(32)
× Wszystkie informacje o 31 Finale WOŚP w Kole
Zamglenie -1
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Koło przyłączone do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej!

Autor: 05 Grudzień 2016 przeczytasz w minutę
Koło przyłączone do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej!
©
(32) | Czytano:
12,924 razy | przeczytasz w minutę

2 grudnia br. Marek Michalik, Prezes ŁSSE S.A poinformował o rozszerzeniu strefy o kolejne tereny, w tym te, przy ulicy Klonowej w Kole. Długo czekaliśmy, ale jak widać lepiej późno niż wcale.

R E K L A M A
32
Czytano:
12,924 razy
Udostępnij
Marek Michalik, Prezes ŁSSE S.A. i Agnieszka Sygitowicz, Wiceprezes ŁSSE S.A. ogłosili informację o rozszerzeniu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

"Zyskaliśmy tereny przeznaczone na konkretne inwestycje oraz na przyszłe projekty. Gratulujemy firmom Sławno CerraNova, Fresenius Kabi Polska Kutno, Scanfil Poland w Sieradzu, ZPOW Agros Nova Sp. z o.o. w Łowiczu. Ich inwestycje obejmą łącznie 39,9 ha terenów, nakłady inwestycyjne sięgną 382 mln zł nakładów, firmy stworzą 287 nowych miejsc pracy. Gratulacje również dla samorządów w Kutnie, w Wieluniu, w Łowiczu, w Krośniewicach i w Kole (województwo wielkopolskie), gdzie włączone do Strefy zostały tereny przeznaczone na przyszłe inwestycje, łącznie 47,8 ha." - czytamy na stronie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

"– Bardzo się cieszę, że udało się rozszerzyć teren Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jeszcze w tym roku. – Podkreślam, że pracowaliśmy na to rozszerzenie codziennie od pierwszego dnia w pracy. Pomagały nam zainteresowane samorządy i strona rządowa. Już teraz mogę zapowiedzieć, że zamkniemy ten rok z większą liczbą zezwoleń, niż w minionym. Szczegóły podamy wkrótce "– powiedział na konferencji prasowej Marek Michalik, Prezes ŁSSE S.A.

ŁSSE S.A. obejmuje teraz obszar 1416 ha.

Teraz pozostaje jedynie czekać, na pojawienie się inwestora, który chciałby skorzystać z oferty Strefy Ekonomicznej i ulokować swój zakład w Kole.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (32)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Judex · 07 Grudzień 2016
Miłośnicy czułych słów na e kolo nikt z was nie zastanawiał się ile ta wolna strefa będzie nas kosztować .Miasto Koło jest w tej strefie na ostatnim miejscu.Moim zdaniem wolna strefa dla Koła istnieje tylko na papierze . Nie połączono gminy miejskiej z gminą wiejską ,brak terenów pod inwestycje. a przede wszystkim brak kasy i brak fachowców Dobrzy menadżerowie zostali z tego miasta wyproszeni.Przecież nie tak dawno miał być inwestor ze 100mil zł ,miały być dwie fabryki miało być dużo miejsc pracy A tymczasem jest papierowa wolna strefa. Drogi Rafale masz 100% racji niema dobrych wujków w tym kraju A tak naprawdę Łódzka strefa ekonomiczna liczy około 150 tyś mieszkańców i tak naprawdę 287 miejsc pracy to niewiele.
Rafał · 07 Grudzień 2016
Ciekawa rzecz, Pawel się ze mną zgadza i ma minusy. Mi, jak rozumiem, oberwało się praktycznie \"z założenia\", co zresztą jest jasne. Tylko ciekawe co jest złego, gdy mówię: KAŻDE MIEJSCE PRACY UCZCIWIE ZAPROPONOWANE MIESZKAŃCOM KOŁA TO WARTOŚĆ? Czyżby zwolenników Jego Osoby tak bardzo raziło to, że domagam się jasnych, transparentnych reguł? Może to, że takie stwierdzenie odsłania fakt, że na razie mamy goły obszar pod nazwą \"Natura 2000\" i ŁSSE naraz, więc nie ma co trąbić o sukcesach, skoro nie wiadomo, czy jakiekolwiek inwestycje w ogóle będą, czy ktoś sensowny zainwestuje?
LEPSZA ZMIANA · 07 Grudzień 2016
287 miejsc pracy, to i dla samego Koła nie byłoby zbyt dużo, a tutaj dla całej strefy? To już widzę, ilu miejscowych bez pleców tutaj pracę znajdzie. Znając życie, to skorzystają na tym, jak zwykle cwaniacy, pewnie jeszcze obcy, przyjaciele Aspekta. Tak w ogóle, to najlepiej w tej strefie u nas zorganizować punkty obserwacyjne \"Natura2000\" i niech ci nasi pracownicy ŁSSE turystów obsługują. Genialne.
Babka · 06 Grudzień 2016
Poczekamy zobaczymy co z tej strefy wyniknie, kto tam dostanie prace czy nie spadochrony, spalarnia miała być tak głośno było a tu co ? z geotermią zresztą będzie pewnie podobnie. Dużo krzyku i na tym koniec, ale w zwalnianiu mieszkańców, którzy głosowali na jego osobę i zatrudnianiu obcych same wielkie sukcesy, więc niech oni teraz głosują na jego osobę...
Rafał · 06 Grudzień 2016
@Pawel To się cieszę i rozumiem, że też jesteś tego zdanie, by władzy patrzeć na ręce, a sukcesy ogłaszać jedynie te realne. Pozdrawiam.
Pawel · 06 Grudzień 2016
Zgadzam się z tym stwierdzeniem BEZAPELACYJNIE .
as · 06 Grudzień 2016
Rozszerzenie ŁSSE o Koło nie wynika z ogłoszenia tego przez prezesa Michalika, a jest następstwem decyzji RM. Powstaje jednak pytanie co to oznacza? Teren prawie 14 ha został oddany do dyspozycji zarządcy ŁSSE - zakładamy, że to dobry wybór. Teren przy ul. Klonowej jest szczerym polem, bez infrastruktury, elektryczności, wody i kanalizacji. Do terenu nie ma dogodnego dojazdu i odpowiedniej infrastruktury drogowej. Największą przeszkodą przemysłowego wykorzystania tych działek jest fakt, że są one objęte obszarem \"Natura 2000\", gdzie ograniczone są możliwości działalności przemysłowej.
Rafał · 06 Grudzień 2016
@Pawel Pytam jeszcze raz i to jest proste pytanie, czy też jesteś tego zdania, że: KAŻDE MIEJSCE PRACY UCZCIWIE ZAPROPONOWANE MIESZKAŃCOM KOŁA TO WARTOŚĆ? Czy może dlatego, że to mówię ja i że to mówię akurat o Jego Osobie, to Ciebie razi? Może zaproponujesz jakąś swoją modyfikację tego prostego postulatu? Czekam i jestem niezmiernie ciekaw, jakaż to ta modyfikacja mogłaby być...
Pawel · 06 Grudzień 2016
Nie podoba mi się krytykowanie w czambuł wszystkich poczynań Burmistrza .
Rafał · 06 Grudzień 2016
@Pawel... To w końcu jak, zgadzasz się ze mną, czy z moimi oponentami, zwolennikami Jego Osoby, bo jeszcze raz mówię: KAŻDE MIEJSCE PRACY UCZCIWIE ZAPROPONOWANE MIESZKAŃCOM KOŁA TO WARTOŚĆ i podkreślam UCZCIWIE. Czekam zatem nie na \"łyse pole\", ale na kogoś, kto rzeczywiście takie uczciwe miejsca pracy stworzy. Reszta to klakierstwo.
KKK · 06 Grudzień 2016
Jaśnie oświecony panie pseudo Rafale gadaj sobie tak dalej i pisz bzdury może któryś z twoich wyznawców ci uwierzy ale wielu z nas już nie, twoje czarnowidztwo już nie działa
Pawel · 06 Grudzień 2016
Panie Rafale od........się w końcu zgadzam się z przedmówcą choćby jedno nowe miejsce pracy więcej to jest zawsze wartość dodana nic tylko krytykować potrafisz jesteś ślepy .....
Lolo · 06 Grudzień 2016
Rafał odstaw to co pijesz ratuj się facet bo będzie za późno !!!!
Oj Rafał · 06 Grudzień 2016
Raz jesteś Rafał raz Judex kto cię wie kim jesteś jesteś żałosny i tyle niejednokrotnie zadawałem ci pytania które ignorowałeś dlatego nie zejdę do twojego poziomu żegnam .Ty się przedstawiłeś ?.
Rafał · 06 Grudzień 2016
@\"do rafała 2016-12-06 13:30:13\" Owszem, skomentuję i nawet ci gratuluję. Jeszcze napisz tutaj, jaki masz interes w tym, co robisz, bo moje intencje są jasne: KAŻDE MIEJSCE PRACY UCZCIWIE ZAPROPONOWANE MIESZKAŃCOM KOŁA to wartość.
Rafał · 06 Grudzień 2016
@\"Do Rafał\" Cieszę się, że niby \"masz firmę z takimi tradycjami\", to naprawdę miłe i lubię ludzi sukcesu. Tylko szkoda, że ty nie masz imienia (vicek?), bo go nigdy nie wpisałeś, a ja (to znaczy, przepraszam, tutaj oczywiście: \"moja osoba\" i w odróżnieniu od Jego Osoby pisane skromniutkimi, malutkimi literkami) nie mam problemu, żeby własne imię wpisać. Dodatkowo jesteś nie stąd, bo o tym, jeśli dobrze pamiętam, też pisałeś. \"Karze\" i \"rzekł bym\" są błędami ortograficznymi, nawet dość brzydkimi, to zatem nie literówki. Pytasz: kim jestem - człowiekiem, ale tacy jak ty i tak tego nie zrozumieją. Jeśli więc jesteś naprawdę jakimś konkretnym przedsiębiorcą, to najpierw czekam, że się nam choćby z imienia tutaj przedstawisz, wtedy można pisać o czymkolwiek. Tymczasem udowodniłeś, że przedsiębiorcy związani z Jego Osobą wstydzą się tego jak licho, albo że są biznesmenami szemranymi. Jeśli więc tacy mają być w tej ŁSSE, to już teraz wiadomo, kto z nas ma rację. Choć nadal uważam, że raczej nie jesteś żadnym przedsiębiorcą, tylko niezbyt wykwalifikowanym pracownikiem Jego Osoby, takim, jak to was Jego Osoba sam nazywa, \"specjalistą\".
do rafała · 06 Grudzień 2016
Moją ulice pozamiatali Rafał nie skomentujesz??????
Do Rafał · 06 Grudzień 2016
Myślisz że aby mieć własne poglądy to trzeba należeć do jakiejś partii ? zabolało ciebie bo ja powiedziałem czym się zajmuję a ty ? wstydzisz się czy co ? kłuje przeszłość co ? a tak nawiasem moja firma istnieje ponad 50 lat a jeśli chodzi o pracowników to wielu jest z 30 letnim stażem nie masz się czym pochwalić prawda ? zresztą tak jak napisałem wcześniej masz marne pióro i tyle a literówki cóż nieomylny nie jestem cieszy mnie tylko jedno tacy jak ty nigdy nie będą rządzić mną ani nikim innym za krótki jesteś rzekł bym cienki bolek.
Rysiek · 06 Grudzień 2016
\"Ja nie jestem w ciemię bity, budowlankę znam. I samemu burmistrzowi wstęgę przeciąć dam!\" Tera modę na wstawki video mamy. Sweet-focia już jest, jeszcze cytowane \"Ściernisco\" Golec uOrkiestry by się przydało.
Rafał · 06 Grudzień 2016
@\"Do Rafał 2016-12-06 11:11:37\" Jeszcze jedno, \"karze\" to chyba ciebie Jego Osoba. Jeśli od \"kazać\", to należałoby raczej napisać \"każe\". Jeśli jesteś takim orłem przedsiębiorczości również, to współczuję twoim pracownikom, bo niby kogoś zatrudniasz, oj...
Rafał · 06 Grudzień 2016
@\"Do Rafał 2016-12-06 11:11:37\" Zabolało, co? Dobre :-D Taki, widać, z ciebie przedsiębiorca jak z koziej d... trąba i z Jego Osoby menedżer :-D Jeszcze napisz, do jakiej partii należysz, czy ściślej do franczyzobiorców znaczka której partii, PiS, czy .N? Jakoś tylko te dwie i związani z nimi \"przedsiębiorcy\" mi się tutaj kojarzą. Inni jakoś tego entuzjazmu szczególnie nie wykazują.
Do Rafał · 06 Grudzień 2016
Wielce szanowny Panie Rafale sarkazm twojej wypowiedzi nie oburza mnie ponieważ ludzie pokroju twojej osoby nie są w stanie mnie w żaden sposób urazić ,ton w jakim piszesz i skrupulatność co do czasu mojego komentarza karze mi domniemywać kim jesteś i czym się kierujesz w swoich pseudo opiniach czasy szpiclów już minęły i nie twój interes o której zamieszczam swoje opinie ,nie ty będziesz wyliczał mi kiedy idę do pracy jak wspomniałem jestem przedsiębiorcą i nigdy nie pracowałem na Państwowej posadzie to ja daję prace a ty cóż małość twojej osoby jest dla mnie aż nadto widoczna tacy jak ty wiecznie niezadowoleni przesiąknięci nienawiścią do wszystkiego i wszystkich napawają mnie smutkiem i tyle .Z pewnością jesteś przewodniczącym tej loży szyderców po prostu mały zagubiony nienawistny człowieczek.Z wyrazami szacunku.
Rafał · 06 Grudzień 2016
@\"Do Rafał i Renia 2016-12-06 07:03:49\" Ależ... przecież doceniłem ogromne starania Jego Osoby, naprawdę. Redakcja również, jak widać, to doceniła umieszczając tutaj taką nastrojową, industrialną fotkę, że szczęka nam, malkontentom opada :-( Teraz \"szanowni panstwo\" pozostaje nam \"szanowni panstwo\" czekać na te \"szanowni panstwo\" miejsca pracy, ile przypadnie \"szanowni panstwo\" nam \"mieszkancom\" (obowiązkowo przez \"n\" bez kreseczki!), na wynik tych \"szanowni panstwo\" długotrwałych rozmów, tych jakże wymagających negocjacji Jego Osoby, na tych wszystkich \"szanowni panstwo\" biznesmenów, na tych \"szanowni panstwo\" inwestorów, na tych przedsiębiorców. Ty chyba zresztą też do nich należysz, a jako \"przedsiębiorca\" o siódmej z minutami pisałeś swój koment. widocznie spiesząc się do pracy w ratuszu i wcale się nie zdziwię, gdybym się dowiedział, że Jego Osoba jakoś to sprawdza ;-)
Anna · 06 Grudzień 2016
Jego osoba już kiedyś powiedziała iż ma inwestora do SE , jest to podobno inwestor z Ukrainy....... zapewne powiedziały mu o nim zające w okularach.......... Miejmy nadzieję że nie będzie to inwestor z Donbasu ha ha ha
Do Rafał i Renia · 06 Grudzień 2016
Wasze zacietrzewienie w pisaniu żle o każdej inicjatywie Burmistrza jest już tak nudne że aż nie smaczne no ale to wolny kraj i wolno wam beztrosko sączyć jad kiedy chcecie i jak chcecie mnie ucieszyła ta wiadomość ponieważ jestem przedsiębiorcą i wiem co niesie za sobą powiększenie strefy wy jako wiecznie niezadowoleni malkontenci nie jesteście w stanie zaakceptować jakiegokolwiek sukcesu Burmistrza .Więc donoszę wam (te słowa lubicie prawda?)zawsze powstanie takiej strefy to są plusy dla regionu a kto zainwestuje to już sprawa biznesu i naprawdę wielkie szczęście dla nas że to nie wy decydujecie kto to będzie.
Rafał · 06 Grudzień 2016
@ehh Patrząc na ten piękny obrazek, biję się w moją niegodną pierś i składam hołd przed Jego Osobą, bo to rzeczywiście PRZEOGROMNY SUKCES! Dąbrowickie \"zające w okularach\", o jakich kiedyś już Jego Osoba bredz.., ojjj... mówił, tak jest, mówił, mogą być zachwycone równie mocno, jak ja (to znaczy, przepraszam, tutaj oczywiście: jak \"moja osoba\" i w odróżnieniu od Jego Osoby pisane skromniutkimi, malutkimi literkami). Zauważmy, że te 287 miejsc pracy to w Kutnie, w Wieluniu, w Łowiczu, w Krośniewicach i w Kole i zapewne kolejność nie jest przypadkowa. Sądząc zaś po intensywności rozmów Jego Osoby z inwestorami, ludzie w Kutnie, w Wieluniu, w Łowiczu, w Krośniewicach i w Kole mogą się cieszyć też zapewne w takiej kolejności. Wiedząc zaś z kim Jego Osoba rozmawiał, domyślam się, że od nas \"szanownych panstwa mieszkanców\" prędzej i tu inwestory Jego Osoby dadzą szansę tym z Kutna, Wielunia, Łowicza, Krośniewic i Bó... no..., nie, nie, i tylko Jego Osoba wie skąd.
telesfor · 05 Grudzień 2016
Grunt pod nogami się topi, oj zacznie się...
RENIA · 05 Grudzień 2016
NA CZEŚĆ SWOJEGO PANA NADAL PISZESZ LISTY POCHWALNE PSEUDO REDAKTORKU?NAPISZ PRAWDĘ JAKI TEREN W KOLE ZOSTAŁ WŁĄCZONY I ILE W KOLE BĘDZIE MIEJSC PRACY.
ehh · 05 Grudzień 2016
i co rafał, marek itd? takto od Was hejt soczysty zawsze. zawsze wszystko na nie. Do niedawna zarzekaliscie sie, ze strefa ekonomiczna to jedna z obiecanek, ktora nigdy sie nie zisci i co? uderzycie sie w piers? i powiecie, ze nie mieliscie racji? czy nadal bedziecie szukac sposobow do narzekania?
Kutno sie rozwija · 05 Grudzień 2016
Zobacz jak się Kutno rozwija co chwile jakaś fabryka powstaje przy drodze 92
robert · 05 Grudzień 2016
Tym bardziej, że obecny burmistrz jeszcze jako radny rady miejskiej zgłaszał już ten postulat. Tylko takie rozwiązanie umożliwi rozwój miasta.
XyZ · 05 Grudzień 2016
To jedno zadanie wykonane - teraz połączyć gminę miejską z gminą wiejską Koło.
Muzeum
Magiczny Lechistan - nowa wystawa w kolskim muzeum
11 godziny temu 308

Magiczny Lechistan - nowa wystawa w kolskim muzeum

Inne
Rusza nowy cykl Grand Prix Koło 2023
13 godziny temu 897

Rusza nowy cykl Grand Prix Koło 2023

Inne
Wolontariusze WOŚP przeszli szkolenie z bezpieczeństwa w trakcie kwesty
14 godziny temu 978 1

Wolontariusze WOŚP przeszli szkolenie z bezpieczeństwa w trakcie kwesty

Gmina Koło
Szkoła w Powierciu przejdzie termomodernizację. Inwestycja realizowana przy środkach zewnętrznych
16 godziny temu 2,869 7

Szkoła w Powierciu przejdzie termomodernizację. Inwestycja realizowana przy środkach zewnętrznych

Powiat Kolski
Powiat Kolski: Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami
1 dzień temu 4,925 3

Powiat Kolski: Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami

Powiat Kolski
Gmina Olszówka: Najpopularniejsze imiona wśród noworodków?
1 dzień temu 3,216

Gmina Olszówka: Najpopularniejsze imiona wśród noworodków?

18 godziny temu 512
R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz