R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Na sygnale

Spowodował kolizję mając 3,5 promila alkoholu

04-02-2017 11:37 | Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole | Wyświetleń artykułu: 17,248 | Komentarzy: 0

2 lutego br. na drogach powiatu kolskiego policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Niechlubnym rekordzistą okazał się 27-letni mieszkaniec gminy Babiak, który spowodował kolizję drogową mając w swoim organizmie ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja przestrzega, że za kierowanie pojazdami mechanicznymi pod działaniem alkoholu grozi do 2 lat więzienia.
Foto:archiwum e-kolo
R E K L A M A

Rankiem 2 lutego policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na jednej z dróg powiatowych w gminie Osiek Mały. Po przybyciu na miejsce zdarzenia od razu uwagę interweniujących policjantów przykuł jeden z uczestników zdarzenia mający poważne problemy z utrzymaniem równowagi. Okazało się, że to właśnie ten mężczyzna jadąc osobowym volkswagenem uderzył w tył poprzedzającego pojazdu. Być może nie doszłoby do kolizji, gdyby 27-letni mieszkaniec gminy Babiak był trzeźwy. Urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejny amator „podwójnego gazu” został zatrzymany przez mundurowych w miejscowości Babiak. 53-letni kierowca podróżując fiatem cinquecento nie dość, że prowadził auto mając w organizmie ponad 0,7 promila alkoholu to jeszcze złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Ostatni pijany kierujący, który tego dnia został zatrzymany przez kolskich funkcjonariuszy to 30-letni rowerzysta. W ujęciu mężczyzny przyczynił się inny uczestnik ruchu drogowego, który zaniepokojony sposobem jazdy rowerzysty powiadomił patrol Policji. Przypuszczenia zgłaszającego okazały się słuszne, ponieważ badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem mechanicznym pod działaniem alkoholu lub środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi do dwóch lat więzienia. Zatrzymywane jest również prawo jazdy. W przypadku kiedy kierowca będąc pod działaniem alkoholu spowoduje wypadek drogowy może wówczas spędzić w więzieniu nawet 12 lat. Jeżeli jesteśmy świadkami jak nietrzeźwa osoba wsiada za kierownicę to natychmiast powiadamiajmy Policję (nr tel. 997 lub 112), ponieważ każdy pijany kierowca niesie śmiertelne zagrożenie na drodze.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA