(47)
Częściowe zachmurzenie 17.1

Radni nie podjęli szeregu ważnych dla rozwoju Koła uchwał

Autor: 01 Wrzesień 2016 przeczytasz w ok. 5 min.
Radni nie podjęli szeregu ważnych dla rozwoju Koła uchwał
©
(47) | Czytano:
14,158 razy | przeczytasz w ok. 5 min.

W środę 31 sierpnia br. w kolskim ratuszu odbyła się 26. Sesja Rady Miejskiej, podczas której radni nie podjęli szeregu bardzo ważnych uchwał, co może skutkować w najbliższej przyszłości brakiem możliwości realizacji kluczowych inwestycji dotyczących rozwoju miasta Koła. W czasie obrad burmistrz Stanisław Maciaszek wnioskował o wprowadzenie kilku istotnych projektów uchwał zmieniających budżet miasta w bieżącym roku, ale radni nie poparli go.

R E K L A M A
47
Czytano:
14,158 razy
Udostępnij
Burmistrz Stanisław Maciaszek niemal codziennie spotyka się z mieszkańcami potrzebującymi mieszkań komunalnych. Kolejka oczekujących na takie mieszkanie jest bardzo długa. Obecnie ponad 100 rodzin oczekuje na własne lokum i z każdym dniem ta liczba się zwiększa. Naturalna staje się zatem konieczność budowy nowego miejskiego obiektu mieszkalnego.

Właśnie dlatego najważniejszy projekt uchwały podczas ostatniej sesji dotyczył pilnego zabezpieczenia środków pod budowę mieszkalnego budynku komunalnego przy ul. Stary Rynek – na terenie po tzw. Goplanie. Do 30 września br. jest możliwość złożenia wniosku o przyznanie miastu dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego, o co zabiega nasz włodarz. Takie działania zamierzał podjąć Urząd Miejski, jednak brak zgody radnych na zabezpieczenie środków w budżecie automatycznie powoduje, że wniosek staje się bezprzedmiotowy i nie może zostać złożony, a to oznacza, że nasze Miasto może nie otrzyma milionowej dotacji! Budowa budynku komunalnego z mieszkaniami to ogromna szansa dla starających się o mieszkanie komunalne na godne życie, chociaż Burmistrz zwraca uwagę, że bardzo ważnym będzie tu także kryterium finansowe. Osoby, które miałyby zamieszkać w nowym budynku nie mogą posiadać zaległości finansowych wobec Urzędu oraz muszą wnieść odpowiednio skalkulowaną kaucję, która będzie motywatorem do dbania o powierzone mieszkanie.
Można odnieść wrażenie, że kolscy radni, którzy nie wyrazili zgody na sfinansowanie tej inwestycji, nie zdają sobie sprawy, jakie konsekwencje niesie za sobą ich decyzja. W XXI wieku posiadanie własnego dachu nad głową jest podstawową potrzebą, którą samorząd miejski powinien zaspokajać w pierwszej kolejności.

Niezabezpieczone przez radnych zostały również środki finansowe, które miały zostać przeznaczone na usługi remontowe dla wydziału zajmującego się gospodarką mieszkaniową. Oznacza to, że opóźni się proces termomodernizacji (m.in. ocieplenia i wymiany okien) tych budynków komunalnych, które zostały przewidziane do remontu na podstawie wniosków złożonych przez mieszkańców.

Wstrzymany został także proces modernizacji oświetlenia ulicznego, bowiem dodatkowe środki są również niezbędne dla przeprowadzenia inwentaryzacji w związku z przystąpieniem do projektu wymiany oświetlenia ulic i placów w naszym mieście na nowe, oszczędne lampy LED-owe.

Środków finansowych nie doczekał się również Miejski Dom Kultury w Kole, który w tym roku przystępuje do realizacji dwóch zadań. Władze miasta chciały przeprowadzić kompleksową modernizację otoczenia placówki: bardzo zniszczonych obecnie tarasów i schodów wokół budynku przy ul. Słowackiego wraz z budową podjazdu dla osób niepełnosprawnych, a wewnątrz zaplanowano remont sali widowiskowo-kinowej: wymianę niewygodnych foteli na nowe, malowanie oraz naprawę sceny, która jest obecnie w tak złym stanie, że w każdej chwili może zostać wyłączona z eksploatacji. Podobnie, zastrzyk finansowy ominie Ochotniczą Straż Pożarną Koło nad Wartą, która musi zaspokoić swoje bieżące wydatki, a planowała zakup specjalistycznego sprzętu ratowniczego.

Decyzje podjęte przez radnych podczas środowej sesji wstrzymują również budowę parkingu przy ul. Wojciechowskiego, co jest bardzo istotne, bowiem rodzice odwożący swoje pociechy do przedszkola miejskiego narzekają na brak miejsc postojowych. Z podobnym problem do włodarza zwracają się również mieszkańcy okolicznych bloków. Burmistrz uznał, że ta inwestycja jest bardzo uzasadniona i pragnie za wszelką cenę przesunąć w budżecie środki pochodzące z dywidendy jednej ze spółek miejskich i przeznaczyć je właśnie na ten cel.

Radni miejscy nie wprowadzili do programu sesji także projektu uchwały dotyczącej emisji obligacji miejskich, dzięki którym miały być w najbliższych latach sfinansowane wydatki inwestycyjne na budowę dróg w Kole oraz budowę budynku komunalnego przy ul. Stary Rynek. Z planowanej emisji obligacji w latach 2016 – 2017 Urząd Miejski zamierza zrealizować budowę ulic: Piaski, Staffa, Leśmiana, Jaśminowej, Cegielnianej oraz zabezpieczyć środki pod termomodernizację budynków komunalnych i budowę budynku komunalnego przy ulicy Stary Rynek. W związku z tym tematem, we wtorek 30 sierpnia, w ratuszu spotkała się Komisja Budżetu i Finansów, na której kolejny raz omawiano to zagadnienie. W czasie spotkania radni uczestniczący w spotkaniu szczegółowo przedyskutowali z Burmistrzem ten pomysł. Zostały im przedstawione propozycje budowy ulic i pozostałych inwestycji mających zostać sfinansowanych z tego źródła, jednak radni chyba nie do końca zdawali sobie sprawę, że nie podejmując na sesji tego projektu uchwały odcięli możliwość uzyskania dotacji zewnętrznych dla miasta, a kolejny nabór na składanie wniosków o nie będzie dopiero w przyszłym roku. W związku z tym cały proces inwestycyjny przesuwa się minimum o 1 rok, a mieszkańcy oczekujący mieszkań komunalnych także będą musieli poczekać.
Radni otrzymali bardzo ważną rolę do spełnienia i powinni godnie reprezentować wyborców, stać na straży ich interesów. Czy na pewno spełniają oczekiwania kolan, którzy domagają się zapewnienia dóbr podstawowych oraz m.in. rozbudowy infrastruktury drogowej? Czy decyzje podejmowane przez Radę Miejską skłonią mieszkańców do zastanowienia się nad słusznością dokonanego wyboru? Po raz kolejny Rada Miejska przyczyniła się do opóźnienia szeregu inwestycji, które usprawniłyby życie mieszkańców miasta Koła. Znając upór naszego Burmistrza będzie wnioskował on zapewne o zwołanie sesji nadzwyczajnej, koniecznej w celu ratowania i przyśpieszenia zaplanowanych dla dobra mieszkańców inwestycji miejskich.

UM KOŁO

R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (47)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Bogumił · 05 Wrzesień 2016
@ela Burmistrz w ten sposób tworzy listę swoich potencjalnych zwolenników. Natomiast co do \"kasy\", to chyba nie do końca tak. Może słuchałaś, co Sobolewski mówił na ostatniej sesji, ile nas kosztują specjališci Maciaszka, ile wzrosły koszty, to Koło jest chyba bogatym miastem i ma jeszcze rezerwy.
Bogumił · 05 Wrzesień 2016
Ej no, panie burmistrz, a kto to chciał informacje o wynikach finansowych miejskich zakładów zdejmować? Gdzie byli fachowcy, ich prezesi? Wiedza asystenta w zozumiały sposób ta z kartki, a oni co? Jak zwykle w tutejszych tłumaczeniach mieli ważne sprawy, ważne spotkania?
Rafał · 04 Wrzesień 2016
Radni nie podjęli tych uchwał, bo mimo tego, co się zdaje Wielkiemu Menedżerowi, NIC NIE MUSZĄ, zwłaszcza, gdy te uchwały są przygotowywane pół dnia przed sesją, zawierają wady i prowadzą do niebezpiecznego wręcz wzrostu zadłużenia. SŁUCHAĆ MIESZKAŃCÓW, ZMIENIAĆ KOŁO? Gdzie to jest? Gdzie jakieś rozmowy, konsultacje? Fakt, ludzie sami sobie winni, trzeba go było odwołać, a teraz ogłasza wszystko autorytarnie, dekretem i tyle. No, szanowny burmistrzu, w XXI wieku to chyba trzeba najpierw być fair na swoim stanowisku. My nie wytrzymamy tych szykowanych podwyżek za fanaberie spadochroniarzy. Co do komunalki, co mnie to obchodzi? Mieszkania na rynku są, niech zarobią i kupią, bo pyta mi się kto, co jutro włożę do garnka? Nie!
ela · 03 Wrzesień 2016
Pikanterii dotyczącej budowy mieszkań komunalnych dodaje fakt, że burmistrz nie ma kasy , a już stworzył listę chętnych. Szumnie zapowiadana termomodernizacja padła w zarodku. Staranie o środki nie uzyskały akceptacji NFOŚiGW. Na 68 chętnych UM w Kole znalazł się na 66 miejscu. Kto za to odpowiada?
Adrian Król · 03 Wrzesień 2016
W tej treści artykułu brakuje mi informacji na ile lat zostałoby dodatkowo zadłużone miasto poprzez emisję obligacji. Na szczęście na stronie BiPu znalazłem protokół z posiedzenia komisji Budżetu i Finansów z dn. 27.06.2016, z którego wynika że ostatni wykup wyemitowanych obligacji nastąpiłby i tu uwaga.....w 2030 roku! Pozwolę sobie zatem odnieść się do ubiegłorocznego spotkania burmistrza Maciaszka z mieszkańcami płaszczyzny, które miało miejsce w świetlicy Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Pomocy Rodzinie przy ul. Dąbskiej 40. Na blogu Kurier-kolski w dn. 13.02.2015 znajduje się art. pn. \"Spotkanie z mieszkańcami płaszczyzny: zły stan dróg i budowa elektrociepłowni w Kole za 70 mln.zł.[obejrzyj video] h t t p : //kurier-kolski.pl/2015/02/spotkanie-z-mieszkancami-plaszczyzny-zly-stan-drog-i-budowa-elektrocieplowni-w-kole-za-70-mln-zl-obejrzyj-video/ W treści tego art dot. przejęcia przez miasto dróg powiatowych czytam: \"(...) Burmistrz Maciaszek powiedział, że prowadzi rozmowy ze starostą kolskim, by przejąć bieżące utrzymanie wszystkich dróg w Kole (omiatanie, dbanie o czystość), ale nie ma w tym momencie możliwości przejęcia przez miasto dróg powiatowych, gdyż powiat byłby chętny je przekazać, ale nie dałby pieniędzy na ich remonty. – Nie mogę tego zrobić, bo do końca zarżnąłbym budżet miasta – powiedział. Przypomniał, że miasto ma do spłacenia ogromne kredyty z poprzednich lat (...)\" Więc jak to jest? - z jednej strony miasto ma do spłacenia ogromnie kredyty a z drugiej strony próbuje się dalej zadłużać miasto?. Pytam dalej. W dalszej treści artykułu czytam: (...) Burmistrz Maciaszek poinformował, że jest w trakcie rozmów z poważnym inwestorem z Warszawy, który jest zainteresowany budową w Kole ekologicznej ELEKTROCIEPŁOWNI BIOGAZOWEJ, która nie tylko dałaby zatrudnienie wielu mieszkańcom, ale przede wszystkim produkowałaby dla Koła ciepłą wodę(...) - pytam na jakim etapie jest realizacja tej inwestycji przez poważnego inwestora z Warszawy? W kolejnym wersie czytam: \"(...) Nie dość tego, warszawski inwestor jest chętny aktywnie włączyć się w życie miasta i wybudować (i tu pogrubiona czcionka) budynki z mieszkaniami komunalnymi na potrzeby mieszkańców (i tu koniec pogrubionej czcionki) (...)\" - jako mieszkaniec Koła pytam się, na jakim etapie jest budowa tych budynków z mieszkańcami komunalnymi. Przypominam że w treści artykułu jest mowa o POWAŻNYM inwestorze z Warszawy.
W. B. · 03 Wrzesień 2016
To takie same rozmowy z radnymi, jak konsultacje z rodzicami w sprawie szkolnych kuchni, niestety. Spotkania to potrzebne tylko przed referendum - a teraz po co? Burmistrz wszystko wie najlepiej, wszystko mu wolno, radni najlepiwj by byli jak bezwolna maszyneria i ribili tylko to, co on chce.
Leszek · 03 Wrzesień 2016
Ne czuję się obrażony przez Maciaszka a ty mów za siebie no ewentualnie za swoich kolesiów .
Panie Kupczyk · 03 Wrzesień 2016
Jako mieszkaniec Miasta bardzo gorąco Pana proszę aby wypowiadał się Pan w swoim imieniu nie w moim bo ton Pańskiej wypowiedzi sugeruje jakoby z Pana poglądami zgadzała się większość kolan co prawdą nie jest .Ja osobiście chcę rozwoju nie stagnacji .My mieszkańcy daliśmy mandat Panu Burmistrzowi nie Panu,nie pełni Pan funkcji publicznych więc wypowiadaj się Pan JA A NIE MY!.
Do Pana Poligloty · 03 Wrzesień 2016
Za to Pan po mistrzowsku operuje składnią. W jednym się z Panem zgadzam za tego Burmistrza miasto nam pięknieje jak nigdy prawda Panie Januszu ?
ad · 02 Wrzesień 2016
tylko burmistrz dobry człowiek na złe czasy !
Judex · 02 Wrzesień 2016
Panie burmistrzu niech Pan zostawi miasto w spokoju i zgodzie anie w RUINIE!!!!!!!!
Janusz Kupczak · 02 Wrzesień 2016
Czytając te brednie ikt w ratuszu się nie zastanowił jak ten pismak obraża mieszkańców naszego miasta, motabene za wiedzą szanownie nam panującego burmistrza .Nigdy nie zaczyna się remontów od malowania budynku skoro walą się sufity,dachy itp.Wielkie inwestycje to już burmistrz poczynił dając działki za darmo firmą pod tytułem Krzak .Teraz chce robić odwierty za nie wiadomo czyje pieniądze na nieswoich działkach.Budynek komunalny zgodnie z zapewnieniem burmistrza miała wybudować spalarnia śmieci i co Chamstwo i kłamstwo króluje we władzach miasta .Jak powiedział pisowski poeta BUTA KRĄŻY PRZED UPADKIEM.Oby to był upadek władz anie naszego pięknego miasta
Franko · 02 Wrzesień 2016
Stasio w nas rodzi takie negatywne emocje .... Niech on zniknie na wieki wieków .
Kol. od ur. · 02 Wrzesień 2016
Czy Wy czytacie to co napiszecie?Ponoć na lm na jakimś tam forum ludzie piszą straszne rzeczy no ale tutaj? Musicie od razu opisywac co kto robi w domowych pieleszach? Twoja żona to tamto a znasz tę Jego żonę? Musicie używać takich inwektyw? Zrozumiałaby gdyby ktoś w nerwach napisał jakieś przekleństwo no ale tego rodzaju wpisy są poniżej poziomu jakiegokolwiek. Jak Wam nie wstyd? No jak wam nie wstyd? Ludzie zastanówcie się! Nad sobą.
Wacek · 02 Wrzesień 2016
właśnie twoja zona się nim dławi - nie przeszkadzaj .
wacek, wacek · 01 Wrzesień 2016
wacek, jak tam twój wacek?
agata r · 01 Wrzesień 2016
a ja popieram soxa ma racje
Do SOX · 01 Wrzesień 2016
Nie używam wielu nicków a KULTURA GŁUPCZE to taki program no ale nie dla ciebie bo to właśnie o kulturze jest rozumiesz czy przeliterować !!!
sox · 01 Wrzesień 2016
jak można mieć nicka wacek ??? szok !!!!!!!!!!!!!!! wacek !!!!!!!!11 buhahahahahahaha ! wacek , wacek , wacek
do SOX · 01 Wrzesień 2016
ty nie wiesz co robisz? to zapytaj żonę albo matkę buraku.
Marek · 01 Wrzesień 2016
TO NIE SOX TO SUCK TAKĄ POWINIEN MIEĆ KSYWKĘ HEHEHE
sox · 01 Wrzesień 2016
mówiszo kultyrze a piszesz głupcze .....każdy już wie kto jest tu g............ musisz wiele się nauczyć ... osobo która ma wiele nicków ....
Do SOX · 01 Wrzesień 2016
Nie podniecaj się tak....
Do SOX · 01 Wrzesień 2016
Wyluzuj facet to publiczny portal każdy może pisać swoje opinie i jeszcze jedno KULTURA GŁUPCZE ...
sox · 01 Wrzesień 2016
zabolało co ?? aż zawyłeś z bółu , a co to znaczy robić lache ? bo ty chyba podejrzewam że jesteś specem od tego bo ja nie rozumię o co chodzi co znaczą te słowa ? opowiedz tu na forum o sobie i o swojej rodzinie
wacek · 01 Wrzesień 2016
sox tatus cię dotykał po nocach , łapał za fifolka i teraz masz komplexy ????
Do greco · 01 Wrzesień 2016
No ja wiem kim jesteś ale ty nie sądzę za maluczki jesteś!
do SOX · 01 Wrzesień 2016
moja siedzi obok mnie a twoja robi lachę wiesz gdzie i komu buraku .twoja matka pewnie też to robi
fiona · 01 Wrzesień 2016
Do osoby, która twierdzi, że radni zdjęli uchwały z sesji---Proponuję obejrzeć sesję raz jeszcze. Radni nie zgodzili się na włączenie do porządku obrad kilku, bodajże 4 uchwał. Gdyby burmistrz w odpowiednim terminie- najpóźniej na 7 dni przed sesją te uchwały włączył do porządku obrad, to one by na sesji były. Skoro OLAŁ SPRAWĘ, NIE DOTRZYMAŁ OKREŚLONYCH I ZNANYCH MU TERMINÓW, to niech się nie dziwi, że radni nie zgadają się na wprowadzanie w ostatniej chwili uchwał, z którymi nie mieli się okazji dokładnie zapoznać. MYŚLAŁ, ŻE WSZYSTKO MU WOLNO. Przeliczył się!!! Druga sprawa- o zdjęcie z sesji części dot. spółek i sprawozdania z działalności międzysesyjnej burmistrza wnioskował on sam!!! Na to nie zgodzili się radni. BURMISTRZU! WSTYDŹ SIĘ!!! TWOJA PYCHA CIĘ ZGUBI.
sox · 01 Wrzesień 2016
greco .........idz i się ..... ty wszystko wiesz ? a wiesz co robi twoja kobieta ? wstyd !
greco · 01 Wrzesień 2016
do klakiera buraka z pseudo portalu.co będziesz robił gdy nastąpi zmiana? a wiemy kim jesteś.
Do Marek · 01 Wrzesień 2016
Czytaj ze zrozumieniem
Do greco · 01 Wrzesień 2016
Chcesz zobaczyć prawdziwego kartofla? to ci powiem co musisz zrobić popatrz w lustro widzisz? (jeśli jest to pseudo portal jak się wyraziłeś to po co tu piszesz?)nie ujmuj czci ludziom ze Wsi bo prawdziwym burakiem to jesteś Ty...Z wyrazami szacunku mieszkaniec.
gość · 01 Wrzesień 2016
odwołać greco i marka ! wam już dziękujemy podejrzewam że to jedna i ta sama osoba .....
KOSA · 01 Wrzesień 2016
Czytam te komentarze i nasuwa mi się jedno skojarzenie ludzie czy nie widzicie że jest akurat odwrotnie to Radni lekceważą Burmistrza zamiast mówić o rozwoju Miasta na początku sesji torpedują jego pomysły nawet nie ma dyskusji dziwię się młodym radnym bo zachowują się jakby mieli wytyczne od kogoś to wam powinno zależeć na rozwoju Miasta ,ciągle narzekacie że nie macie tego czy tamtego wykażcie trochę inwencji ,jakie wy macie pomysły gdzie wasza inicjatywa do cholery po to was wybrano potraficie tylko krytykować do roboty płacimy wam za to !!!
greco · 01 Wrzesień 2016
do klakiera z e-koło pseudo portalu. ja jestem 100% mieszkaniec Koła z dziada pradziada a ty i twój pan jesteście ze wsi. w Kole co najwyżej mogłeś się urodzić i jesteś kartofel. burmistrz nic nie robi i nie zrobi bo zna się tylko na torach. amen
Marek · 01 Wrzesień 2016
W którym miejscu lachociągu NAPISAŁEM NIEPRAWDĘ ????
Do Marek · 01 Wrzesień 2016
No nie znowu twoje wypociny twoich komentarzy nie da się przeczytać do końca styl sfrustrowanego aparatczyka czyjego? dopowiedz sobie sam żenada to ty!!!
Audia · 01 Wrzesień 2016
Zgadzam się z tobą Radni do wymiany !!!!!
Do greco · 01 Wrzesień 2016
Nie siej propagandy człowieku na samym początku przegłosowali zdjęcie kilku punktów i w tym momencie dalsza sesja nie miała sensu.Drugie twoje kłamstwo to mieszkania gdyby Radni chcieli to głosowali by przeciw czyż nie ?gdzie byli ci twoi Radni w poprzednich kadencjach kiedy uchwalali 99%bonifikaty gdyby mieli inwencję to naprawiliby swój błąd prawda jest taka że bardziej interesuje ich utrata intratnych posad swoich kolesiów niż losy miasta osobiście i bardzo wielu moich znajomych popiera działania Pana Burmistrza a jak było za poprzednika właśnie my mieszkańcy pamiętamy i dlatego zrobimy wszystko i jeszcze więcej aby dawne kolesiostwo nie powróciło z wyrazami szacunku mieszkaniec tego miasta (od urodzenia).
Audia · 01 Wrzesień 2016
Potencjalni inwestorzy to ,,młoda warszawka,, chcąca wyłudzić place i tereny po zabudowę w celach odstąpienia dalszym \"Inwestorom\".Tego typu rozmowy prowadzone są nie w UM ale poza murami w kawiarniach i restauracjach przez 2 Panów z UM. Szkoda,ze z radnymi brak rzetelnego porozumienia. Oni reprezentują nasze opinie.Każdy rodowity Kolanin chce jak najlepiej dla tego miasta bo się z nim utożsamia. Zlekceważenie radnych,mieszkańców przez burmistrza i jego ludzi to najgorsza pogarda. Dziwię się ,ze na sesji zabrakło radnym odwagi nie podjęto stosownej uchwały oceniające to żenujące ,pogardliwe przedstawienie. Kilku radnych nic nie mówi ze strachu o siebie lub członków swoich rodzin (o posady) i są zwykłymi klakierami nie mającymi własnego zdania. Bardzo dobrze ,że są transmisje .Podziękujemy im przy następnych wyborach. Skoro burmistrz nie spotyka sie na komisjach z radnymi i nie potrafi ich przekonać do swoich racji tzn.ze nie nadaje sie na to stanowisko i sam honorowo powinien odejść a nie zwalniać ludzi.
greco · 01 Wrzesień 2016
żenada czytając ten list. burmistrz lekceważy radnych i wychodzi w połowie sesji i żal wylewa na pseudo portalu. sprzedaje mieszkania za grosze a chce brać kredyty na budowę nowych? brawo radni że zaczęli widzieć wreszcie nieudolne działania włodarza. ten gościu nic przez dwa lata nie zrobił i przez następne też nic nie zrobi. mieszkańcy Koła powinni się obudzić jak radni i odwołać tego gościa.
Piotr · 01 Wrzesień 2016
Zmiany tak poważnych inwestycji nie zostały zaplanowane i przedstawine wcześniej tylko w ostatniej chwili. Jak tak można . Burmistrz lekceważy sobie i radnych i wyborców. Jak można w ostatniej chwili dokonywać takich zmian w przebiegu radu. Działania burmistrza szkodzą miastu. Nie potrafi merytorycznie przedstawić swoich racji tylko obrażaniem i zastraszaniem chce wymóc decyzje. Brawo radni. Tak trzymać.
Gość · 01 Wrzesień 2016
Moim zdaniem należy rozmawiać z radnymi na komisjach , sesjach a nie ostentacyjnie wychodzić .Pisanie listów to jest droga do nikąd , przypomina mi to skarżenie w przedszkolu .
JACK · 01 Wrzesień 2016
Ten kto to pisał to nie był na sesji albo nie oglądał. Brawo dla tych radnych którzy może nareszcie się obudzili i zagłosowali przeciwko nieudolnym projektom
Wacek · 01 Wrzesień 2016
MÓWIMY STOP DALSZEMU ZADŁUŻANIU MIASTA TYLKO PO TO ŻEBY WYPŁYNĄĆ NA DRUGĄ KADENCJĘ .
Marek · 01 Wrzesień 2016
buhahahahahahahahahahahahahahahah A NIE MÓWIŁEM PRZEPRASZAM AUTOR UM CZYLI KTO VIKTOR ????? Bardzo dobrze radni tak trzymać co on myśli że wojną zbuduje miasto , niech przestanie siać nienawiść , rozmawia i dotrzymuje obietnic pewnie w przypływie białej gorączki zacznie kontynuować zwolnienia w UM , jak tam jeszcze do związków nic nie wpłynęło ???? Nie dawać mu ani grosza jak tak się będzie zachowywał , plac pod spalarnie też wywalczył listami i siłą i co spalarnie mamy , a reszcie mieszkańców co wyremontujesz mACIASZEK przecież Koło to nie tylko wyspa , nie życzę sobie z moich podatków inwestycji populistycznych i nie przemyślanych - właśnie od tego jest rada miasta żeby ci to ukrócić . Przecież ty facet nawet z radnymi nie rozmawiasz zacznij może się sytuacja polepszy .
Powiat Kolski
Gmina Olszówka z dofinansowaniem na plac zabaw w Grabinie
6 godziny temu 701

Gmina Olszówka z dofinansowaniem na plac zabaw w Grabinie

Gmina Przedecz
Tradycyjne kujawskie sypanie wzorów piaskiem wróciło do Przedcza
22
9 godziny temu 2,277

Tradycyjne kujawskie sypanie wzorów piaskiem wróciło do Przedcza

Powiat Kolski
Nadchodzący tydzień w powiecie kolskim: słońce, wzrost temperatur i możliwe burze
10 godziny temu 1,191

Nadchodzący tydzień w powiecie kolskim: słońce, wzrost temperatur i możliwe burze

Powiat Kolski
Protesty w trakcie wizyty Wicepremiera Kołodziejczaka w Powierciu. Doszło do spotkania stron
10 godziny temu 19,477 1

Protesty w trakcie wizyty Wicepremiera Kołodziejczaka w Powierciu. Doszło do spotkania stron

Gmina Kościelec
Remont elewacji kaplicy cmentarnej w Kościelcu zakończony
11 godziny temu 3,811

Remont elewacji kaplicy cmentarnej w Kościelcu zakończony

Miasto Koło
Modernizacja skrzyżowań w Kole: Nowe sygnalizacje świetlne już działają
16 godziny temu 4,942 5

Modernizacja skrzyżowań w Kole: Nowe sygnalizacje świetlne już działają

R E K L A M A

Newsletter - bądź na bieżąco

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych