sim
marzena pilarska
Wiadomości Miasto Koło Odpowiedź inwestorów w sprawie galerii

Odpowiedź inwestorów w sprawie galerii

05-08-2010 17:34 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 20,720 | Komentarzy: 14
Odpowiedź inwestorów w sprawie galerii
Foto:
zacisze
W związku z planami inwestycyjnymi w dniu 14 listopada 2008 r. złożyliśmy wniosek do Urzędu Miasta w Kole o zmianę aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego dla naszej nieruchomości przy ul. Słowackiego.
Rada Miasta w dniu 17 grudnia 2008r. zdecydowana większością Radnych (17 głosów popierających i 1 głos wstrzymujący się ) zaakceptowała uchwałę zezwalającą na przystąpienie nowego planu zagospodarowania przestrzennego dla ul. Słowackiego wg złożonego przez nas wniosku tj. z przeznaczeniem na działalność handlowo-usługową. Koszty opracowania planu pokryli wnioskodawcy.

W okresie od 15 listopada 2008 do miesiąca sierpnia 2010 odbyło się szereg spotkań (ok.20) z Wysoką Radą, Burmistrzem, Pracownikami Urzędu i Projektantami, na których zostały wyjaśnione wszelkie wątpliwości merytoryczno-prawne zakończone podpisaniem i przedłożeniem przez inwestorów gwarancji deklarowanych dodatkowych inwestycji na rzecz miasta Koła.

Na dzień dzisiejszy z dużym niepokojem spoglądamy na przedłużający się proces uchwalania nowego planu przez Szanowną Radę, trwa to od miesiąca kwietnia 2010r.
Należy zaznaczyć, że w dniu 15 stycznia 2010r. zgodnie z procedurami projekt omawianego planu został wyłożony do publicznego wglądu i w wyniku tego zostały zgłoszone dwa wnioski, które zostały uwzględnione przez Pana Burmistrza oraz, że na spotkaniach z mieszkańcami nie napotkaliśmy na głosy sprzeciwu, które sugerowałyby na zbyt wysoki poziom nasycenia rynku czy też jakiekolwiek obawy niepokoju ze strony mieszkańców co do naszej inwestycji.

Inwestycja nasza pn. „galeria handlowo-usługowa” powstanie w przeciągu 3-4 lat i przyniesie następujące korzyści mieszkańcom Koła:

1. powstaną nowe miejsca pracy w ilości ca 100 miejsc
2. w trakcie realizacji inwestycji znajdzie zatrudnienie z terenu Koła i okolic ca 30 osób
3. wzrosną wpływy do kasy miasta Koła z tytułu podatków od budynków i nieruchomości w kwocie ca 70 tys. zł/rok
4. zostanie uporządkowany teren w centrum miasta i wzbogacony o nową architekturę wraz z towarzyszącą infrastrukturą ( drogi, place, gaz, woda, energia elektryczna)

Ponadto współwłaściciele deklarują wykonanie na własny koszt inwestycji na rzecz miasta Koła w postaci:

1. Inwestorzy wybudują drogę od ul. Słowackiego do końcowych granic własnej działki o szer. 12m i dł. 110 mb
2. Inwestorzy będą wspierać finansowo realizacje projektu Urzędu Miasta pn.„ Kanalizacja deszczowa dla ulic 3-go Maja, Konarskiego” na odcinku nieruchomości inwestorów.
3. Inwestorzy wykonają na powierzchni 1600m ² ogólnodostępny parking i plac imprez okazjonalnych z możliwością wykonania sceny przed Domem Kultury
4. zrealizowany zostanie teren zieleni urządzonej przy Domu Kultury na nieruchomości inwestorów o pow. 1200m².
Szacunkowa kwota deklarowanych inwestycji na rzecz miasta Koła to ponad 500 tys. zł.

Współwłaściciele-inwestorzy

Uwagi do listu otwartego Pana Radnego Mazurkiewicza

Odnośnie listu Pana Radnego Mazurkiewicza stwierdzam, że argumenty użyte przez Pana Radnego przed głosowaniem w dniu 23 czerwca 2010r. są małej wartości, jednostronne, powierzchowne i dalece niesprawiedliwe ponieważ waga symbol sprawiedliwości w opinii Pana Radnego o skali argumentów 20 przeważyła szalę argumentów inwestorów o skali 80. Ponadto Pan jako pośrednio właściciel dwóch dużych firm handlowych ( Polo Market i hurtownia alkoholi) o charakterze działalności zbieżnym z naszym projektem wzbudza w nas przypuszczenie braku obiektywizmu w zajętym przez grupę Radnych reprezentowanych przez Pana stanowisku co do podjętej uchwały.

Wspomina Pan o mieszkańcach osiedla, kwestia zakłócenia spokoju publicznego mieszkańców pobliskiego osiedla mieszkaniowego jest częściowo nieprawdziwa, ponieważ w pobliżu projektowanej galerii handlowo-usługowej nie ma osiedla mieszkaniowego, od ul. Słowackiego jest parking, park i rzeka Warta, z boku Dom Kultury i cmentarz a ul. 3-go Maja jest oddalona o 100m od planowanej inwestycji.

Ponadto wielkość emisji hałasu regulują odpowiednie przepisy ochrony środowiska i rozwiązania techniczne. Wspomina Pan o środowisku osób handlujących na targowicy, my nie widzimy żadnego zagrożenia dla miejsc pracy kupców i handlowców. Charakterystyka projektowanej przez nas działalności handlowo-usługowej jest zdecydowanie inna od działalności realizowanej na pobliskim targowisku. Nasza działalność ma na celu obsługę innej grupy klientów docelowych oraz funkcjonowanie w innych godzinach obsługi klienta.

Obawa zarządu PSS „Społem” co do zagrożenia miejsc pracy oraz sugestii co do wysokiego stopnia nasycenia lokalnego rynku tego typu usługami nie może być podstawą odmowy akceptacji zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Gospodarka wolnorynkowa, w ramach której funkcjonuje Rzeczpospolita Polska, charakteryzuje się brakiem „ręcznej” regulacji w zakresie rozwoju przedsiębiorczości.

To rynek sam reguluje jaka liczba przedsiębiorców w jego obrębie jest w stanie swobodnie ze sobą konkurować.
Odnośnie spotkań inwestora z mieszkańcami miasta Koła pragnę poinformować, że odbyliśmy szereg spotkań z handlowcami z sąsiedniego parkingu oraz kupcami z targowiska i nie było głosów przeciwnych budowie galerii. Zdecydowana większość z aplauzem przyjęła nasze plany twierdząc, że nowe obiekty handlowe to większa ilość kupujących i większe zainteresowanie targowiskiem w ciągu całego tygodnia.

Wspomina Pan jeszcze o rozwiązaniach komunikacyjnych i rozliczeniach podatkowo-finansowych. Szanowny Panie rozwiązanie komunikacyjne jest przedstawione w projekcie planu i biegnie przez ul. Słowackiego i nowo projektowaną ulicę od ul. Słowackiego do galerii handlowej, natomiast podatki będziemy płacić wg takich samych zasad i przepisów jakie obowiązują wszystkich inwestorów i handlowców na terenie miasta Koła. Panie Radny Mazurkiewicz proszę przestać stwarzać mity i straszyć ludzi nową inwestycją, proszę zacząć mówić i pisać prawdę i tylko prawdę. Tytuł Pana listu „ Koło przyjazne inwestorom…” to hipokryzja, powinien Pan napisać Koło drogą wyboistą i cierniową dla inwestorów. Liczymy, że wreszcie Pan zagłosuje na sesji Rady Miasta za uchwałą przyjmującą nowy plan zagospodarowania dla ul. Słowackiego.

Z pozdrowieniami i wyrazami szacunku
Współwłaściciele i inwestorzy


Redakcja portalu internetowego e-kolo.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść artykułu.
Artykuł jest tylko i wyłącznie autorstwa inwestorów, został przez nich opłacony i stanowi odpowiedź na List Otwarty Pana Krzysztofa Mazurkiewicza.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (14)
~jumper 09-08-2010 12:19
Galeria - zdecydowane TAK, radni na nie, a mieszkańcy na TAK. Koło to nie jest przywatne podwórko i racja jest, ze mamy gospodarke wolnorynkową i to rynek powinien zadecydować, czy galeria sie utrzyma. ale najpierw musimy miec dużo mądrzejsze władze, które pozwolą na inwestycje w naszym regionie...
| Zgłoś do usunięcia
~Obserwer 08-08-2010 14:26
Mówienie ,że budowa galerii handlowej przyniesie miastu nowe miejsca pracy to śmiech na sali. Od dawna wiadomo ,że w handlu w optymalnym wypadku bilans wychodzi na zero. Jeden sklep powstaje drugi się likwiduje. Inwestorzy budujący tzw galerię liczą na to , że znajdą się chętni którzy wynajmą lokale i zapłacą czynsz(najlepiej w euro), jeśli rozpoznali rynek i wierzą ,że w Kole takich nie brakuje to niech budują.Jest tylko jeden problem ,kto będzie tam kupował jeśli po latach tej Rynkowej Rewolucji największym pracodawcą w Kole stał się szpital , a przemysł leży.Czy radni to mogą zmienić , pewnie nie . A my i tak jutro kupimy sobie w sklepie kolejną koszulkę,, made in China".
| Zgłoś do usunięcia
~niezadowolony 08-08-2010 11:03
Na takie wieści czekałem, niech BURMISTRZ i SPÓŁKA pokaże, że ma ,, JAJA" i zrobi coś pozytywnego dla mieszkańców Koła ale nie tych pojedynczych jak pan M. Jeszcze wykorzystać GEOTERMIĘ i np. ZAMEK.
| Zgłoś do usunięcia
~Mar 06-08-2010 09:32
Brawo inwestorzy!!! Zgadzam się z waszym zdaniem w 100 %. Pan M. broni własnych interesów i w gdzieś na dobro miasta!!!
| Zgłoś do usunięcia
~ADMIN 06-08-2010 08:00
KOMENTARZ USUNIĘTY
| Zgłoś do usunięcia
~antos 05-08-2010 23:03
Pan radny Mazurkiewicz nie powinien zostać wybrany na następna kadencje temu Panu już dziękujemy i prosimy jeśli ktoś wie jak głosowali pozostali radni prosimy o info to też podamy do informacji żeby wiadomo jak głosować chyba się nie wstydzą swoich decyzji koniec brania przez rok przeszło 9 000 tys złotych i nic nie robić tylko inwestorów przeganiać
| Zgłoś do usunięcia
~kaiu 05-08-2010 22:42
super radni co wyrabiaja poleca ze stołkow napewno tyle inwestycji wygnac z miasta i teraz ta galeria
| Zgłoś do usunięcia
~M 05-08-2010 21:57
Brawo, brawo i jeszcze raz brawo! Każdy argument radnych obalony!
| Zgłoś do usunięcia
~dino 05-08-2010 21:40
jeszcze raz brawo dle inwestorow jest to zalosne ze grupa osób decyduje ze cale miasto powinni zobic referendum i bylo by po sprawie zgadzam sie z inwestorami ze kolo to nie jest miasto przyjazne do inwestycji bo szanowni radni kazda inwestycje wyganiaja broniac swoich interesow pognali wipasz ,kappe ,coca cole ,basen z krytym lodowiskiem i wiele innych inwestycji i prosze radnych nie wypowiadajcie sie za nas mieszkancow nie pytajac nas o zdanie
| Zgłoś do usunięcia
~abc 05-08-2010 21:29
Myślę że jedynym honorowym wyjściem dla pana M było by podanie się do dymisji
| Zgłoś do usunięcia
~MDW 05-08-2010 20:59
to jasne że ten Mazurkiewicz chce bronic tylko swoich prywatnych interesów - kto wie kogo jeszcze przekupi żeby nasze miasto korzystało tylko i wyłacznie z jego placówek. Ktoś taki nie powinien być wogóle radnym bo nie dosyć że czerpie krocie z własnej działalnosci to jeszcze jest utrzymywany z naszych podatków! CZŁOWIEKU MIEJ ODROBINE HONORU I PODAJ SIE DO DYMISJI BO JUZ ZA DUŻO "NIC NIE ZROBIŁEŚ"!!!
| Zgłoś do usunięcia
~~cbe 05-08-2010 19:44
BRAWO, BRAWO, BRAWO !!!!!!!! Może w końcu ten kędzierzawy pan M. przestanie filozofowac i odpuści sobie z tym jego "kwiecistym " językiem, pozwólcie rozwijać się ludziom przedsiębiorczym, odważnym, pozwólcie aby nasze miasto było odwiedzane przez mieszkańców innych okolicznych miast.Czy musimy spotykać się na zakupach z sąsiadami z Koła w Koninie, Turku, łodzi etc......... RADNI-BEZRADNI .....starocie emeryci, renciści i bezrobotni- to symbol naszego miasta i nieudolne władze.....
| Zgłoś do usunięcia
~rom 05-08-2010 18:15
Po analizie obu informacji i listu Pana radnego i informacji inwestorów podzielam racje obu stron. Tak to już jest w naszym kraju ze często dwie strony maja w pewnym w pewnych aspektach obustronne racje. Jedni chcieliby nowej galerii, drudzy spokoju a jeszcze inni obawiają się konkurencji. Takze kazdy powinien samo sobie odpowiedziec na pytanie co jest dla niego dobre, a im więcej ludzi tym więcej zdań.
| Zgłoś do usunięcia
~ewa 05-08-2010 18:14
brawo! Rada to tchórze i tyle!
| Zgłoś do usunięcia