(2)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Częściowe zachmurzenie 0
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Ile osób skorzystało z programu 500+ w Kole?

Autor: 27 Lipiec 2016 przeczytasz w minutę
Ile osób skorzystało z programu 500+ w Kole?
©
(2) | Czytano:
5,935 razy | przeczytasz w minutę

Jak informuje Urząd Miejski w Kole, do dnia 1 lipca 2016 r. do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kole wpłynęły 1.552 wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego, z tego 1.306 wniosków złożonych zostało w formie papierowej, a 246 w formie elektronicznej.

R E K L A M A
2
Czytano:
5,935 razy
Udostępnij
W tym dniu upływał trzymiesięczny termin określony ustawą, w którym świadczenie na dziecko mogło zostać przyznane z wyrównaniem od miesiąca kwietnia 2016 r. Od 2 lipca wnioski przyjmowane są nadal, jednak wypłata przysługuje na bieżąco, bez wyrównania. Do 1 lipca wydano 1.220 decyzji i świadczenie przyznano 1.675 dzieciom z miasta Koła w wieku do 18. roku życia. Wypłacono 4.962 świadczeń na łączną kwotę 2.475.232,50 zł. Realizacja zadania przebiega sprawnie, wypłaty dokonywane są bez zbędnej zwłoki oraz zabezpieczone są wystarczające środki finansowe na realizację programu Rodzina 500+.

UM KOŁO

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (2)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
iwa · 28 Lipiec 2016
Świetna organizacja pracy, petenci są załatwiani bez problemu ,traktowani bardzo życzliwie a nie jak zło konieczne jak to się zdarza w naszych niektórych kolskich urzędach.Uznanie dla tych pań że sobie świetnie radzą bo to jest nowość i na pewno dużo rzeczy jest jeszcze do dopracowania.
maxsimus · 28 Lipiec 2016
będę krytykował !!! rozumiem że Urząd Miasta za wiele nie miał do powiedzenia co do sposobu dystrybucji tych środków na dzieci i młodzież do 18 roku życia , niemniej uważam że taki sposób dawania pieniędzy na dzieci jest mało efektywny i nie przyniesie założonego celu , uważam że można te środki w lepszy sposób wykorzystać przekazując samorządom lokalnym prowadzącym szkoły te pieniądze aby w porozumieniu z Radami Rodziców , nauczycielami szkół realizować faktyczne wsparcia dzieci poprzez dobrze zorganizowanie dożywianie dzieci w szkołach , organizowanie wycieczek tematycznych , obozów np. zielone szkoły , udzielanie pomocy w formie rzeczowej - książki , przybory szkolne , zdiagnozowane przez szkołę potrzeby socjalne poszczególnych uczniów itp. taka pomoc Państwa w takiej formie spełniła by to co jest ujęte w celach programu - POMOC DLA DZIECKA i za taka forma jest za , ale nie dla zasady rozdawnictwa - przecież doskonale wiemy że sa dość liczne przypadki że ta pomoc jest wykorzystywana w rodzinie na inne cele , można było to lepiej zorganizować , ale na razie tak musi być , niemniej gratuluje urzędnikom miejskim że radzą sobie z problemami w zakresie zbierania podań o zasiłek 500+ i z wypłatami
Polityka
Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu
8 godziny temu 10,957 23

Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu

Inne
Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy
23 godziny temu 3,073

Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy

Gmina Koło
Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim
23 godziny temu 1,878

Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim

Sport
Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym
1 dzień temu 5,755 1

Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym

Miasto Koło
Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK
1 dzień temu 4,930 3

Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK

Inne
GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie
1 dzień temu 4,487

GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz