sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Kolscy kibice na Jasnej Górze

Kolscy kibice na Jasnej Górze

08-01-2017 12:16 | Źródło: Marcin Nowacki | Wyświetleń artykułu: 12,869 | Komentarzy: 4
Kolscy kibice na Jasnej Górze
Foto:FC Koło  | Kibice z Koła na Jasnej Górze
zacisze
Kibice z kolskiego fanklubu Lecha Poznań uczestniczyli w IX Patriotycznej Pielgrzymce, którą w sobotę 7 stycznia środowiska kibicowskie z całego kraju odbyły do klasztoru jasnogórskiego w Częstochowie.

Tegoroczna pielgrzymka została połączona z 75. rocznicą powstania Narodowych Sił Zbrojnych oraz 75. rocznicą męczeństwa pięciu wychowanków oratorium salezjańskiego z Poznania - żołnierzy Narodowej Organizacji Bojowej, zgilotynowanych w 1942 r. w Dreźnie. Centralnym punktem wydarzenia była Msza św. sprawowana przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Modlono się nie tylko w intencjach kibiców oraz klubów sportowych, które wspierają, ale także za Polskę i za osoby sprawujące władze w kraju.


Kibice, którzy udali się do Częstochowy mieli możliwość spotkania z Jarosławem Szarkiem - prezesem Instytutu Pamięci Narodowej, a także w programie sobotniej pielgrzymki znalazła się projekcja filmu „Siła modlitwy”, opowiadającego o życiu kibica Lechii Gdańsk Andrzeja Duffeka - brata zmarłego w 2005 r. Tadeusza Duffeka, pomysłodawcy pielgrzymki kibiców na Jasną Górę, która zyskała ogólnopolski wymiar. W spotkaniu uczestniczył również duszpasterz kibiców ks. Jarosław Wąsowicz, którego przed dwoma laty mieliśmy okazję gościć w Kole, a także znany ze swoich patriotycznych wystąpień ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
reye 09-01-2017 21:25
Dzisiaj pielgrzymka patriotyczna dla kibiców z całego kraju a przy najbliższej okazji będą się nap....lać, między sobą bejsbolami na meczu ligowym i spiewać wulgarne pieśni. Patrioci :(
| Zgłoś do usunięcia
WL 08-01-2017 17:29
mnhy byli pomodlić się o rozum dla Ciebie.
| Zgłoś do usunięcia
mnhy 08-01-2017 14:46
Przepraszają za grzechy????
| Zgłoś do usunięcia
koks 08-01-2017 21:13
kolskie buraki nie znaja historii