R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Sport

Bieg "Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych"

02-02-2017 10:33 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 6,509 | Komentarzy: 0

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
Foto:archiwum e-kolo
R E K L A M A

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

Bieg pierwszy raz w Kole!

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w pierwszej imprezie biegowej jaka odbędzie się w tym roku w naszym mieście. Będzie to bieg „Tropem Wilczym” - Pamięci Żołnierzy Wyklętych” na dystansie 1963 metry.Ideą biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia anty-komunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP jak również upowszechnienie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz zdrowego stylu życia. Będzie to pierwsza tego typu impreza biegowa w naszym mieście.

Organizatorami są: Fundacja Wolność i Demokracja, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole, Stowarzyszenie Kolscy Patrioci natomiast patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Koła. Impreza odbędzie się w dniu 26 lutego 2017. Start o godzinie 12:00 Stadion Miejski (przybudynku MOSiR) ul. Sportowej 12 w Kole. Patronat medialny objął Portal E-KOLO.
Zapisów można dokonywać na stronie: www.mosir.kolo.pl w zakładce Tropem Wilczym.

Bieg odbędzie się w ramach Kolskiego Tygodnia Żołnierzy Wyklętych.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA