(6)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Wiatr ze śniegiem 3.6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Ruszyła budowa ulic Cisowej i Staffa

Autor: 03 Listopad 2016 przeczytasz w minutę
Ruszyła budowa ulic Cisowej i Staffa
©
(6) | Czytano:
7,005 razy | przeczytasz w minutę

Przez wiele lat mieszkańcy dopominali się o budowę ulic, i w końcu udało się! Inwestycje na które czekano tak długo dojdą do skutku.

R E K L A M A
6
Czytano:
7,005 razy
Udostępnij
W dniu 3 października br. Gmina Miejska Koło zawarła umowę na wykonanie przebudowy nawierzchni ulicy Cisowej. Zadanie jest w trakcie realizacji. Zakres robót obejmuje wykonanie kanalizacji deszczowej i budowę odcinka kolektora deszczowego oraz usuwane są kolizje z istniejącymi przyłączami sanitarnymi.
W planie przebudowy uwzględniono również wykonanie nawierzchni jezdni i chodników, a także ścieżki rowerowej z kostki brukowej betonowej. Zakończenie prac planowane jest na połowę grudnia br. Koszt remontu ul. Cisowej wynosi 176.061,27 zł.

Trwa również remont ulicy Staffa. W pierwszym etapie robót wykonany zostanie odcinek od ulicy Sienkiewicza do ulicy Konopnickiej. W planie przebudowy uwzględniono również ułożenie asfaltowej nawierzchni i chodnika z płyt betonowych. Zakres ten obejmuje włączenie do ulicy Sienkiewicza, wykonanie na nasypie nawierzchni jezdni oraz chodnika lewostronnego wraz z budową odcinka kanalizacji deszczowej z przykanalikami.

Prace nad pierwszym etapem ulicy Staffa potrwają do 30 listopada br. Całkowity koszt robót wynosi 344.432,15 zł. Realizacja pozostałego zakresu dotyczącego kompleksowej przebudowy nawierzchni ulicy Staffa na całej długości planowana jest w 2017r i 2018r.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (6)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
mieszkanka · 14 Listopad 2016
Kolejny dzień roboczy i znowu postój. Pan burmistrz obiecał że roboty ruszą i ruszyły na 1-2 dni i stanęły. Po naszych telefonach do urzędu urzędnicy zmienili zdanie najpierw mówili że planiści źle plany porobili, teraz mówią że wykonawca nie wywiązuje się z umowy. Śmiechu warte Tyle tylko że mrozy się zaczęły a samochody stoją na dworze i rano jest problem z odpalaniem. Panie burmistrzu czekamy na dotrzymanie obietnic danych przez Pana
doświadczony · 04 Listopad 2016
stary jak świat chwyt firm budowlanych, biorą kilka robót jednocześnie, a później pojawiają się raz na jednej budowie, raz na drugiej, w międzyczasie podpisują umowe na kolejną budowę, i wtedy najgorsza jest końcówka, robią szybko, byle jak, szef obiecuje premie za zakończenie, bo kolejne zamówienie już czeka- uwaga na takich cwaniaków! ktoś powinien interwniowac
mieszkanka · 04 Listopad 2016
Kolejny dzień i znowu mimo zapewnień Pana burmistrza że roboty ruszą na ulicy Cisowej nic się nie dzieje. Może ktoś się tym zainteresuje.
obserwator · 03 Listopad 2016
zawieszenie spłaty kredytów i odsetek to ok. 5 mln. zł a w zamian ulice za 500 tys. co z pozostałymi 4,5 mln ?
mieszkanka · 03 Listopad 2016
Przebudowa ruszyła szumnie ok 4 tygodni temu i od ok 2 tygodni stoi. My mieszkańcy tej ulicy interweniowaliśmy u pana burmistrza i T Kaźmierczaka. Robotnicy pojawiają się na budowie na chwile i znikają.Ostatnio przywieźli rury po czym je zabrali dziś przywieźli dwie studzienki i tyle ich było widać.Ponadto nikt nas nie poinformował że tego dnia wejdą z robotami.Mieliśmy problem z wyjazdem z posesji.Naszym zdaniem jak tak będą się ,, spieszyć\" to i w połowie stycznia nic z tego nie będzie.
filutek · 03 Listopad 2016
A jednak coś się za tego Burmistrza robi w kole. Mimo oporów jakie mu stawiają przeciwnicy realizuje obietnice wyborcze.
Polityka
Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu
2 godziny temu 3,439 14

Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu

Inne
Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy
17 godziny temu 1,814

Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy

Gmina Koło
Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim
17 godziny temu 1,438

Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim

Sport
Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym
20 godziny temu 4,963 1

Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym

Miasto Koło
Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK
1 dzień temu 4,530 3

Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK

Inne
GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie
1 dzień temu 4,289

GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz