(1)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Miejscowe opady deszczu w pobliżu 9.2
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Koncertem uczczono 1050-lecie Chrztu Polski

Autor: 18 Kwiecień 2016 przeczytasz w minutę
Koncertem uczczono 1050-lecie Chrztu Polski
©
(1) | Czytano:
3,019 razy | przeczytasz w minutę

W sobotę (16 kwietnia) w kościele farnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole odbyły się główne miejskie obchody 1050-lecia Chrztu Polski. Zebrani wysłuchali koncertu Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej w Poznaniu i uczestniczyli w Mszy św.

R E K L A M A
1
Czytano:
3,019 razy
Udostępnij
W kolskiej farze odbył się koncert Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej w Poznaniu pod dyrekcją profesora Marka Gandeckiego. Poznańscy muzycy podczas swojego godzinnego występu zaśpiewali kilka utworów, za co każdorazowo zostali nagrodzeni oklaskami od zgromadzonych słuchaczy. Wspomniany chór, chociaż powstał zaledwie cztery lata temu, już szczyci się wieloma wyróżnieniami i nagrodami zdobytymi na najważniejszych konkursach muzycznych w kraju. Chór zapewniał także oprawę Mszy św. sprawowanej dzień wcześniej w archikatedrze poznańskiej podczas centralnych obchodów Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

Po zakończeniu koncertu sprawowana była uroczysta Msza św. dziękczynna, której przewodniczył dziekan dekanatu kolskiego - ks. kanonik Władysław Waszak. W świątyni, obok parafian i mieszkańców miasta, obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych na czele z Arturem Szafrańskim - przewodniczącym Rady Miejskiej.

Organizatorami wydarzenia byli: burmistrz miasta Koła Stanisław Maciaszek, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Państwowa Szkoła Muzyczna w Kole.

mn
Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
Kamila · 18 Kwiecień 2016
Szanowny Panie Burmistrzu - DZIĘKUJĘ! Moje najszczersze GRATULACJE! Rozumiem, że to koniec hipokryzji rozpoczętej dodanymi nieopatrznie do przysięgi słowami \"tak mi dopomóż Bóg\"? My, prawdziwi ateiści, cenimy ludzi prawdziwych, Jezus zresztą też akurat postulował tak samo, aby mowa była TAK-TAK, NIE-NIE, bo co jest nadto, to już od \"Złego\". Urósł Pan w moich oczach. BRAWO, tak trzymać! Obserwując pańskie działania można było szczególnie od jakiegoś czasu mieć faktycznie wątpliwości, jak taki człowiek może być chrześcijaninem? Zatem choć trochę jest to granie kolskim kapłanom na nosie, bo jakoś dotąd rozbrat między pańskimi działaniami a zasadami religijnymi im nie przeszkadzał, to tak według mnie jest jak najbardziej uczciwie. Fakt, szczególnie będąc współorganizatorem obchodów jubileuszu, Profesora Marka Gandeckiego może ignorować nie wypada, artystów Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej w Poznaniu tak samo nie, bo to może najnowszy projekt chóralny, ale jednak Profesora odnoszącego na tym polu sukcesy przecież od prawie ćwierćwiecza, co prawda jeszcze z chórem AE \"Musica Viva\" , a i obecni śpiewacy prezentują ogromny poziom. Cóż, klaszczących babć i dziadziusiów zapewne było mniej niż podczas pańskich spotkań w szkołach czy ratuszu, czyli raczej można przyjąć, że dla Pana Burmistrza wyszłoby trochę obciachowo, zawsze też można tłumaczyć się ewentualnym uczestnictwem w uroczystościach ogólnokrajowych w... Poznaniu, albo troską o sprawy mieszkańców, ważnymi spotkaniami z ministrami czy inwestorami, wierzymy, że takie były, nawet zasłużonym odpoczynkiem, czy wizytą u dawno nieodwiedzanej rodziny czy znajomych też, bo i zrelaksować się trzeba. Myślę, że sympatycy zrozumieją. Niemniej pozwolę sobie złożyć także, jeśli nawet mniejsze, to i tak niewiele, gratulacje Panu Dyrektorowi Markowi Kłanieckiemu. Zapraszanie do Koła artystów tej klasy, to naprawdę coś Wielkiego. Oby częściej! Proszę się zbytnio nie przejmować, prawdziwi miłośnicy muzyki, a tacy tam na pewno byle, są ważniejsi niż napuszeni oficjele, nawet ci nas reprezentujący, choć pragnę zaznaczyć, że nie mówię tutaj bynajmniej o Panu Burmistrzu Maciaszku, jego ważny gest proszę raczej docenić, niż potraktować jako nietakt. Mam zresztą nadzieję, że odpowiednio już Pan Dyrektor wytłumaczył to Profesorowi Gandeckiemu.
Inne
Statystyka wyjazdów strażaków [24.03.2023 - 31.03.2023]
4 godziny temu 1,175

Statystyka wyjazdów strażaków [24.03.2023 - 31.03.2023]

Miasto Koło
Kolorowy pochód ulicami miasta i finał pod Starostwem Kolskim [ZDJĘCIA]
82
4 godziny temu 1,874

Kolorowy pochód ulicami miasta i finał pod Starostwem Kolskim [ZDJĘCIA]

Wypadki
Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2
1 dzień temu 11,842 3

Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2

Polityka
19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła
1 dzień temu 12,606 42

19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła

Polityka
Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną
2 dni temu 22,818 75

Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną

Gmina Grzegorzew
Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej
2 dni temu 3,995

Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej

4 godziny temu 1035 1
R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz