sim
kol-net
Wiadomości Powiat Kolski Biblioteka Publiczna w Powierciu z dofinansowaniem

Biblioteka Publiczna w Powierciu z dofinansowaniem

31-01-2017 19:46 | Źródło: Gmina Koło | Wyświetleń artykułu: 7,893 | Komentarzy: 1
Biblioteka Publiczna w Powierciu z dofinansowaniem
Foto:Gmina Koło
zacisze
Celem prowadzonego od 2001 roku Programu "Równać Szanse" jest wspieranie inicjatyw społecznych służących wyrównywaniu szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z terenów wiejskich i małych miast (do 20 tysięcy mieszkańców), poprzez podnoszenie ich kompetencji i rozwój umiejętności społecznych, takich jak praca w zespole, zdolność pozyskiwania wsparcia dla realizacji wytyczonych celów, czy umiejętność planowania swoich działań. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości. Ma bowiem takie samo prawo, jak jego rówieśnik z dużej aglomeracji, by spróbować odnieść sukces na miarę własnych możliwości oraz by jak najlepiej wykorzystać szanse, które przyniesie mu życie.

W ramach programu organizacje pozarządowe, domy kultury, biblioteki oraz grupy nieformalne ubiegają się o dotacje na projekty minimum 6-cio miesięczne, które pobudzają aspiracje dzieci i młodzieży, sprzyjają rozwijaniu ich umiejętności realizowania samodzielnie i realistycznie postawionych celów, kształtują postawy aktywności i otwartości, a także zachęcają do działań na rzecz własnego środowiska. Dzięki realizowanym projektom młodzi ludzie mają możliwość uczestniczenia w zajęciach wykraczających poza standardową ofertę edukacyjną szkoły. Ofertę programu uzupełniają szkolenia dla koordynatorów projektów – podnoszą ich kwalifikacje, uczą prowadzenia projektu z położeniem nacisku na angażowanie młodzieży jako aktywnego twórcy, uczestnika i bezpośredniego realizatora przedsięwzięcia.

W tegorocznej edycji programu wpłynęły 642 wnioski, z czego 111 otrzymało dofinansowanie, w tym w województwie wielkopolskim  - 9, a wśród nich  projekt pt. "A kto nam przeszkodzi! Akademia Spełniania Marzeń" realizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Koło Filię w Powierciu, która otrzymała dotację w wysokości 8500 zł. Głównym pomysłodawcą i realizatorem jest 16- osobowa grupa młodzieży gimnazjalnej z Powiercia. Koordynator projektu – Bernadeta Książkiewicz.

Program finansowany jest ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
Justyna 31-01-2017 21:47
Gratuluję, gratuluję i jeszcze raz gratuluję! W dzieciach z Powiercia jest potencjał. Brawo opiekunowie!
| Zgłoś do usunięcia