R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Na sygnale

Kłodawscy policjanci zatrzymali kłusownika

07-03-2017 18:39 | Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole | Wyświetleń artykułu: 20,395 | Komentarzy: 1

Policjanci z Komisariatu Policji w Kłodawie zatrzymali 50-latniego mężczyznę, który zastrzelił myszołowa, będącego pod ścisłą ochroną gatunkową. Zatrzymany kłusownik posiadał w swoim miejscu zamieszkania także inne martwe zwierzęta leśne. Mężczyzna odpowie również za nielegalne posiadanie broni myśliwskiej oraz amunicji. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
Foto:e-kolo
R E K L A M A

W nocy 5 marca funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kłodawie zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena. Podczas sprawdzania przewożonego bagażu, mundurowi ujawnili w pojeździe broń myśliwską, amunicję oraz martwego ptaka.

Funkcjonariuszy ustalili, że martwy ptak to myszołów, który w Polsce podlega ścisłej ochronie gatunkowej. Ponadto podróżujący autem 50-letni mieszkaniec gminy Babiak nie posiadał zezwolenia na przewożoną broń myśliwską i amunicję. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do zatrzymanego mężczyzny mundurowi ujawnili kolejne martwe leśne zwierzęta.

50-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji, uśmiercanie zwierzęcia objętego ścisłą ochroną gatunkową oraz posiadania bezprawnie pozyskanych trofeów zwierząt łownych. Prokuratura na wniosek Policji wobec zatrzymanego mieszkańca gminy Babiak zastosowała środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę