(16)
× Nowość! Kolska Baza Medyczna - znajdź specjalistę już dziś!
Średnie opady śniegu 1.6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Minister Cyfryzacji i Wiceminister Edukacji w ZS nr 1 w Kole

Autor: 08 Grudzień 2016 przeczytasz w ok. 2 min.
Minister Cyfryzacji i Wiceminister Edukacji w ZS nr 1 w Kole
©
(16) | Czytano:
9,542 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

W piątek 9 grudnia w naszym mieście gościć będzie Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska oraz Wiceminister Edukacji Maciej Kopeć. Główną częścią wizyty będą lekcje pokazowe w Zespole Szkół nr 1 w Kole z użyciem nowoczesnej platformy edukacyjnej eTornister.

R E K L A M A
16
Czytano:
9,542 razy
Udostępnij
Należąca do Zespołu Szkół nr 1 w Kole Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza jest pierwszą szkołą podstawową w Wielkopolsce, a trzecią w Polsce, w której wdrożono program eTornister. W ubiegłym roku uczniowie klas czwartych otrzymali tablety z elektronicznymi wersjami podręczników oraz interaktywnymi ćwiczeniami. Na urządzeniach można również odsłuchiwać dialogi i czytanki z jęz. angielskiego, wgrana jest baza lektur szkolnych oraz pojawiają się kolejne aplikacje wspomagające dydaktykę. Wszystkie urządzenia wyposażone są w Internet LTE oraz bezpieczną przeglądarkę internetową. To ważne, gdyż nie wszyscy uczniowie mieli do tej pory dostęp do Internetu, więc program wyrównuje szanse edukacyjne, a rodzicom dzieci daję dostęp do dziennika elektronicznego. Co istotne, uczniowie zabierają tablety do domów, więc nie ma konieczności noszenia do szkoły ciężkich plecaków. Rozwiązanie to podoba się uczniom, przyspiesza i ułatwia naukę oraz czyni ją atrakcyjną dla ucznia.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy tego typu projekt prowadzony w szkole przy ul. Poniatowskiego 22 w Kole. Od lat placówka ta jest jedną z wiodących szkół w Polsce we wprowadzaniu i  wykorzystywaniu nowoczesnych narzędzi technologiczno-informacyjnych w procesie dydaktycznym. Szkoła od lat uczestniczy w projektach i programach wprowadzających nowe metody i techniki nauczania m. in. w projekcie "eSzkoła - Twórczy Uczeń", eSzkoła - Twórczy Nauczyciel", "eSzkoła -  Moja Wielkopolska", "WebQuest". W roku szkolnym 2012/13 placówka ta jako jedna z 300 szkół w Polsce wzięła udział w pilotażowym programie rządowym CYFROWA SZKOŁA. Na wyposażeniu szkoły znalazły się dzięki temu pomoce dydaktyczne o wartości 169 398,10 (tablice interaktywne, laptopy dla uczniów i nauczycieli, projektory, wizualizery, itp.). Oprócz tego uczniowie szkoły realizują ciekawe przedsięwzięcia, m. in. współpracując z Europejską Agencją Kosmiczną oraz Amerykańską Agencją Kosmiczną NASA w realizacji projektów EartKAM i MoonKam, a w gimnazjum wprowadzono nauczanie mechatroniki z elementami robotyki.

Warto dodać, że to właśnie w tej szkole powstały pierwsze w mieście i powiecie oddziały sportowe, wprowadzono innowacje artystyczne (dodatkowe zajęcia teatralne, muzyczne, plastyczne). Szkolna strona internetowa była wybierana jako Złota Szkolnastrona Roku 2011 r, następnie jako najlepsza multimedialna strona w Polsce. W szkole już od wielu lat działa dziennik elektroniczny, uczniowie mają stały i nielimitowany dostęp do Internetu (Wi-Fi).

Harmonogram jutrzejszej wizyty obejmuje spotkanie Minister Cyfryzacji i Wiceministra Edukacji z Burmistrzem m. Koła w Ratuszu, lekcje pokazowe z użyciem tabletów oraz briefing prasowy w szkole.

Zapraszamy w piątek na obszerną relację z wizyty ministrów w Kole.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (16)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
kolo · 11 Grudzień 2016
Kolejny znikający temat z tego portalu, tym razem sprawa dotyczy informacji o wpisaniu Koła do ŁSSE. Czy to przypadek, czy też redakcja nie chce pisać o sukcesach naszego miejskiego geniusza?
Mieszkaniec Kaliskiego Przedmieścia · 10 Grudzień 2016
Był Pan Poseł, a czy radni z osiedla zostali zaproszeni, czy po prostu olali i nie przyszli?
koks · 09 Grudzień 2016
przegnac ze szkol pisowskich szkodnikow
Ledniczanin · 09 Grudzień 2016
@Maria Śp. o. dr Jan W. Góra OP, którego znałem osobiście i którego w grudniu przypadnie pierwsza rocznica śmierci, też zwykł był mawiać, że to dobrze, jak o Lednicy2000 jest głośno. Tak jednak było dotąd, aż w pewnym programie w Warszawie (gdzie trasa z Poznania to grubo, w obie strony łącznie, ponad 600 km!) został zaproszony, ale niemal go nie przedstawili, a przybyłą lednicką młodzież, to już w ogóle zignorowali. Zastanów się raczej, czy to będzie głośno o Kole, czy może o PiSie i dyrekcji szkoły, zobacz kto tutaj ten PiS tworzy, co robi, dopiero się ciesz lub ciesz mniej. Tablety, projektory, nowoczesne technologie, wszystko to jest dobre, jeśli faktycznie coś tym dzieciom ułatwi. Przyjazd ministrów musi mieć jakiś cel, ale czy ten akurat przyjazd taki głębszy cel ma?
Mama · 09 Grudzień 2016
Czy Pani Minister została poczęstowana obiadem z kateringu?
Rafał · 09 Grudzień 2016
Wolałbym, żeby było o naszych szkołach głośno z innych powodów. To znaczy, gdyby ich uczniowie nie mieli większych problemów na kolejnych szczeblach edukacji, a później ze znalezieniem przyzwoitej pracy. Oczko w głowie takiej czy innej władzy, to dla mnie zbyt mało. Zresztą, takie \"akcje\" niekoniecznie szkołę rozsławiają. Sama \"sława\" też ma, jak to mawia Jego Osoba, różne \"aspekty\".
Maria · 09 Grudzień 2016
Co by nie mówić to wielka promocja dla miasta. Kolejny raz dzięki tej szkole będzie o Kole głośno. Gratulacje i tak trzymać!
Rafał · 08 Grudzień 2016
Wyrazy współczucia dla Jego Osoby. To się będzie musiał męczyć, bo on ma z PiSem tyle wspólnego, co wspierający go byli ORMOwcy. Zresztą co do ratusza, to ciekawi mnie, co Jego Osoba zrobi. Chyba gęby na klamerki wszystkim przypnie. Wyrazy twarzy pracujących tam ludzi są przecież na ogół żywą ilustracją wszechobecnego w urzędzie przerażenia. Ewentualnie na jutro w rolach pracowników UM wystąpi dyrekcja tej szkoły, przyboczny naczelnik, zastępca sekretarza i może ten yyyyyyyyyyyyyy z Turku, to rozumiem.
Wyklęty · 08 Grudzień 2016
Brawo Dyrekcja Nauczyciele i oczywiście wspaniałe dzieciaki jeszcze raz gratulacje !!!
Paweł · 08 Grudzień 2016
++BRAWO WY+++
Do Jędrek · 08 Grudzień 2016
Ale masz zryty beret twoich wypocin skomentować się nie da żenada ogarnij się facet!!!
poddo · 08 Grudzień 2016
człowieku ogarnij się. Ministrowie zarówno teraz jak i w poprzednich rządach organizowali takie wizyty - wszędzie, w całym kraju. W końcu to przedstawiciele władzy, i trzeba się z tym pogodzić. Ale nie, lepiej wszędzie węszyć spisek o pisowskiej indoktrynacji
iw · 08 Grudzień 2016
Wielka zasługa p.Dyrektora, wspaniała promocja szkoły i miasta.Wiadomo od dawna że Zespół Szkół nr 1 to najlepsza szkoła w Kole i pewno w powiecie Gratulacje i oby tak dalej.
Jędrek · 08 Grudzień 2016
Polityka wkracza nawet do szkół. I to jaka? PISowska. Ciekawe, czy będą agitować młodzież do swoich szeregów.
Rodzic · 08 Grudzień 2016
Dziwne by było gdyby zeszytów nie nosili do szkoły. Ważne że książek nie muszą dźwigać. Gratulacje dla szkoły.
kolanin · 08 Grudzień 2016
\'\'Co istotne, uczniowie zabierają tablety do domów, więc nie ma konieczności noszenia do szkoły ciężkich plecaków. Rozwiązanie to podoba się uczniom, przyspiesza i ułatwia naukę oraz czyni ją atrakcyjną dla ucznia\". śmieszne zobaczcie że książki i ćwiczenia i zeszyty noszą i plecak jest wypakowany,ciężki
Powiat Kolski
Sanepid w Kole sprawdził obciążenie uczniów plecakami szkolnymi
8 godziny temu 2,951 5

Sanepid w Kole sprawdził obciążenie uczniów plecakami szkolnymi

Miasto Koło
Bieżące utrudnienia na lokalnych drogach [AKTUALIZACJA]
4
9 godziny temu 9,944

Bieżące utrudnienia na lokalnych drogach [AKTUALIZACJA]

Inne
PSP ma duży powód do radości - nowy wóz już w garażu
9 godziny temu 3,274 2

PSP ma duży powód do radości - nowy wóz już w garażu

Powiat Kolski
Ostrzeżenie meteo pierwszego stopnia  w pow. kolskim
1 dzień temu 12,164

Ostrzeżenie meteo pierwszego stopnia w pow. kolskim

Miasto Koło
WOŚP KOŁO: Będzie rekord! Choć liczenie jeszcze trwa
1 dzień temu 3,083 3

WOŚP KOŁO: Będzie rekord! Choć liczenie jeszcze trwa

Miasto Koło
Pomóżmy Jackowi Dziedziczakowi. Ucierpiał w pożarze własnej pracowni
1 dzień temu 9,482

Pomóżmy Jackowi Dziedziczakowi. Ucierpiał w pożarze własnej pracowni

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz