sim
kol-net
Wiadomości Kultura i rozrywka Biwak z Fundacją Mielnica

Biwak z Fundacją Mielnica

10-08-2010 11:36 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,887 | Komentarzy: 0
Biwak z Fundacją Mielnica
Foto:
zacisze
Konińska Fundacja "Mielnica" zwróciła się do nas z prośbą o zamieszczenie informacji na temat biwaku, który zorganizowała w dniach 1 - 7 sierpnia 2010 r. Co prawda artykuł dotyczy przede wszystkim powiatu konińskiego, ale nasza redakcja w pełni popiera takie akcje. Prośbę chętnie spełniamy a Państwa zapraszamy do lektury.
Po raz kolejny od 1 sierpnia do 7 sierpnia br. w Gospodarstwie Agroturystyczno - Pomocniczym Fundacji Mielnica w Mielnicy Dużej gm. Skulsk odpoczywali, zdobywali nowe informacje oraz razem bawili się rodzice z dziećmi niepełnosprawnymi z terenu powiatu konińskiego.

Domek przyjął 12 rodzin, a dodatkowo na zajęcia dojeżdżały 3 rodziny z terenu gminy Skulsk.

Dzieci miały zorganizowaną rehabilitację w pobliskim WTZ, rodzice korzystali ze spotkań seminaryjnych z różnymi specjalistami, w bieżącym roku podjęto tematy dotyczące m.in. sposobu żywienia, oddziaływania polisensorycznego, seksualności osób niepełnosprawnych, walki ze stresem, regulacji prawnych itp.

Podczas spotkań rodziców ze specjalistami, dzieci pozostawały pod opieką wolontariuszy – wspaniałych młodych ludzi, którzy pod kierunkiem terapeutów organizowali różnorodne zajęcia: buźki z balonów, plakaty malowane rękoma, zajęcia sportowe.

Wieczorami nie brakowało wspólnego śpiewania (jak to na biwaku) kalamburów, dyskoteki itp.
Wprawdzie pogoda uniemożliwiła w przewidzianym terminie przejażdżki konikiem. Jednak dzięki dobrej woli wielu ludzi (w tym rodziców) udało się zorganizować wyjazd w przedostatni dzień biwaku.

Biwak został zorganizowany dzięki dotacji Powiatu Konińskiego i Wojewody Wielkopolskiego oraz wsparciu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie.
Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy o nas pamiętają Asi, Piotrusiowi, Łukaszowi i wszystkim na których zawsze możemy liczyć.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!