× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Częściowe zachmurzenie -1.4
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Szafy metalowe – konstrukcja i zabezpieczenia

Autor: 18 Styczeń 2016 przeczytasz w ok. 2 min.
Szafy metalowe – konstrukcja i zabezpieczenia
©
(0) | Czytano:
2,508 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Metalowe szafy spełniają bardzo wiele funkcji, biorąc udział w procesach telekomunikacyjnych, energetycznych czy związanych z przesyłaniem danych. Nowoczesne konstrukcje są zbudowane w oparciu o rozwiązania technologiczne zapewniające maksimum bezpieczeństwa i chroniące przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Sprawdźmy zatem konstrukcję i zastosowanie innowacyjnych szaf metalowych.

R E K L A M A
0
Czytano:
2,508 razy
Udostępnij

Ochrona wnętrza


Podstawowym celem szaf metalowych jest ochrona znajdujących się wewnątrz kabli, procesorów oraz podzespołów przed szkodliwymi czynnikami. Niezależnie od tego czy szafa znajduje się wewnątrz budynku, czy na zewnątrz – każdy rodzaj tej metalowej konstrukcji jest narażony na uszkodzenia i ingerencję osób trzecich. W przypadku szaf zewnętrznych ich budowa musi opierać się warunkom atmosferycznym – wiatr, opady deszczu, śniegu, a nawet przedostający się do środka piasek i kurz stanowi poważne zagrożenie. To wszystko może negatywnie wpłynąć na znajdujące się w szafie urządzenia, a korozja spowodować zniszczenie całej konstrukcji. Szafy zewnętrzne narażone są również na ingerencję osób niepowołanych, złodziei kabli, zwykłych wandali, a nawet dzikich zwierząt. Dlatego też konstrukcja musi uniemożliwiać jej rozkręcenie, stąd też śruby nie są widoczne z zewnątrz, a wandale mają do nich utrudniony dostęp.


Przykręć szafę do ziemi


Wyśrubowane kryteria związane z bezpieczeństwem muszą również spełniać szafy znajdujące się wewnątrz budynków. Chodzi tu na przykład o metalowe sejfy oraz szafy, w których przechowywane są poufne materiały i dokumenty (np. w jednostkach policji lub budynkach administracji publicznej). Z tego względu metalowe szafy muszą posiadać odpowiednie zabezpieczenia, które zmniejszą prawdopodobieństwo wyniesienia z budynku całej konstrukcji. Włamywacze wciąż doskonalą swoje metody i zamiast tracić czas na niszczenie mechanizmów zamków oraz szyfrów, wynoszą całość. Chcąc zapobiec takiej sytuacji stworzono szafy montowane do ziemi (np. za pomocą kołków lub kotew). Tego typu rozwiązania stosowane są zazwyczaj w przypadku atestowanych sejfów na broń, jednak szafy metalowe przeznaczone do przechowywania ważnych dokumentów również w nie wyposażone.


Możliwość łączenia w segmenty


W przypadku urządzeń telekomunikacyjnych lub energetycznych o niestandardowych wymiarach konieczne okazuje się dostosowanie wymiarów szaf. Dlatego większość konstrukcji posiada możliwość łączenia w segmenty, dzięki czemu dopasowanie do indywidualnych potrzeb staje się niesłychanie proste. Najczęściej szafy łączy się ze sobą na zasadzie szeregowej, co zapewnia praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji. Tak konstruowane są nie tylko szafy energetyczne czy rozwiązania wykorzystywane w telekomunikacji, ale również zwykłe szafki na ubrania robocze pracowników czy konstrukcje używane w warsztatach i garażach. W każdej chwili możemy dostawić pojedyncze segmenty i znacząco zwiększyć powierzchnię szafy. 


Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Gmina Kłodawa
Kino Objazdowe zaprasza do Kłodawy. Cztery propozycje czekają na Was
1 godzinę temu 305

Kino Objazdowe zaprasza do Kłodawy. Cztery propozycje czekają na Was

Gmina Kościelec
Jarmark Świąteczny w Gminnym Domu Kultury w Kościelcu
2 godziny temu 695

Jarmark Świąteczny w Gminnym Domu Kultury w Kościelcu

Gmina Kościelec
Kościelec - Gminny Konkurs Plastyczny
3 godziny temu 264

Kościelec - Gminny Konkurs Plastyczny

Miasto Koło
Dwa wilki zarejestrowane w kolskim Nadleśnictwie [WIDEO]
6 godziny temu 10,172

Dwa wilki zarejestrowane w kolskim Nadleśnictwie [WIDEO]

Wypadki
Zderzenie czołowe na prostym odcinku drogowym
6 godziny temu 7,718

Zderzenie czołowe na prostym odcinku drogowym

Miasto Koło
To już pewne. Liczba radnych w Kole zmniejszy się o 6 osób!
1 dzień temu 8,701 9

To już pewne. Liczba radnych w Kole zmniejszy się o 6 osób!

R E K L A M A