× Wszystkie informacje o 31 Finale WOŚP w Kole
Zachmurzenie -0.6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

PM5: Wigilijne spotkanie z Grzegorzewiankami

Autor: 22 Grudzień 2016 przeczytasz w ok. 3 min.
PM5: Wigilijne spotkanie z Grzegorzewiankami
©
(0) | Czytano:
3,618 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Szczególny nastrój i radość Świąt Bożego Narodzenia, wielu z nas zachowało we wspomnieniach z dzieciństwa. Jest w nich miejsce na spotkanie z rodziną , dzielenie się opłatkiem , urok wspólnie śpiewanych kolęd i prezenty pod choinką. Święta przeżywamy co roku, lecz za każdym razem inaczej współtworząc świąteczny nastrój.

R E K L A M A
0
Czytano:
3,618 razy
Udostępnij
Nawiązaniem do tradycji Świąt Bożego Narodzenia była „WIGILIA opłatkiem pachnąca...” zorganizowana w PM 5 w Kole. Jej gospodarzami były czterolatki z grupy II. Scenariusz uroczystości opracowała i poprowadziła ją Renata Zamelska z pomocą organizacyjną pani Karoliny Szulgit i pani Renaty Sokolnickiej. Przygotowane na tę okoliczność czterolatki gości powitały tradycyjnie , śpiewając kolędę „Przybieżeli do Betlejem” , a po niej pastorałkę. Z radością powitały członków Ludowego Zespołu „GRZEGORZEWIANKI”, który już kolejny raz przyjął ich zaproszenie. Wspólnie stworzony program uroczystości zaprezentowano przed licznie zgromadzonymi. Wśród nich były dzieci ze wszystkich grup wiekowych, nauczyciele i personel pomocniczy. W gronie gości znaleźli się także przedstawicielka Organu Prowadzącego pani Ilona Niemowna Trębacka oraz przedstawiciele rodziców. Towarzyszyła im pani Agnieszka Kozajda dyrektor PM 5 .

O znaczeniu symboli Świąt Bożego Narodzenia opowiedziała przedszkolakom prowadząca spotkanie R. Zamelska. Jak się okazało, dzieci sporo na ten temat wiedzą, tym chętniej więc dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Udowodniły, że do Świąt są świetnie przygotowane w czym mają udział nauczyciele PM 5. Treści związane z kultywowaniem tradycji realizują oni z dziećmi w ramach zajęć programowych.

W zaprezentowanej inscenizacji , pojawiły się tradycyjne jasełkowe postacie. Tło stanowiła dekoracja z motywem szopki. Dopełnieniem była piosenka z choinką, makowcami , głosem dzwonka, pierwszą gwiazdką i leżącym na stole opłatkiem. Czteroletnie aniołki złożyły zebranym wierszowane świąteczne życzenia. Swoje role odegrały wyśmienicie wzbudzając uznanie gości i rówieśników. Potem ustąpiły miejsca na scenie „GRZEGORZEWIANKOM”. Ich barwne, stylizowane stroje przykuwały uwagę. Przedszkolaki chętnie współpracowały z kierownikiem artystycznym zespołu panem Mariuszem Andrzejewskim. Śpiewały fragmenty wybranych kolęd, nauczyły się też pastorałki „Józefie stajenki nie szukaj”. Gdy ponad setka gardełek intonowała „Pójdźmy wszyscy do stajenki” wszystkim udzielił się świąteczny nastrój. Pojawiło się też poczucie przedszkolnej wspólnoty. Wiadomo, muzyka łagodzi obyczaje i zbliża, co w czasie Świąt Bożego Narodzenia jest rzeczą niezmiernie ważną. Wielka w tym też zasługa artystów z zespołu ludowego. Ich ciepło , życzliwość i bezinteresowność były bezcenne.

Członkom zespołu , paniom Barbarze Gwiaździńskiej, Jadwidze Wypychowskiej, Celinie Wypychowskiej, Danucie Nuszkiewicz, Kazimierze Nuszkiewicz oraz panom Mariuszowi Andrzejewskiemu, Antoniemu Gwiaździńskiemu, Pawłowi Chojnackiemu i Janowi Kmieciowi czterolatki podziękowały za pomoc w zorganizowaniu uroczystości. Artystów obdarowały świąteczną choinką. Podobne otrzymały przedstawicielka organu prowadzącego pani Ilona Niemowna Trębacka oraz towarzysząca dzieciom dyrektor PM 5 pani Agnieszka Kozajda. Choinki wykonane własnoręcznie ufundowała pani Dorota , obdarzona artystyczną duszą mama jednego z przedszkolnych aniołków. Wszystkie przedszkolaki otrzymały zaś z rąk pani Ilony ufundowane przez pana Burmistrza słodycze. Dodatkowo dwoje dzieci wylosowanych spośród przedszkolnej gromadki otrzymało darmowy wstęp do sali zabaw, wstęp ufundował właściciel sali.

Dzieciom, które pracowicie przygotowywały się do uroczystości, rodzicom za udostępnienie strojów i pomoc po występie , zaprzyjaźnionym „Grzegorzewiankom” za współpracę oraz fundatorom upominków dziękujemy serdecznie w imieniu dyrektora PM 5 w Kole pani Agnieszki Kozajda oraz organizatorki przedsięwzięcia pani Renaty Zamelskiej.

Życzymy wszystkim , aby doświadczanie istoty Świąt z całym wewnętrznym ich bogactwem pełne było ciepła, refleksji i wzruszeń . WESOŁYCH ŚWIĄT !

oprac R.Z. PM 5 Koło
foto J. Z. , A. Malicki
Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Gmina Grzegorzew
Grzegorzew znów będzie miastem? Dyskusja w trakcie sesji
2 godziny temu 980

Grzegorzew znów będzie miastem? Dyskusja w trakcie sesji

Powiat Kolski
30 tysięcy porodów w Wielkopolsce w 2022 r. 46% porodów w kolskim szpitalu to mieszkańcy z sąsiednich powiatów
2 godziny temu 682 1

30 tysięcy porodów w Wielkopolsce w 2022 r. 46% porodów w kolskim szpitalu to mieszkańcy z sąsiednich powiatów

Pożary
Autostrada A2: Jedno z kół naczepy zapaliło się w trakcie jazdy
5 godziny temu 2,780

Autostrada A2: Jedno z kół naczepy zapaliło się w trakcie jazdy

Muzeum
Magiczny Lechistan - nowa wystawa w kolskim muzeum
21 godziny temu 452

Magiczny Lechistan - nowa wystawa w kolskim muzeum

Inne
Rusza nowy cykl Grand Prix Koło 2023
23 godziny temu 1,231

Rusza nowy cykl Grand Prix Koło 2023

Inne
Wolontariusze WOŚP przeszli szkolenie z bezpieczeństwa w trakcie kwesty
1 dzień temu 1,599 2

Wolontariusze WOŚP przeszli szkolenie z bezpieczeństwa w trakcie kwesty

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz