sim
Artbud
Wiadomości Sport II edycja Szkolna Liga Strzelecka 2016/2017

II edycja Szkolna Liga Strzelecka 2016/2017

07-01-2017 10:54 | Źródło: Paweł Paluszkiewicz | Wyświetleń artykułu: 2,345 | Komentarzy: 0
II edycja Szkolna Liga Strzelecka 2016/2017
Foto:Paweł Paluszkiewicz | II edycja Szkolna Liga Strzelecka 2016/2017
zacisze
Pierwsza runda II edycji Szkolnej Ligi Strzeleckiej 2016/2017 wystartowała 15.12.2016 w Kościelcu. Szkolna Liga już po raz drugi rozgrywana jest pod patronatem Starostwa Powiatowego w Kole oraz kolskiej organizacji LOK. Uroczyste otwarcie uświetnili goście: Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu pani Anna Pajor, Wójt Gminy Kościelec pan Dariusz Ostrowski, Prezes Kolskiego Zarządu LOK pan Andrzej Kowalewski oraz Dyrektor ZSRCKU w Kościelcu pan Maciej Nuszkiewicz.

Udział wzięło sześć szkół, wystawiając do rywalizacji 10 drużyn. Z terenu powiatu kolskiego Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie, wystawiając dwie drużyny (po 3 dziewczęta i 3 chłopców), Gimnazjum Nr 1 w Kłodawie, Gimnazjum Dąbie oraz ZSRCKU Kościelec - po dwie drużyny, LO Koło oraz Zespół Szkół w Marysinie-Lubrańcu (kujawsko-pomorskie) po jednej drużynie. Dodatkowo Gimnazjum nr 1 w Kłodawie wystawiło poza klasyfikacją jeszcze dwie drużyny. Uczniowie ci sklasyfikowani będą indywidualnie. W lidze zadeklarowało udział Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Choceniu. Niestety szkoła nie dotarła na zawody w Kościelcu. W tym roku dodatkowym utrudnieniem ze strony organizatorów jest zastosowanie tarcz o zmniejszonych polach trafień. Pole nr 10 to średnica zaledwie 5.5mm przy 11mm z roku ubiegłego. Odległość do tarcz 10m, pozycja leżąca.

Po zaciętym pojedynku i kilku godzinach zmagań wyłoniona została tabela wyników:

  1. Gimnazjum nr 1 w Kłodawie Drużyna nr I  572pkt
  2. Gimnazjum nr 1 w Kłodawie Drużyna nr  II  572pkt
  3. ZSRCKU Kościelec Drużyna nr I  569pkt
  4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Kłodawa Drużyna nr I 561pkt
  5. ZSRCKU Kościelec Drużyna nr  II 555pkt
  6. Liceum Ogólnokształcące Koło  553pkt
  7. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Kłodawa Drużyna nr II  533pkt
  8. Zespół Szkół w Marysinie   439pkt
  9. Gimnazjum w Dąbiu Drużyna nr I  394pkt
  10. Gimnazjum w Dąbiu Drużyna nr II  378pkt                          

Skład zwycięskiej drużyny: Anna Piguła, Natalia Królikowska, Weronika Michalak, Konrad Sieradzki, Maciej Kowalewski, Adam Cieniecki. W rywalizacji indywidualnej nie zabrakło kilku wyników 98 punktowych a więc i dogrywek. O miejscach na podium decydował jeden strzał. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce przypadło Kamili Szafrańskiej (ZSRCKU Kościelec), drugie Magdalenie Banasiak(Gim. Kłodawa) a trzecie Klaudii Szałek(ZSRCKU Kłodawa). W kategorii chłopców zwycięstwo rozstrzygnęli między sobą zawodnicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie. Po dogrywce lepszy okazał się Krzysztof Bojanowski, drugi był Marcin Ostróżka. Trzecie miejsce na podium przypadło Konradowi Ostróżce z ZSRCKU w Kościelcu.

Szkoła w Kościelcu jest zawsze przyjazna strzelcom. Nie mogło zabraknąć pysznych ciast, kawy i herbaty. Uczestnicy i goście zapewniony mieli ciepły posiłek w przyszkolnej stołówce. W połowie stycznia czeka zawodników kolejna runda w kolskim Liceum.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!