(9)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Bezchmurnie -1.8
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Miasto będzie miało swój wkład w geotermię?

Autor: 08 Sierpień 2016 przeczytasz w ok. 2 min.
Miasto będzie miało swój wkład w geotermię?
©
(9) | Czytano:
7,951 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Czy ostatecznie miasto Koło będzie właścicielem odwiertów geotermalnych, z których woda dostarczana będzie do planowanej instalacji elektrociepłowni? Z informacji jakie otrzymaliśmy z kolskiego magistratu wynika, że są na to szanse.

R E K L A M A
9
Czytano:
7,951 razy
Udostępnij
"Po licznych spotkaniach Burmistrza Stanisława Maciaszka przy współudziale Zastępcy Burmistrza pani Darii Skupin oraz posła Leszka Galemby z Ministrem Środowiska, Ministrem Rozwoju oraz Prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zapadła decyzja, iż miasto Koło w najbliższym czasie złoży do NFOŚiGW wniosek o dofinansowanie na odwiert geotermalny. Formą dofinansowania będzie dotacja stanowiąca nawet 100% kosztów przedsięwzięcia. Przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zapewnili, iż miasto Koło ma bardzo duże szanse na pozyskanie wysokiej dotacji ze względu na występujące u nas liczne złoża geotermalne. Pozyskane środki finansowe będą stanowiły wkład naszego miasta w realizację inwestycji geotermalnej, co spowoduje, iż gmina będzie miała realny wpływ na kształt przedsięwzięcia realizowanego wspólnie ze spółką Geothermal Energy Resources. W chwili obecnej trwa kompletowanie dokumentów niezbędnych do złożenia wniosku o dofinansowanie. Przypomnijmy, iż konkurs został ogłoszony w połowie lipca, a nabór wniosków będzie odbywał się w tzw. trybie ciągłym.

Wniosek na odwiert geotermalny to nie jedyna inicjatywa, jaką przejawia miasto w pozyskiwanie zewnętrznych źródeł finansowania. W dniu 1 sierpnia został złożony wniosek na modernizację oczyszczalni ścieków, w którym mamy szanse pozyskać nawet 85% dotacji. W najbliższym czasie planowane jest również złożenie wniosku o dofinansowanie w postaci bezzwrotnej dotacji na budowę PSZOK, rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnej oraz sieci ciepłowniczej, a także na rewitalizację zamku, modernizację Miejskiego Domu Kultury, termomodernizację budynków i wiele innych projektów. "

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (9)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
aldona · 08 Sierpień 2016
judex .....podaj pierwszą litere imienia ?? albo druga nazwiska ! proszę
Judex · 08 Sierpień 2016
Gdzie jest to 100mil obiecanych. Geoterma i wodotryski miały być budowane z prywatnych funduszy,gdzie te mieszkania komunalne ,spalarnia śmieci ciepłociąg na Płaszczyznę panele słoneczne z tanią energią rewitalizacja starówki program Kawka projekty termomodernizacyjne ,zostały tylko zabawy dla klakierów.Całe szczęście że nie rozdaje spirytusu bo dopiero byłaby to zabawa. Pamiętamy niedawną kampanię referendalną ,wszyscy poplecznicy Pana Burmistrza nawoływali ,idziemy na grila a nie na referendum jednym z nich był Pan S który mieszka w koninie a pisał że nie idzie na referendum.Spotkała go za to obfita nagroda zgadnijcie jaka. Panie S w internecie nikt nie jest anonimowy.
Hrabia · 08 Sierpień 2016
\"Po licznych spotkaniach (...) zapadła decyzja, iż miasto Koło w najbliższym czasie złoży do NFOŚiGW wniosek\" S U K C E S ! to teraz tylko czekac na Wielką Ceremonie Złożenia Wniosku
aaa · 08 Sierpień 2016
mamy super burmistrza tyle robi dla miasta ,przydała by się nowa fabryka- nowe miejsca pracy .
lok · 08 Sierpień 2016
dalszy ciag spraw nie wyjasnionych raz prywatny inwestor mial starac sie o dotacje teraz miasto burmistrz znow kreci lody zrobic zebrania i wyjasnic sprawe ludnosci
Onufry · 08 Sierpień 2016
Kwestia czasu a przekonacie się że na wielkim krzyku się skończy, jak narazie to najlepiej wychodzi obstawianie stanowisk i czyszczenie ulic i kwiaty no i festyny. Jak to mówią \"krowa która dużo muczy mało mleka daje\". Blisko 2 lata, a ile było już obiecane i co z tego wyszło ?
koks · 08 Sierpień 2016
bajki pisowskie na dobranoc ciag dalszy
GOŚĆ1 · 08 Sierpień 2016
Mamy wreszcie dowód że Geotermia ruszy i to z udziałem miasta-to ważne !!! Dzięki Burmistrzowi, który chce dobrze dla Koła. Niedowiarki i oponenci i tak będą psioczyć i narzekać. Dla mnie liczą się tylko fakty.
Maciek · 08 Sierpień 2016
Jeśli choć połowę z tego da się zrobić to będzie super :) Trzymam kciuki!
Polityka
Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu
9 godziny temu 12,374 28

Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu

Inne
Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy
1 dzień temu 3,366

Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy

Gmina Koło
Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim
1 dzień temu 2,021

Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim

Sport
Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym
1 dzień temu 6,003 1

Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym

Miasto Koło
Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK
1 dzień temu 5,028 3

Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK

Inne
GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie
1 dzień temu 4,537

GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz