(54)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Częściowe zachmurzenie 0
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Sprawa odroczona na poniedziałek. Będą zeznawać posłowie

Autor: 13 Kwiecień 2016 przeczytasz w minutę
Sprawa odroczona na poniedziałek. Będą zeznawać posłowie
©
(54) | Czytano:
24,317 razy | przeczytasz w minutę

Spraw sądowych w trybie wyborczym ciąg dalszy. Dziś odbyła się rozprawa z wniosku Stanisława Maciaszka przeciwko grupie referendalnej. Tym razem w roli uczestników stanęli: Agata Majtczak oraz Wiesław Kotleszka.

R E K L A M A
54
Czytano:
24,317 razy
Udostępnij
Przedmiotem wniosku skierowanego do sądu były słowa Wiesława Kotleszki podczas wywiadu dla konińskiego portalu internetowego, że "w naszej grupie są wszystkie opcje polityczne, wszystkie począwszy od PISu, i ten.. nawet nasza rozmowa z Panem Posłem Galembą się odbyła, mówiliśmy w czym problem".

Oraz podana przez rzecznik prasową grupy referendalnej liczby odrzuconych w trakcie weryfikacji podpisów pod wnioskiem referendalnym. W komunikacie grupy inicjatorów padła liczba 21 podpisów. W oświadczeniu komisarza wyborczego, jakie dotarło do sądu, wynika jasno, że takowych podpisów było 34. Czyli i Burmistrz i Grupa Referendalna posługiwała się błędną liczbą. Burmistrz we wczorajszym postanowieniu będzie musiał przeprosić za swoje słowa o "ponad 100 odrzuconych podpisach" a czy grupa referendalna również będzie musiała prostować medialnie tę informację - dowiemy się być może w poniedziałek.

W dzisiejszej rozprawie na świadków powołano przedstawicieli grupy referendalnej oraz przedstawiciela zarządu Prawa i Sprawiedliwości w Powiecie Kolskim. Z powodu obrad sejmu, Poseł Leszek Galemba nie mógł składać zeznań, co było jednym z powodów dlaczego odroczono wydanie postanowienia na poniedziałek.

Na wniosek grupy referendalnej w poniedziałek sąd wysłucha również zeznań Posła PO Tomasza Nowaka.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (54)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
wenus · 15 Kwiecień 2016
A my i znajomi nie pójdziemy, nie będzie frekwencji ? Ha,ha,ha.
Ela · 15 Kwiecień 2016
A ja pójdę na wybory a jak zagłosuję moja sprawa.
sill · 15 Kwiecień 2016
ja nie idę i rodzina 22 maja 22 maja GRILL
aaa · 15 Kwiecień 2016
bok ten post został zabezpieczony i zostanie przekazany w odpowiednie ręce,instytucje !
bok · 15 Kwiecień 2016
ciemnogrod nie idzie na wybory
Do Maxximus · 14 Kwiecień 2016
My przynajmniej wiemy kogo popieramy i nie wstydzimy się tego ,widać twoi mocodawcy nie mają twarzy!
Maxximus . · 14 Kwiecień 2016
dodam że nie idę 22 maja nie ma takiej potrzeby
Maxximus . · 14 Kwiecień 2016
jejku jejku jak widzimy przewage zaczynają mieć zwolennicy burmistrza jak wiemy nie pójdą do urn a to bez wątpienia doprowadzi do ZWYCIĘSTWA BURMISTRZA
nie idziemy · 14 Kwiecień 2016
Ja i moja dalsza i bliższa rodzinka noi znajomi nie idziemy na referendum
Rafał · 14 Kwiecień 2016
Jestem za prywatyzacją SPÓŁEK.
august · 14 Kwiecień 2016
ja też nie idę 22 maja
pit · 14 Kwiecień 2016
ja nie idę 22 maja wole ryby
bubula · 14 Kwiecień 2016
Chwalcie sobie waszego pana, siedzcie w domu, a jak w skutek jego rządów będziecie płakać, że brakuje wam na opłaty za wodę, ogrzewanie, to wtedy idzcie do waszego pana niech wam pomoże naiwni klaskacze. Tylko wtedy będzie miał was w d.... Przecież taki inwestor to nie jest dobry wujek, kiedy się obudzicie ? jak was będzie doił ? tak samo z wodociagami, gdzie 2 raz chcą juz na siłe coś sforsować i specjalna sesja... Myślicie czy jak zahipnotyzowani na pokazie garnków wszystko łykacie ? Czas się obudzić. A ten co tak pisał u siebie psalmy pochwalne na cześć pana gdzie dostał stołek ? poprzednik go nie chciał to go atakował ciągle.
do KAT · 14 Kwiecień 2016
KAT !!!!!!! fajnie że jesteś z nami każdy twój wpis na wagę złota ! zapraszam na portal LM koło tam to się dzeje
Kat · 14 Kwiecień 2016
Tak czy owak 22 maja idę na referendum
do Kat · 14 Kwiecień 2016
Każda ulotka, która będzie pokazywała nieudolność rządzących będzie im solą w oku. Co cię tak oburza. Prawda czy obawa, że oderwą cie od koryta?
sęp · 14 Kwiecień 2016
Ulotka wrzucona przez śmieciarza przez płot nie jest warta aby ją czytać, a tym bardziej komentować. Chciałoby się być w ORMO prawda ????
Kat · 14 Kwiecień 2016
napisałbym gdzie jest kłamstwo, gdybym wiedział do kogo się zwrócić, a jak na razie widzę bandę tchórzy z zasłoniętymi twarzami...... jedną czy drugą córkę zatrudnił WOW, szkoda, że nikt nie pisał jak były burmistrz zatrudniał swoich popleczników - wtedy było dobrze. Maciaszek niech zatrudnia kogo chce nawet twoją córkę, ja widzę co robi dla miasta a nie dla jednostek, które wspominasz....
Marek · 14 Kwiecień 2016
kolski kacie nie namawiaj do bojkotu bo ludzie zrobią na złość i pójdą a jak się dowiedzą że córka Mołdocha za klakierstwo dostała pracę w MOPS to pójdzie 100 % społeczeństwa . Czytałeś ulotkę , masz wiedzę ,to napisz gdzie jest kłamstwo ???? Obroń Maciaszka .
Kat · 14 Kwiecień 2016
panie mareczku, nasz Włodarz na pewno odniósł by się do śmiesznej ulotki, gdyby wiedział kto ją napisał i roznosił po domach, a ci którzy ją sporządzili niech pokażą twarz i publicznie powiedzą co im leży na sercu a nie pod osłoną nocy jak TCHÓRZE wzrzucają ludziom za płoty......... dzieci do piaskownicy a nie o referendum walczycie. 22-go MAJA wszyscy na grilla - S T O P R E F E R E N D U M !!!!!!!!!
Marek · 14 Kwiecień 2016
Nie da rady za śliska ale możesz ją sobie wsadzić w du.pę , prawda w oczy kole - włodarz nie ustosunkował się nigdy do zarzutów z ulotki ,
Kat · 14 Kwiecień 2016
Ludzie uważajcie na referendowców, którzy pod osłoną nocy zaśmiecają nasze posesję nowymi anonimowymi gównianymi ulotkami szkalujące osobę naszego p. Burmistrza. STOP REFERENDUM !!!!!!!!!!!! a tymi ulotkami podetrzyjcie sobie d.......
Kolanin2 · 14 Kwiecień 2016
do Oli nie zgadzam się z Toba w kwestii - dajmy dokończyć Burmistrzowi co zaczął , mila Pani po pierwsze jak na razie nie widać po 1,5 roku rządów żeby cokolwiek zrobiono chyba że te zamiany w spółkach i podwyżki płac w radach nadzorczych uważasz za - że cos zrobił , po drugie jeżeli jesteś mieszkanka Koła to chyba zapomniałaś że w poprzedniej kadencji był Burmistrz który był dwie kadencje , i kiedy kończyła się pierwsza kadencja - rzucono hasła \" dajmy dokończyć to co zaczął \" wygrał druga kadencje i co ? kilka inwestycji powstało - basen , przedszkola , hala sportowa it[. tylko nikt nie sprawdził jakim kosztem to wykonał , jak wyglądała kasa miasta , zostawił dwa miliony zloty ale to i tak nic w stosunku do zadłużenia całego budżetu , więc proszę o racjonalne podejście do hasła - niech dokończy co rozpoczęte , na razie to sa pomysły obecnego Burmistrza a bardzo daleko do realizacji , trzeba mierzyc siły na zamiary
Maryna · 14 Kwiecień 2016
Pan Kotleszka bardzo lubi mącić w zakładzie pracy dał się poznać to tatuś odwołanej pani kierownik basenu!!! NIE IDE NA DURNE REFERENDUM Pan burmistrz zerwał pajęczynę to pająki grasują !!!!!!
Ola · 14 Kwiecień 2016
Ja nie idę na referendum. uważam, że Burmistrza nie można rozliczyć po roku urzędowania. Dajmy mu czas dokończyć co zaczął. Dlatego NIE IDĘ NA REFERENDUM!!!
Maxximus · 14 Kwiecień 2016
nie idę bo i po co nie ma sensu
aaa · 14 Kwiecień 2016
ja nie idę 22 maja
KMKM · 14 Kwiecień 2016
po tej aferze ! nie idę 22 maja oj nie ładnie
maxsimus · 14 Kwiecień 2016
do Rafała .. tego prawdziwego , zebrałeś wszystkie te zagrożenia o których już wiemy a wynikające z opowieści włodarza miasta , gratuluje Ci przejrzystości i oceny co nas czeka , a do pozostałych przeczytajcie i zastanówcie się czy dalej tak ma być ja na referendum idę - 5 głosów pozdrawiam
Rafał · 13 Kwiecień 2016
Lata prania mózgów zrobiły swoje, Europa to nie wysokie ceny. Europa to dostatek ludzi. Jeśli zabiorą nam jeszcze względnie tanią wodę, co nam zostanie? Stabilne ceny ciepła? Będą stabilne, będą, bo będą wysokie. Tak, te niższe ceny są stabilne mniej.
Rafał · 13 Kwiecień 2016
Oj... tutaj też nie możecie się beze mnie już obyć szanowni grillujący i rybyłowiący. Cieszę się, że o mnie pamiętacie ;-) Cóż... nie samym netem człowiek żyje, jednak fajnie tutaj być nawet we wpisach oponentów. Praktycznie każdy klient MZWiK \"dostanie\" minimum 20 złotych co miesiąc, jeżeli odwołamy burmistrza Maciaszka (tak, tak, pięcioosobowa rodzina \"dostanie\" co miesiąc jakąś stówę, albo tyle straci, czteroosobowa co najmniej te osiemdziesiąt złotych miesięcznie), nie wierzycie? To spytajcie burmistrza, jak wzrosną opłaty za zużycie wody/osobę, jeśli przejdzie projekt obecnego prezesa. Trzeba odwołać zatem obu panów razem. Pierwszą decyzją nowego burmistrza najlepiej, żeby było odwołanie tego tureckiego fachowca. Kto ma być nowym? Czy szef grupy referendalnej spytacie? Niekoniecznie, to uczciwy nabór musi być. Modernizacja oczyszczalni? TAK, jednak według naszej zasobności. Zarabiający niewiele więcej niż najniższa krajowa, czasami nawet mniej (ułamki etatu), bezrobotni, emeryci, renciści, kogo będzie stać, jeśli ceny wzrosną? Zobaczmy zebrania, jakieś asy finansjery tam są? NIE! Starsi ludzie, tutaj klaszczący... szkoda, bo często w aptekach zastanawiający się który lek wykupić, z którego rezygnować. Burmistrz zwiększył komuś płace? Emerytom? Rencistom? Owszem, członkom rad nadzorczych, nowym szefom jednostek gminy, to tak. Niech oni sobie robią całodziennego grilla, łowią ryby, najlepiej niech jadą na Majorkę się zrelaksować. Ich stać, tak samo jak stać ich na wykup kolskich spółek, które tak obciążone, zaczekają właśnie, by je sprywatyzować. Miasto przejmie długi, inwestor \"zadania\" (opłaty też zbierze inwestor). Smutne to raczej, dobrze tylko, że tu tych rzekomych \"moich wcieleń\" jest coraz więcej. Trzeba się wspierać! Dziękuję patrzącym tak jak ja, że się też odzywają, że protestują przeciw tej burmistrzowej osobie, piszącej dziesiątki razy swoje, non stop to samo zdanie \"nie idę\". Nie chodź! Jak zapytałem skąd burmistrzowi fachowcy wezmą pieniądze, by spłacić same planowane miejskie obligacje, to zaraz cicho sza! Pamiętajmy: KAŻDY KTO NIE ZAGŁOSUJE ZA ODWOŁANIEM BURMISTRZA MACIASZKA, TEN JEST ZA PRYWATYZACJĄ KOLSKICH SPÓŁEK!!!
Karol · 13 Kwiecień 2016
ja nie idę do urn 22 maja idę na ryby ! może tam znajdę 10 zł
aldona · 13 Kwiecień 2016
do kogo się zgłosić po 10zł ? hahahahahahhahahaha
Kolanka rozsądna · 13 Kwiecień 2016
Kolanka rozsądna !!! mam nadzieje że to nie ostatni twój wpis ! zapraszamna portal LM
Kolanka myśląca · 13 Kwiecień 2016
Burmistrz ze swoimi klikami nie rozmawia on im wydaje rozkazy.
Kolanka rozsądna · 13 Kwiecień 2016
NIE dla referendum. Burmistrz to jedyny jak do tej pory człowiek, który rozmawia z ludźmi a nie swoimi klikami!
Owinełem · 13 Kwiecień 2016
Skoro owinełeś to pewnie się znajdzie. podobno jedna pani i jeden pan te kase co to owinełes znaleźli.
do Rafała · 13 Kwiecień 2016
SUPER PILNE do Rafała !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! rafał jest taka sprawa zgineła mi gumka do włosów .......owinełem tą gumka plik banknotów 10 zł nie znalazłeś przypadkiem ??? buhahahahahahahahahaha
gość · 13 Kwiecień 2016
kto popiera burmistrza nie idzie 22 maja do urn idzie na GRILLA
ira · 13 Kwiecień 2016
jak czytam o tych sprawach w sadzie to mam wrazenie jakby to dzieci uczestniczyly a nie dorosli wyksztalceni ludzie lacznie z naszym wlodarzem takie pomowienia wymyslania i chodzenie po sadach to moze lepiej do piaskownicy.dorosli wyksztalceni nie ponizajcie sie.....
Seba · 13 Kwiecień 2016
@ Marek ekolo jest tubą Maciaszka, ale zamieszczane komentarze już nie . Pisać, wyjaśniać, dzielić się obawami, obnażać wszystkie kłamstwa. Prawda jest jedna trzeba ją tylko pokazać.
Marek · 13 Kwiecień 2016
DO ZWOLENNIKÓW REFERENDUM ; Nie wchodzić i nie komentować jak i nie dyskutować na e koło . Widzicie że jest tutaj 2 zwolenników Maciaszka podpisujących się co post inaczej . BOJKOT PROPAGANDOWEGO E KOŁO
Pogodynka · 13 Kwiecień 2016
Nie stać cię na mnie. BIM BAM coraz goręcej w galotach będzie, coraz goręcej
REFERENDUM · 13 Kwiecień 2016
W TV Kablowej wywiadu udzieliła Pani Anna Deręgowska, Dyrektor Biura Komisarza Wyborczego w Koninie, która powiedziała: \"(...) Deklarowana liczba złożonych podpisów to 2012 (...) w tej chwili trwają prace sprawdzające (...) wygląda na to, że prawdopodobnie będzie 1991 podpisów prawidłowych\" stąd informacja o liczbie 21 podpisów nieważnych. Natomiast pan Burmistrz nie musi sprostować ten fragment: \"Komisja Wyborcza odrzuciła GRUBO ponad 100\" co jest oczywistym kłamstwem.
gość · 13 Kwiecień 2016
za 10 zł to wolę kondomy kupić, niż popisać się pod ich śmieszną listą referendalną........
do Pogodynki · 13 Kwiecień 2016
A ile płacą? Lepej niz przy ostatnich wyborach?
borys · 13 Kwiecień 2016
ale majtczakowa ma minę zgniłą hehehe chyba coś poszło nie po myśli........... STOP REFERENDUM !!!!!!
Pogodynka · 13 Kwiecień 2016
Z niezależnej stacji STOP HIPOKRYTOM.
gosc · 13 Kwiecień 2016
Już raz wam odliczał, ile razy można przegrywać ?
do Pogodynki · 13 Kwiecień 2016
Pogodynko! Z jakiej agencji PR jesteś?
Pogodynka · 13 Kwiecień 2016
BIM BAM zegar na ratuszu zaczął odmierzać czas Panu Burmistrzowi. Robi się coraz cieplej, i cieplej i cieplej......
mieszkaniec1 · 13 Kwiecień 2016
Podziwiam wszystkich którzy dają się wodzić za nos ludziom chcącym powrotu starego układu. Jak to mawia prezes TVP: \"Ciemny lud to kupi..\"
nie idziemy · 13 Kwiecień 2016
my nie idziemy my będziemy alulu cały dień
Kargul · 13 Kwiecień 2016
Sad sadem , a sprawiedliwy wyrok wydamy my mieszkańcy Koła 22 maja. Do zobaczenia przy urnach wyborczych.
Polityka
Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu
7 godziny temu 10,557 23

Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu

Inne
Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy
23 godziny temu 3,031

Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy

Gmina Koło
Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim
23 godziny temu 1,848

Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim

Sport
Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym
1 dzień temu 5,718 1

Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym

Miasto Koło
Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK
1 dzień temu 4,918 3

Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK

Inne
GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie
1 dzień temu 4,477

GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz