(11)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Lekkie, przelotne opady deszczu 12.5
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
reklama
reklama

Wodociągi przystąpią do wniosku unijnego!

Autor: 29 Czerwiec 2016 przeczytasz w ok. 2 min.
Wodociągi przystąpią do wniosku unijnego!
©
(11) | Czytano:
8,859 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

13 za, 3 przeciw oraz 5 wstrzymujących się - to bilans dzisiejszego głosowania radnych miejskich odnośnie udzielenia pozwolenia wodociągom na ubieganie się o środki unijne, które pozwolą gruntownie zmodernizować oczyszczalnie ścieków.

R E K L A M A
11
Czytano:
8,859 razy
Udostępnij
15 kwietnia odbyła się sesja miejska, w której radni mimo wyjaśnień prezesa MZWiK odrzucili wniosek w sprawie wyrażenia zgody na realizację inwestycji poprzez złożenie wniosku o dofinansowanie przedsięwzięcia pn.: „Przebudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków dla aglomeracji Koło” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Działanie 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach oraz akceptacji planów taryfowych określonych w Studium Wykonalności.

Wtedy głosowanie zakończyło się wynikiem: 6 za, 11 przeciw i 2 wstrzymujących się od głosu.

Jak widać pomogły spotkania z radnymi, podczas których szczegółowo omówiono dlaczego przebudowa jest niezbędna oraz dlaczego warto postawić na ten wniosek.
Jak czytamy na stronie Urzędu: "Z inicjatywy burmistrza Stanisława Maciaszka doszło do pozasesyjnego spotkania z radnymi w sprawie pozyskania środków unijnych w celu przeprowadzenia modernizacji kolskiej Oczyszczalni Ścieków. Włodarz wraca do wcześniej odrzuconego przez Radę tematu tym bardziej z determinacją, że pojawiły się nowe dokumenty i ważne fakty potwierdzające pilną konieczność przystąpienia do tej inwestycji. Jest też możliwość skorzystania z nowego rozdania dotacji z UE, które – jak twierdzą zaproszeni do dyskusji eksperci – są już definitywnie ostatnią szansą. Później nie przewiduje się przeznaczenia kolejnych pieniędzy unijnych na tego typu zadania. W spotkaniu wziął udział Prezes Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. Krzysztof Sobczak, Przewodnicząca Rady Nadzorczej firmy Daria Katarzyna Skupin oraz dwóch ekspertów z tej dziedziny: Bartosz Wiśniakowski i Grzegorz Michalik, którzy są już w Kole znani, bo wcześniej z powodzeniem współpracowali ze Starostwem Powiatowym w Kole, co podkreślił obecny na sali Przewodniczący Rady Miejskiej Artur Szafrański. Eksperci są przedstawicielami spółki EKO-EFEKT utworzonej ponad 20 lat temu, w 1992 roku, przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, jako samodzielna firma konsultingowa, świadcząca usługi z zakresu doradztwa, w dziedzinie szeroko rozumianej ochrony środowiska. Burmistrz Stanisław Maciaszek powiedział, że wraca do tematu z troski o losy oczyszczalni i dobro mieszkańców, gdyż ten problem jest bardzo poważny i nie daje mu spokoju. Zaprosił do dyskusji dwóch niezależnych fachowców po to, by rozwiać wszelkie wątpliwości radnych, by mogli usłyszeć ich opinię i zadać pytania."

Podczas dzisiejszej, czerwcowej sesji ponownie podjęto głosowanie nad tym wnioskiem. 13 radnych, którzy podnieśli rękę w górę "za" projektem przyczyniło się do tego, że Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie mógł ubiegać się o ponad 60% dofinansowania ze środków unijnych na przebudowę oczyszczalni ścieków w Kole.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (11)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
anatola · 07 Lipiec 2016
A co tak cicho po odwołaniu prezesa MZEC
pikuś · 06 Lipiec 2016
Jak można przystąpic do wniosku? Co to za sformułowanie?
Kolanin · 01 Lipiec 2016
do Ja .. masz zupełną racje , ale diabeł tkwi w szczegółach , oczywiście na ulicy leży 20 baniek i muszę mieć 5 baniek aby je zgarnąć warto się zastanowić , ale uważam ze trzeba się rozważyć czy te 20 baniek dotacji mimo starań otrzymam z budżetu Państwa a jak nie otrzymam ? czy jest inna alternatywa ? a może by zacząć od tego że mam w garści glejt gwarantowany - patrz Ojciec Dyrektor , i dopiero rozpocząć rozmowy z Radnymi o kredycie , chyba to jest pewniejsze rozwiązanie niż p Burmistrza wtedy rada z pełnym przekonaniem by zagłosowała na TAK , niemniej uważam że tak głębokie zadłużanie miasta jest niebezpieczne dla finansów i nie uniknione są w najbliższym czasie podwyżki lokalnych podatków to jest pewnik
abc · 29 Czerwiec 2016
Program nosil nazwe: „Przebudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków dla aglomeracji Koło”. \"W brzmieniu potocznym aglomeracja jest skupiskiem sąsiadujących ze sobą miast i wsi, które stanowią wspólny organizm, poprzez zintegrowanie lub uzupełnianie się rozmaitych form infrastruktury tych miejscowości oraz wzajemne wykorzystywanie potencjałów, którymi te miejscowości dysponują\". Czy Kolo jest aglomeracja?
Ja · 29 Czerwiec 2016
@Wacek - niestety jeszcze 35 lat pracy przede mną...
wacek · 29 Czerwiec 2016
Łatwo się pisze emerytom brawo brawo tylko jak kasy zabraknie na opłaty to nikt wam nie dołoży ale bravo bravo
Marek · 29 Czerwiec 2016
Do JA a myślisz ze kto spłaci te przysłowiowe \" 5 milionów \" z kogo pieniędzy to pójdzie , czy nie czasem z naszych portfeli podwyższając ceny wody ???? Obligację w miarę przełykam bo pójdą na drogi , budynki mają cel ale wodociągi nie są w stanie tragicznym żeby była konieczność je modernizować od podstaw . Tak to widzę - poczekajcie zobaczycie pracy w mieście od tego nikomu nie przybędzie a podatki i opłaty wzrosną !
Ja · 29 Czerwiec 2016
@Marek - klakierem ani Clownem jak napisałeś nie jestem. Burmistrza widziałem na żywca tylko raz - nie znam go osobiście! Ba nawet nie znam układów bo w Kole mieszkam od 5 lat...Obserwuję tylko jak postępuje. Wiesz, tych Klakierów jak napisałeś w mieście jest a 88% osób uprawnionych do głosowania - takie poparcie jak się okazało ma Burmistrz! A co do zadłużania miasta... nikt tego nie widział jak poprzednicy brali kredyty. Maciaszek stara się o dotacje i jeśli leży na ulicy np. 20 milionów złotych, ale aby je podnieść trzeba mieć swoich pięć to chyba warto wziąć kredyt by móc mieć 20...
Marek · 29 Czerwiec 2016
A ja bardzo chciał bym poznać klakierów z imienia i nazwiska piszących te hymny pochwalne , za sprzyjanie zadłużaniu miasta Koła - za zagwarantowanie mieszkańcom podwyżek cen wody i ścieków . Jeśli sprawdzi się moja opinia to z chęcią nacharam im w ryje ......tym wszystko wiedzącym clownom .
Ja · 29 Czerwiec 2016
Brawo, Brawo, Brawo! Myślę, że jak nic się nie zmieni przez najbliższe lata to nasze miasto czeka dynamiczny rozwój a nie jak do tej pory stagnacja... @Kolanin - trzeba było się przejść na sesje, wiedziałbyś wszystko, w końcu to żadna tajemnica.
kolanin · 29 Czerwiec 2016
Chciałbym wiedzieć po nazwiskach którzy z radnych byli za kto się wstrzymał kto był przeciw
Powiat Kolski
IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego powiatu!
4 godziny temu 6,043 1

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego powiatu!

Powiat Kolski
Komplety strojów sportowych dla ZS-P w Kościelcu od Fundacji Wood-Mizer
1 dzień temu 1,812

Komplety strojów sportowych dla ZS-P w Kościelcu od Fundacji Wood-Mizer

Inne
Młodzież miała okazję zobaczyć od środka pracę policjantów
1 dzień temu 7,175

Młodzież miała okazję zobaczyć od środka pracę policjantów

Gmina Dąbie
Gmina Dąbie: Szkoła w Chełmnie przejdzie termomodernizację
1 dzień temu 2,301

Gmina Dąbie: Szkoła w Chełmnie przejdzie termomodernizację

MS
Miasto Koło
Kwota na zrzutce dla Jacka Dziedziczaka osiągnięta przed zakończeniem zbiórki
1 dzień temu 16,895

Kwota na zrzutce dla Jacka Dziedziczaka osiągnięta przed zakończeniem zbiórki

Zatrzymania
Policjant po służbie zwrócił uwagę awanturnikom - został uderzony
2 dni temu 42,555 51

Policjant po służbie zwrócił uwagę awanturnikom - został uderzony

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz