R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Licealiści z LO w Kole laureatami konkursu Nowej Ery!

26-01-2017 09:50 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 11,831 | Komentarzy: 1

Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w naszym mieście po raz kolejny laureatem w konkursie Nowej Ery "Projekt z klasą"! Tym razem pięcioro uczniów z II klasy o profilu informatycznym wygrało z projektem robota-pająka, Spydera Hexapoda. W tym roku jest to niebywale spektakularne zwycięstwo, ponieważ ekipa Spydera została nagrodzona potrójnym grantem! Pierwszą nagrodę przyznano za głosowanie online. Kolejną nagrodą jest Nagroda Komisji Konkursowej. Natomiast trzecim, najbardziej prestiżowym grantem, jest Złoty Grant Justyny Sucheckiej (jednego z trojga jury).
Foto:LO Koło
R E K L A M A

Kolscy przyszli informatycy wraz ze swoim nauczycielem informatyki mgr inż. Bartoszem Dudkiem są szczęśliwi i bardzo zaskoczeni, że udało im się zostać potrójnymi laureatami – to chyba drugi taki przypadek w historii konkursu, zaraz po starszym bracie Spydera – robocie Leonardo (także powstałym w naszym LO).

Cały wygrany grant pragną przeznaczyć na zakup niezbędnych części i materiałów do budowy robota. W najbliższym czasie ekipę czeka wyjazd do Warszawy na spotkanie z p. Justyną, która jest redaktorką Gazety Wyborczej, a co za tym idzie – wywiad do tejże gazety. Jest to ogromny sukces, osiągnięty głównie dzięki współpracy i wielkiemu zaangażowaniu licealistów. To dopiero początek, gdyż ambitni uczniowie nie mają zamiaru poprzestać tylko na jednym konkursie.

Po więcej informacji zapraszamy na: http://www.nowaera.pl/edycja-vii/laureaci-konkursu.html  oraz na fanpage robota na Facebooku: https://www.facebook.com/SpyderHexapod/.

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA