sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Księdzu w duszy gra!

Księdzu w duszy gra!

12-07-2010 09:47 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 11,633 | Komentarzy: 4
Księdzu w duszy gra!
Foto:
zacisze
Gdyby planująca w najbliższym czasie uroczystości weselne młoda para chciała mieć oryginalnego wokalistę zabawiającego gości – chętnie wskażemy. To administrator parafii Dębno Królewskie w gminie Babiak - ksiądz Andrzej Klauze. Pięknie śpiewa tenorem, barytonem, a nawet basem.
W bogatym repertuarze artysta posiada piosenki biesiadne, liryczne, skoczne, a także z nutką cygańskich rytmów. Oprócz pełnionej posługi kapłańskiej ksiądz Andrzej spełnia się w dawaniu przyjemności i radości innym ludziom. – Lubiłem śpiewać i tańczyć od dziecka. Występowałem w chórach i indywidualnie – opowiada o swojej pasji wokalista w koloratce, pochodzący z Kłodawy, a od sześciu lat administrujący parafią w Dębnie Królewskim. Jego zdolności znają nie tylko parafianie. Śpiewał już na Dniach Babiaka, gminnych dożynkach, w Brdowie i w wielu innych miejscach. - Na życzenie młodych chętnie zaśpiewam do tańca na weselu. Chcę, aby ludzie, oprócz modlitwy, mieli też radość wynikającą ze śpiewania i tańca – mówi ksiądz Andrzej, który już od ponad 20 lat jest kapłanem. Posiada dużą skalę głosu – może śpiewać barytonem, tenorem a nawet basem. - To zależy od utworu, nastroju i atmosfery – wyjaśnia piosenkarz. Klimaty cygańskie w wykonywanych przez niego utworach to sentyment i powrót do kłodawskich korzeni przez pryzmat przyjaźni z rówieśnikami – Romami.
Niedawno ksiądz Andrzej szalał gościnnie na estradzie podczas VI Festiwalu Piosenki Integracyjnej w Chodowie. Kilkakrotnie bisował.

zit
#zdj: ksiądz wokalista
Ksiądz Andrzej Klauze podczas popisów wokalnych w trakcie VI Festiwalu Piosenki Integracyjnej w Chodowie
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
~Anna 02-12-2011 20:42
Choć spóznione ale serdeczne życzenia imieninowe ,nade wszystko zdrowia i błogosławieństwa Bożego śle Anna z Rodzinką
| Zgłoś do usunięcia
~Aga 12-07-2010 20:17
Byłam na weselu kuzynki gdzie ksiądz był zaproszony jako gość.Słyszałam Jego śpiew...potrafił poderwać gości do tańca ,nawet bisował.Śpiewał na cygańską nutę ale nietylko..podobało mi się :)) Fajnie ,że ma takie hobby i spełnia się w tym co bardzo lubi robić.Pozdrawiam.
| Zgłoś do usunięcia
~ROY 12-07-2010 18:42
... księdza Andrzeja pamietam jako malego Andrzejka , kiedy to dorastał jako najmłodsza latorośl w rodzinie p Klauze z Kłodawy w bloku nr 4 na tzw stary osiedlu górniczym p Klauze mieszkali na parterze ,jak pamietam był to w zachowaniu bardzo skromny i cichy chlopiec ,mlodzieniec , nie tak jak pozostali niezwylke niesforni i psotni mlodzieńcy z tej klatki w tym i jego bracia
| Zgłoś do usunięcia
12-07-2010 10:44
ten ksiądz to Andrzej Klauze i jest on administratorem parafii Dębno, a nie proboszczem - taki szczegół
| Zgłoś do usunięcia