sim
Artbud
Wiadomości Powiat Kolski Festyn w Rysinach Kolonii

Festyn w Rysinach Kolonii

11-07-2010 09:43 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,398 | Komentarzy: 0
Festyn w Rysinach Kolonii
Foto:
zacisze
Tradycyjnie od kilku lat na początku wakacji Stowarzyszenie „Rozwój Lokalny i Edukacja w Rysinach oraz społeczność Gimnazjum nr 3 organizują festyny pod nazwą „Powitanie lata”. Tegoroczna impreza była jednym z elementów obchodów stulecia oświaty w tej miejscowości. Uroczyście oddano do użytku nowy obiekt, służący mieszkańcom sołectwa i okolicy.
Ponad dwieście losów fantowej loterii poszło w mgnieniu oka, a najcenniejszym „trofeum” był dywan. Na szkolnym boisku działały punkty małej gastronomii. Cieszyli się miłośnicy konnej jazdy z możliwości przejażdżki wierzchem. Na estradzie szalały zespoły i artyści, zapowiadani przez prowadzącą Iwonę Łagodzińską. Część artystyczną rozpoczęły taneczne popisy Zespołu Tańca Ludowego „Kościelec”. Z podziwem widzowie obserwowali trudną sztukę walki wkomponowaną w rytm muzyki zaprezentowaną przez koniński zespół „Capueira”. Nie zabrakło na scenie uzdolnionych miejscowych gimnazjalistów i uczniów okolicznych „podstawówek”.

W ostatnim czasie sołectwo Rysiny, przy udziale miejscowego stowarzyszenia i placówki gimnazjalnej realizowało projekt pt: „Wsi spokojna, wsi zielona”. W jego efekcie na przyszkolnym placu w okolicy boiska powstała estetyczna i funkcjonalna altanka rekreacyjna z prowadzącymi do niej kostkowymi alejkami spacerowymi i oświetleniem, stanowiąca idealne miejsce na zbiorowe grillowanie, nawet przy niesprzyjającej pogodzie. Uroczystego oddania do użytku dokonali przedstawiciele władz samorządowych gminy Kłodawa oraz sołectwa i szkolnej społeczności. Inicjatorem i współtwórczynią projektu była Małgorzata Lewandowska, a w pracach wykonawczych zaangażowały się całe rodziny. Podziękowania skierowano do sołtyski Eugenii Mikołajczyk, Ewy i Bernarda Andrzejczaków, Krzysztofa Janiaka, Mirosława Zielińskiego, Andrzeja Lewandowskiego, Leszka Janickiego, Edmunda Lewandowskiego, Grzegorza Płochy, Marii i Roberta Kowalewskich, Adama Janiaka, Radosława Jóźwiaka oraz Agnieszki i Leszka Janickich.

– Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na stypendia dla uczniów, dofinansowanie wycieczek i zakup sprzętu dla potrzeb szkoły – poinformował dyrektor gimnazjum Sylwester Jóźwiak.

Na zdjęciu uczestnicy festynu gorąco oklaskiwali brawurowe popisy artystów z Zespołu Tańca Ludowego „Kościelec”

zit
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!