R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Kultura i rozrywka

Dla Ciebie Polsko - dla Twojej Oświaty

17-02-2017 19:06 | Źródło: Tomasz Nuszkiewicz | Wyświetleń artykułu: 1,958 | Komentarzy: 0

Muzeum Technik Ceramicznych wspólnie z Powiatowym Klubem Młodzieżowym LOK "Kolska Starówka" w Kole zaprosiło kolską młodzież w sobotnie przedpołudnie 11 lutego do budynku MTC przy ul.Kajki na muzealną lekcję z historii. Tematycznie związana była z obchodzonym wkrótce 1 marca. "Dniem Żołnierzy Wyklętych".
Foto:Ryszard Borysiewicz
R E K L A M A

 W zajęciach uczestniczyły 24 osoby. Dyrektor muzeum  Tomasz Nuszkiewicz oprowadził grupę po salach muzealnych gdzie wyeksponowane były fotogramy głównie żołnierzy AK ,ZWZ  z lat  40-tych z regionu kujawsko-pomorskiego skazanych za działalność zbrojną po 1945 roku na karę śmierci lub długoletnie więzienia przeciwko ustrojowi narzuconemu Polsce przez  terror stalinowski. Przybliżając wydarzenia społeczno-polityczne  na ziemiach polskich ciekawie opowiedział o losach tych żołnierzy „wyklętych „ przez ówczesne władze komunistyczne . Było wiele pytań o tamte czasy i wydarzenia z tamtych lat do szefa kolskiego MTC, na które dyrektor Tomasz Nuszkiewicz odpowiadając zaspakajał ciekawość pytających. Ta nietypowa muzealna lekcja historyczna jakże odmienna od tej szkolnej  będzie zapewne dla młodych Kolan  nowym doświadczeniem z jakże tragicznej powojennej historii  naszej ojczyzny. Spotkanie młodzieży z historią Polski w kolskim MTC zakończyło się przy pączku i gorącej herbacie.


Lekcja w muzeum kończyła zajęcia dla dzieci i młodzieży z Koła podczas tegorocznych ferii zimowych zorganizowanych Przez Klub LOK „Kolska Starówka” w Kole.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA