sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Uczniowie SP3 wyjadą do Finlandii

Uczniowie SP3 wyjadą do Finlandii

26-01-2017 09:46 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 10,897 | Komentarzy: 4
Uczniowie SP3 wyjadą do Finlandii
Foto:SP3
zacisze
Od września 2015 roku Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole uczestniczy w projekcie Erasmus Plus. Podczas pierwszego roku uczniowie kolskiej podstawówki poznawali zwyczaje i kulturę krajów partnerskich - Niemiec i Finlandii. W trakcie dwóch wizyt nauczycieli i dyrektorów w naszym kraju, uczniowie mieli okazję bezpośrednio dowiedzieć się o interesujących ich faktach życia dzieci za granicą. Podczas tygodniowych wizyt w Kole koordynatorzy i dyrektorzy poznali polski system edukacji, rozmawiali z uczniami, którzy mieli wspaniałą okazję do używania języka angielskiego.

Także nauczycielki z kolskiej placówki odwiedziły niemiecką i fińską szkołę w celu zapoznania się z podobieństwami a także różnicami panującymi w poszczególnych szkołach. Drugi rok jest najbardziej oczekiwanym czasem pracy nad projektem. Jest to okres,w którym uczniowie wezmą udział w wymianie międzynarodowej.

9 dzieci z klas 4 wraz z 2 koordynatorkami projektu ( K. Kaźmierczak i R. Łukaszewska ) wyjedzie w drugim tygodniu lutego do Orimattila w Finlandii.  Uczniowie zamieszkają u rodzin goszczących i będą wraz ze swoimi nowymi kolegami uczęszczać na zajęcia w fińskiej szkole. Dzieci już od początku obecnego roku szkolnego komunikują się poprzez Skype, e-Twinning, piszą maile i listy. Dzięki temu mają okazję doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim w mowie i piśmie. Ponadto, dzięki regularnym rozmowom poznają rodzinę do której wyjadą oraz zwyczaje i kulturę kraju.

W wymianie bierze udział  9 dzieci, jednak w pracę nad projektem zaangażowana jest cała szkoła. Dzieci podczas lekcji języka angielskiego oraz na dodatkowych zajeciach z konwersacji oglądają filmy przedstawiające życie w innych szkołach, pisza listy do zagranicznych kolegów,rozmawiaja z uczniami z Niemiec i Finlandii . Przywilejem, ale także obowiązkiem uczniów, którzy już 5 lutego poznają fińskich kolegów i ich rodziny, będzie przedstawienie pozostałym uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 zdjęć oraz podzielenie się zdobytym doświadczeniem i wieloma wrażeniami z pobytu. W ten sposób szkoła przygotuje się do kolejnej wymiany międzynarodowej, tym razem w Polsce, na początku kolejnego roku szkolnego.

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Słowa kluczowe:
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
gość 26-01-2017 17:09
w jaki sposób były wybrane dzieci?
| Zgłoś do usunięcia
bibibi 02-02-2017 22:17
Mogli to być tylko uczniowie klas czwartych, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce z języka angielskiego, ...no i których rodzice zgodzą się na wyjazd do tak odległego kraju.
Pytanko 26-01-2017 15:37
Kto finansował wyjazd nauczycieli i kto sfinansuje teraz kolejny wyjazd z dziećmi ?
| Zgłoś do usunięcia
xxx 02-02-2017 22:07
Erazmus Plus to projekt. Na początku nauczycielki poświęcają dużo wolnego czasu i szczegółowo opisują plan współpracy między szkołami z innych państw, wysyłają swój pomysł i czekają. Najlepsze pomysły zostają docenione i zakwalifikowane do udziału w takim projekcie. Tu trzeba docenić Panie z SP 3 - brawo! Żadna szkoła podstawowa z Koła i okolic nie realizowała jeszcze takiego projektu! Pieniądze, które otrzymuje się na realizację projektu otrzymuje organ prowadzący, czyli Urząd Miasta i są to pieniądze m.in. na wyjazdy nauczycieli i dzieci. Z każdej złotówki trzeba się rozliczyć.