysokie wyniki. Drugim zaś przywrócenie dawnej tradycji Dni Sportu, lecz w nowej formule – w połączeniu z instytucjami kultury, jako Dni Sportu i Kultury. – Zamysłem naszym jest piknik, zorganizowany w letnim okresie na miejskim stadionie; mógłby przynieść naszej młodzieży wiele dobrego, zachęcić do podjęcia aktywności fizycznej – kontynuował prezes Rady. – Obecni mogliby spróbować sił w każdej z dyscyplin a zachęceni zapisać się do danej sekcji. To ogromne zadanie, wymagające zaangażowania osób działających na rzecz sportu i sponsorów. Mimo wszystko to nasza idea nr 1 na bieżący rok.

Wszelkie działania Rady mają bardzo ważny cel. Jak podkreślił Waldemar Pietrzak, sportowcy, niezależnie od uprawianej dziedziny, powinni się lepiej poznać, może nawet zaprzyjaźniać, lepiej rozumieć, doceniać swoje sukcesy, wzajemnie promować, by każde sportowe osiągnięcie miało w mieście swój oddźwięk. – Chcemy promować sportowe Koło szeroko – przyznał prezes Rady. - Jeśli damy dobry przykład młodym ludziom, to i oni będą się cenić i szanować.

Dla młodych ludzi właściwa ocena ich wytężonej pracy jest bardzo ważna. Widzimy sukcesy i uśmiechy na twarzach, ale zapominamy, jaka droga doprowadziła młodych na podium. Trzeba też mówić o treningach i codziennej ciężkiej pracy. Na sukces składają się tylko w połowie naturalne predyspozycje. Resztę stanowi pracowitość, systematyczność, wytrwałość. Sport uczy życia. Pięknie kształtuje charakter. Uczy zachowania się w sytuacji sukcesu i porażki. Trzeba nauczyć się przegrywać w sposób mobilizujący do dalszej pracy, która w efekcie przyniesie zwycięstwo. Taka umiejętność się w życiu bardzo przydaje. Efekt pracy zależy w dużej mierze od kompetencji trenera, który musi być znawcą dyscypliny, jej teorii i metodyki, ale i dobrym wychowawcą młodzieży. Ta świadomość miejmy nadzieję skłoni rodziców i opiekunów młodego pokolenia do wspierania swoich pociech w podejmowaniu sportowych wyzwań. A Dzień Sportu, jeśli uda się go zorganizować, może spowoduje nowe zapisy do kolskich sekcji i klubów.


Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
Powiat Kolski
IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego powiatu!
3 godziny temu 5,196 1

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego powiatu!

Powiat Kolski
Komplety strojów sportowych dla ZS-P w Kościelcu od Fundacji Wood-Mizer
1 dzień temu 1,779

Komplety strojów sportowych dla ZS-P w Kościelcu od Fundacji Wood-Mizer

Inne
Młodzież miała okazję zobaczyć od środka pracę policjantów
1 dzień temu 7,073

Młodzież miała okazję zobaczyć od środka pracę policjantów

Gmina Dąbie
Gmina Dąbie: Szkoła w Chełmnie przejdzie termomodernizację
1 dzień temu 2,247

Gmina Dąbie: Szkoła w Chełmnie przejdzie termomodernizację

MS
Miasto Koło
Kwota na zrzutce dla Jacka Dziedziczaka osiągnięta przed zakończeniem zbiórki
1 dzień temu 16,844

Kwota na zrzutce dla Jacka Dziedziczaka osiągnięta przed zakończeniem zbiórki

Zatrzymania
Policjant po służbie zwrócił uwagę awanturnikom - został uderzony
1 dzień temu 42,455 51

Policjant po służbie zwrócił uwagę awanturnikom - został uderzony

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz