sim

Wiadomości Miasto Koło Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Koła

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Koła

06-01-2017 21:42 | Źródło: Marcin Nowacki | Wyświetleń artykułu: 15,131 | Komentarzy: 4
Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Koła
Foto:Marcin Nowacki | Orszak Trzech Króli w Kole
zacisze
Mroźna pogoda nie zniechęciła mieszkańców Koła do licznego udziału w Orszaku Trzech Króli, który w piątek 6 stycznia, z inicjatywy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, po raz czwarty przeszedł ulicami miasta.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10.30 Mszą św. sprawowaną równocześnie w trzech kolskich świątyniach parafialnych - w farze, w kościele Matki Bożej Częstochowskiej oraz w kościele św. Bogumiła. Podczas Eucharystii kapłani dokonywali tradycyjnego poświęcenia kadzidła oraz kredy, którą wierni zapisują na swoich drzwiach pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu, a ofiary zbierane na tace zostały przeznaczone na wsparcie misjonarzy katolickich posługujących w różnych częściach świata.

Po zakończeniu Mszy św. trzy kolorowe grupy przeszły ze świątyń przed gmach Starostwa Powiatowego. Stamtąd, za przewodem Gwiazdy Betlejemskiej, jeden wielki kolski Orszak Trzech Króli wyruszył w kierunku miasta Betlejem, aby odnaleźć i oddać pokłon narodzonemu Jezusowi. Podczas drogi śpiewane były kolędy i pastorałki oraz wystawiane były kolejne sceny tradycyjnych jasełek. Wielu uczestników - zarówno dzieci i dorosłych - przebranych było za aniołków i pasterzy. Zakończenie wydarzenia miało miejsce na Starówce - w kościele farnym, gdzie Trzej Królowie złożyli dary Świętej Rodzinie.

Organizatorami IV Orszaku Trzech Króli w Kole byli: Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego, parafia Matki Bożej Częstochowskiej, parafia św. Bogumiła oraz firma R&P Ewa i Piotr Jabłońscy, a także liczni wolontariusze. Hasłem tegorocznego OTK były słowa „Pokój i dobro”.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
oja 07-01-2017 18:51
znaczy się, że za imprezę zapłacili "wszyscy podatnicy", nawet klechom pewno trzeba było zapłacić....
| Zgłoś do usunięcia
mariusz 07-01-2017 15:48
Pisane litery K+M+B nie oznaczają imion króli. Właściwie powinno być C+M+B "Christus Mansionem Benedicat", która oznacza "Niech Chrystus błogosławi ten dom"
| Zgłoś do usunięcia
LEPSZA ZMIANA 07-01-2017 13:13
Trzech? Redakcja niech się zastanowi... Przyjaciele kolejarza od Rycha Petrusa gotowi się obrazić. SZEŚCIU KRÓLI jest przecież.
| Zgłoś do usunięcia
kolo 07-01-2017 08:39
mimo sporego mrozu pojawiło się sporo osob, to cieszy :)
| Zgłoś do usunięcia