sim
geberit
Wiadomości Urząd Miejski w Kole O 47% mniejszy czynsz dla kolskiej biblioteki dzięki negocjacjom burmistrza Maciaszka

O 47% mniejszy czynsz dla kolskiej biblioteki dzięki negocjacjom burmistrza Maciaszka

05-02-2016 11:01 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,104 | Komentarzy: 2
O 47% mniejszy czynsz dla kolskiej biblioteki dzięki negocjacjom burmistrza Maciaszka
Foto:
zacisze
Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kole uda się zaoszczędzić rocznie duże pieniądze naopłacie najmu pomieszczeń w budynku dworca PKP, gdzie ma siedzibę od ponad 2 lat, dzięki osobistemu zaangażowaniu burmistrza Stanisława Maciaszka.

Burmistrz wynegocjował z PKP obniżenie czynszu blisko o połowę, bo aż o 47%! Zaoszczędzonew ten sposób pieniądze Biblioteka będzie mogła spożytkować, m.in. na zakup nowego, ciekawego księgozbioru, z którego będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy naszego miasta i powiatu. Aneks do umowy wejdzie w życie od 1 marca br.

2.394,05zł. – tyle co miesiąc zyska kolska Biblioteka na obniżce czynszu. Łatwo obliczyć, że skoro aneks do umowy wynegocjowanej przez burmistrza Stanisława Maciaszka wejdzie w życie od 1 marca, to do końca roku książnica zaoszczędzi dzięki temu aż 23.940,50 zł., co dla tej instytucji kultury stanowi duży zastrzyk gotówki. Dodatkowe pieniądze biblioteka będzie mogła przeznaczyć naróżne najpilniejsze potrzeby. A takich potrzeb przecież zawsze jest wiele.

Dotychczasowy czynsz za wynajem pomieszczeń od PKP w budynku dworca przy ul. Kolejowej 19 od lipca 2013 roku wynosił 5.123,34 zł (+ vat). Taka kwota została ustalona jeszcze za poprzedniego burmistrza i była dużym obciążeniem dla biblioteki.Oszczędności finansowe pojawią się dopiero od 1 marca, gdy wejdą w życie nowe, wynegocjowane w PKP przez burmistrza Maciaszka, warunki najmu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treść w nim zawartą
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
kolanka23 06-04-2016 12:01
Warto by sprawdzić, czy faktycznie czynsz jest mniejszy o 47%
| Zgłoś do usunięcia
Inod 10-02-2016 19:24
Dlaczego usunięto komentarze????
| Zgłoś do usunięcia