(45)
Bezchmurnie 14
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Transmisja Sesji Rady Miejskiej [VIDEO]

Autor: 26 Październik 2016 przeczytasz w minutę
Transmisja Sesji Rady Miejskiej [VIDEO]
©
(45) | Czytano:
21,856 razy | przeczytasz w minutę

Zapraszamy dziś o godzinie 13:00 na transmisję na żywo Sesji Rady Miejskiej w Kole.

R E K L A M A
45
Czytano:
21,856 razy
Udostępnij
Porządek obrad:
1. Otwarcie Sesji.
2. Stwierdzenie quorum.
3. Powitanie gości.
4. Propozycje do porządku obrad.
5. Informacja z działalności międzysesyjnej Burmistrza Miasta Koła.
6. Interpelacje i zapytania.
7. Informacja o złożonych oświadczenia majątkowych.
8. Informacja Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Kole o realizacji akcji letniego wypoczynku dzieci i młodzieży w placówkach oświatowych, jednostkach kultury oraz jednostkach organizacyjnych Gminy Miejskiej Koło.
9. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Miejskiej Koło za rok szkolny 2015/2016 w tym o wynikach sprawdzianów w szkołach podstawowych i egzaminów gimnazjalnych.
10. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Miejską Koło.
11. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Programu „Koperta życia.”.
12. Podjęcie uchwały zmieniającej Uchwałę Nr XX/207/2016 Rady Miejskiej w Kole z dnia 24 lutego 2016 r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Wielkopolskiemu.
13. Podjęcie uchwały w sprawie organizacji wspólnej obsługi administracyjnej i finansowej.
14. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości.
15. Podjęcie uchwały w sprawie wysokości stawek podatku od środków transportowych.
16. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę budżetu miasta Koła na 2016 rok.
17. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Koła na lata 2016 - 2030.
18. Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kole o złożonych w okresie międzysesyjnym interpelacjach.
19. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
20. Wolne głosy i wnioski.
21. Protokół z XXVIII Sesji Rady Miejskiej w Kole.
22. Zamknięcie obrad XXIX Sesji Rady Miejskiej w Kole.

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (45)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
LEPSZA ZMIANA · 01 Listopad 2016
@bolek Jeśli żucie gumy nazywasz szacunkiem wobec wyborców, to trudno dalej dyskutować. Co do radnych, to masz słuszność, tylko chyba akurat nie myślimy o tych samych. Cóż... może faktycznie to racja, wyborca to na pewno mąż, żona, chrześniak, córka czy zięć, bo co ma ich obchodzić człowiek, z innej części miasta, który przecież na pewno, jeśli w ogóle, głosował na kogoś innego i chyba by się musiał przeprowadzić, żeby mieć szansę wybrać panią X czy pana Y? Tylko widzisz, mi i coraz większej liczbie osób taka logika nie odpowiada, więc za dwa lata niektórych \"starych wyżeraczy\" może wśród radnych zabraknąć.
ala · 01 Listopad 2016
do BOLEK ---mam wrażenie ze nie ta sama sesje ogladalismy zachowanie pani vice bylo oburzające i nie godne własnie chciałabym przypomnieć jej ze otrzymuje wynagrodzenie od podatnikow miasta i jak tak caly czas mowi o szacunku to powinna szanować nas a radni sa naszym głosem i bardzo dobrze ze maja czasami odmienne zdanie !!!!!!!
bolek · 01 Listopad 2016
Pierwszy raz oglądałem sesje na żywo i jestem strasznie zbulwersowanym nagonką na p.Burmistrza graniczącą z chamstwem, wielka porażka ze strony większości radnych,Za to pozytywnie zaskoczyła mnie p vice -Burmistrz, kompetentna, świetnie radząca sobie z tą rozkrzyczana grupą radnych, często mówiących w swoim imieniu,.Zapomnieli kto ich wybrał i często radni obrażają swoich wyborców.Referendum o odwołanie rady jest uzasadnione!
karol · 29 Październik 2016
Żebyśmy mieli jasność z kim mamy do czynienia. Od niedawna pani Skupin jest prezesem Klubu Gazety Polskiej - organizacji mającej znaczny wpływ na politykę PiS, jej zastępcą został burmistrz Maciaszek, a w zarządzie jest prawa ręka burmistrza pan Biernacki. Teraz mamy obraz tego, kto rządzi w Kole.
jarek · 29 Październik 2016
Ta Pani nie dorosła do funkcji wice - Burmistrza, ani żadnej innej funkcji w Urzędzie. Żując gumę podczas sesji, jej zachowanie jest aroganckie lekceważące, wszystkich znajdujacych sie na sesji - wygląda to, jakby wszystkie rozumy pozjadała, a wy tam ta reszta przy stole, to jesteście głupi i maluccy. Ja tu stanowie wladzę i mogę wszystko- nawet żuć gumę. - Buta- Buta- Buta.
Ja · 28 Październik 2016
Może mi to ktoś wyjaśnić, bo nie pojmuję: najpierw ratownicy i instruktorzy byli zatrudnieni przez pływalnię. Potem dostali art. 52, bo dokonywali drenażu kasy miasta. Pozakładali działalności i dostali wypowiedzenia umów. A teraz mają pracować dla pływalni?
Judex · 27 Październik 2016
J
OLA · 27 Październik 2016
szukanie oszczędności i szukanie oszczędności jak pani vice powiedziała ze pensje z podatków mieszkańców -TO TRZEBA BYLO NIE POWOŁYWAĆ ZASTEPCY BURMISTRZA TO BY BYŁY DOPIERO OSZCZĘDNOŚCI !!!!!!!!!! TAK PANIE BURMISTRZU !!!!!!
gość · 27 Październik 2016
Pan Janusz M. nie powie jakie ma zdanie bo narazi sie i straci przychylność burmistrza. Stoi w rozkroku .zawsze kogoś zdradza a zaczęło sie od swojego elektoratu.
do pytający · 27 Październik 2016
na twoje pytanie znajdziesz odpowiedź na fejsie nowoczesnej - tam też dużo komentarzy a propos sytuacji na basenie - wiem bo tam zaglądam
gosc · 27 Październik 2016
Porażający brak kompetencji i nieudolność, przykrywane wulgarną arogancją. Wizerunkowa klapa. Brakowało tylko papierosa i picia piwa z butelki. Czy Rada Miasta (dziękuję na zdecydowane głosy rozsądku) nie posiada żadnego wpływu na zarządzanie mieniem miasta przez burmistrza i spółkę?
Pytający · 27 Październik 2016
A pan radny Miłowski to jeszcze jest w Nowoczesnej czy już nie? Chciałbym wiedzieć jakie on ma zdanie w kwestii ratowników i instruktorów bo pan Robert Gajda w imieniu Nowoczesnej zaprezentował jednoznaczne stanowisko.
Sonia · 27 Październik 2016
Brawo radni! Wreszcie konkretne pytania dotyczące pływalni, tylko czy te wszystkie dyskusje coś dadzą? Oby... Pani v-ce burmistrz to już naprawdę wszystkich ma w tak głębokim poważaniu, że mówiąc żuje gumę... Przykre.
Goostekk · 26 Październik 2016
Akurat w tym przypadku wolałbym nie widzieć niż nie słyszeć...:-(
do ela i innych narzekajacych · 26 Październik 2016
tak narzekacie, ze chwile nie bylo glosu,ze skandal i Bog wie co.. a czemu nikt nie pochwali redakcji za kolosalna zmiane w obrazie? nareszcie nie widzimy przez kilka godzin jednego obrazka tylko widzimy kto mowi z bliska itd. zamiast ciagle narzekac, marudzic, oskarzajac patrzy na swiat pozytywnie!
jck · 26 Październik 2016
żenujące przedstawienie w wykonaniu pani v-c- ona nic nie wie ale ... jaki pan taki kram
ela · 26 Październik 2016
Tak to widzisz jest, jak etos (nie wiem czy rozumiesz to słowo) buduje się na fałszu i zakłamaniu.
GOŚĆ · 26 Październik 2016
Do\"eli\"--nie długo twój głupi łeb zburzą
ela · 26 Październik 2016
Oj pani Tamborska. Taki szczegół. Żal tylko , że ten pomnik niedługo będzie zburzony.
Judex · 26 Październik 2016
Brawo Panie doktorze. Ponoć w ratuszu istnieje tak zwany Hospod z którego nikt nie korzysta .Jedyne korzyści posiada firma która go zamontowała .Ale pan burmistrz wydał zgodzę na ustrojenie wierzy ratusza jak choinkę a efekt żaden To należało by sprawdzić.
Rafał · 26 Październik 2016
Pani Ulu, żal patrzeć i słuchać jak się Pani skurrrrr...czyła. :(
Rafał · 26 Październik 2016
Czy Przewodnicząca Komisji Sportu zabrała głos w sprawie Pływalni czy nie ?
icek · 26 Październik 2016
żenujące zachowanie pani-v-ce.
zxy · 26 Październik 2016
bardzo ograniczony styl prowadzenia rozmów i nie które teksty powtarza jak mantrę -niebotyczne kwoty.
ABC · 26 Październik 2016
Szanowni Państwo Radni. Może warto zainteresować się dlaczego zwiększyła się liczba etatów nauczycielskich (pomijając nowe przedszkole) pomimo,że wielu nauczycieli zostało zwolnionych z art. 20 Karty Nauczyciela (brak możliwości dalszego zatrudnienia z powodu zmniejszenia liczby klas spowodowanego niżem demograficznym). Jak to możliwe, że z jednej strony zwalnia się nauczycieli i wypłaca im odprawy finansowe a z drugiej zatrudnia się nowych nauczycieli. Prosimy o zainteresowanie sie tym tematem.
A ile zarabbia pani burmistrz? · 26 Październik 2016
A ile zarabia pani burmistrz? Wcześniej pani Wiceburmistrz była radcą prawnym w Urzędzie Miasta, świadczyła usługi KTBS sp. z o.o. i zasiadała w Radzie Nadzorczej MZWiK sp. z o.o. i mając 3 źródła dochodu jakoś nie widziała w tym nic nieetycznego i niemoralnego a teraz próbuje umoralniać w kwestii ratowników i instruktorów. Żenada.
Bogdan N. · 26 Październik 2016
Teraz pomówieni Instruktorzy oraz Ratownicy powinni złożyć doniesienie za \"niebotyczne zyski\" !!!
Bogdan N. · 26 Październik 2016
Brawo Gajda, powiedział prosto z mostu !
gosc 2 · 26 Październik 2016
w mówieniu oniczym pani v-ce doszła do doskonałości
Bogdan N · 26 Październik 2016
Cenzura to świństwo i skandal, POPRAW TEN DZWIĘK człowieku !!!!
ela · 26 Październik 2016
Zakłócenie transmisji w takim momencie , gdy radny przedstawia rzeczowe argumenty to skandal
ktos · 26 Październik 2016
Dźwięk!!!
Gośc · 26 Październik 2016
Panie radny--Sobolewski--tak \"panu\"na sercu leżą finanse--miasta--że zdejmujesz punkt\"2\"--gdzie RZECZYWIŚCIE SĄ OSZCZĘDNOŚCI DUŻE--aczepiasz sie \"pan\"basenu---pokarz mi pan--miasto w Polsce{25tyś.mieszkańców}które maja basen--i ten basen jest DOCHODOWY?!--jeśli tak to stawiam piwo--nawet dwa!!
Sara · 26 Październik 2016
chodzi o wymianę tabliczek z ul.Bogumiła na ul.Św.Bogumiła jak powinno być
Oszczędności · 26 Październik 2016
Mówiąc o oszczędności może zacznijmy od góry i zlikwidujmy stanowisko z-cy burmistrza. Zdanie mieszkańców jest takie że stanowisko z-cy jest niepotrzebne i generuje zbędne koszty.
Judex · 26 Październik 2016
Te dwadzieścia tysięcy dla policjantów to na co na lody ,lizaki czy na dzelówki do butów . Kilku alkoholików i bandytów chce likwidować straży miejską. Pani burmistrz chce coś powiedzieć ale niema pojęcia o czym mówi.Przez cztery lata nie było zastępcy i jakoś urząd się nie zawalił. Zamek się nie zawali i nie zawali przez następne kilka dzieśąd lat, ale starówka tego nie wytrzyma. Nie zrozumiałe jest czemu się chce wypindrować zamek a zrujnować starówkę.Kto jest odpowiedzialny za to że zabrakło kasy na rewitalizację starówki.Kto nie złożył na czas wniosku lub go zile napisał , kto był zato odpowiedzialny w urzędzie.
edziup · 26 Październik 2016
Pani Burmistrz trochę nie pasuje żuć gumę...
Gośc · 26 Październik 2016
hjbhjb-uderz w stół a nożyce się odezwą--hahahahah
Gość · 26 Październik 2016
Pani radna Polewska---w muzueum jest w sumie\"3\"pracowników---i jest główna KSIĘGOWA??!!
Sara · 26 Październik 2016
No bo właściwie o jakiego Bogumiła chodzi? Może tego z \"Nocy i Dni\"???... ewidentny błąd i trzeba go poprawić
hjbhjb · 26 Październik 2016
Nieprawdą jest, że gmina musi utworzyć wspólną obsługę. Art. 10a ustawy o samorządzie gminnym mówi: \"Gmina może zapewnić wspólną obsługę, w szczególności administracyjną, finansową i organizacyjną\". Gmina \"Może\" jest wyraźnie napisane, a nie \"musi\"
Sara · 26 Październik 2016
a także: istnieje już Rondo im. Św.Bogumiła, na początku ul.Bogumiła; oraz parafia Św.Bogumiła w Kole chyba więcej argumentów nie trzeba? BARDZO, BARDZO słuszny wniosek!
Sara · 26 Październik 2016
W Dekrecie Beatyfikacjnym z roku 1925r jest napisane \"Beato vel Sancto Bogumilo\" (Błogosławiony lub Święty Bogumił), ponieważ jest to przywilej starożytnych Świętych, że możemy ich nazywać i tak i tak. Pona dto na terenie diec. włocławskiej mamy lokalnie i oficjalnie prawo nazywać Go Świętym.
ela · 26 Październik 2016
Czy prawdą jest, że nowa pani rzecznik skończyła już swoją karierę w UM, bo z tego co widzę zniknął temat z portalu-pytanie dlaczego. Czy prawdą jest, że pani ta przeszła do pracy w MZEC. Jeśli tak to powstaje pytanie na jakie stanowisko, czy czasami nie zostanie rzecznikiem tej firmy.
ncsdjkDKJD · 26 Październik 2016
Pani radno Lewicka Bogumił to nie święty, a błogosławiony!!!!!!
Gmina Kościelec
Wójt Dariusz Ostrowski dziękuje swoim wyborcom
6 godziny temu 1,535 1

Wójt Dariusz Ostrowski dziękuje swoim wyborcom

MS
Miasto Koło
Kolejna Akcja Krwiodawstwa w Kolskiej Farze
10 godziny temu 730 1

Kolejna Akcja Krwiodawstwa w Kolskiej Farze

Inne
Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [06.04.2024 -12.04.2024]
10 godziny temu 1,552

Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [06.04.2024 -12.04.2024]

Miasto Koło
KW apka - nowość dla pasażerów
11 godziny temu 589

KW apka - nowość dla pasażerów

Kino
Kino w Kole:Co zobaczysz w najbliższym czasie? [REPERTUAR 12-04-2024]
11 godziny temu 1,872

Kino w Kole:Co zobaczysz w najbliższym czasie? [REPERTUAR 12-04-2024]

Miasto Koło
Zespół Szkół Technicznych w Kole zaprasza na Drzwi Otwarte i Piknik Sportowo-Militarny!
12 godziny temu 2,240

Zespół Szkół Technicznych w Kole zaprasza na Drzwi Otwarte i Piknik Sportowo-Militarny!

R E K L A M A