sim
marzena pilarska
Wiadomości Pożary Pożar w Dębnie Proboszczowskim

Pożar w Dębnie Proboszczowskim

14-07-2010 08:56 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,677 | Komentarzy: 1
Pożar w Dębnie Proboszczowskim
Foto:
zacisze
W dniu 12.07.2010r. o godzinie 7:37 do Zintegrowanego Stanowiska Służb Ratowniczych w Kole wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Dębnie Proboszczowskim gm. Babiak.
Po przybyciu zastępów PSP i OSP na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że pożarem objęty został budynek garażowy i gospodarczy. Zagrożony był budynek mieszkalny oraz budynek inwentarsko-gospodarczy. W związku z zaistniałą sytuacją podano 2 prądy wody w natarciu na źródło pożaru oraz 1 prąd wody w obronie budynku mieszkalnego i 1 prąd wody w obronie budynku inwentarsko-gospodarczego.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano Pogotowie Energetyczne, które odłączyło dopływ prądu do budynków. Działania ratowniczo-gaśnicze skupione były na podawaniu prądów wody w natarciu na źródło pożaru i prądów wody w obronie pozostałych budynków. Ponieważ budynek mieszkalny był przyległy do budynku garażowego, który uległ spaleniu, ratownicy dokonali rozpoznania poddasza budynku mieszkalnego.

W wyniku pożaru eksplodowały zbiorniki samochodów Fiat 126p oraz 2 butle na gaz propan-butan. Miejsce objęte działaniami ratowniczymi - miejsce pogorzeliska przekazano do zabezpieczenia i nadzorowania właścicielce posesji o godzinie 9.53. Na miejsce zdarzenia przybyła Policja, która prowadziła czynności dochodzeniowo-śledcze. Zabezpieczono miejsce zdarzenia.

Spaleniu bądź zniszczeniu uległo następujące mienie: 2 samochody Fiat 126p, 1 spawarka, 3 wiertarki elektryczne, 2 rowery, 1 motorower ,,Komar", 1 silnik do samochodu Fiat 126p, 1 pilarka do drewna, 2 kosiarki do trawy, 1 podkaszarka, 1 okno w budynku mieszkalnym, 1 szyba w oknie budynku gospodarczego, 2 butle na gaz propan-butan. Uratowano budynek mieszkalny oraz budynek gospodarczo-inwentarski.

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~kris 14-07-2010 11:22
a po jakiemu ten artykuł języku? chodzili na polski czy nie chodzili?
| Zgłoś do usunięcia