R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Kultura i rozrywka

Otwarcie wystawy o ks. Popiełuszce

02-04-2017 19:08 | Źródło: Marcin Nowacki | Wyświetleń artykułu: 10,495 | Komentarzy: 2

W niedzielę (2 kwietnia) w kościele farnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, przed Mszą św. o godz. 10.30, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej bł. ks. Jerzemu Popiełuszce, która znajduje się w bocznej nawie najstarszej kolskiej świątyni.

Foto:Marcin Nowacki
R E K L A M A

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał proboszcz miejscowej parafii ks. kanonik Józef Wronkiewicz razem z ks. profesorem Tomaszem Kaczmarkiem z Włocławka, który był postulatorem procesu beatyfikacyjnego ks. Jerzego Popiełuszki, a obecnie prowadzi jego proces kanonizacyjny. W ramach wystawie można prześledzić życiorys kapłana, który jest wzbogacony o liczne cytaty z jego kazań oraz ilustrowany fotografiami.


Wystawa została przygotowana przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność” i wypożyczona z Gdańska. Jej przywiezienie i ustawienie było możliwe dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Koła i Muzeum Technik Ceramicznych w Kole. Wystawę przez najbliższe dni można oglądać w kolskiej farze.


Ponadto we wtorek (4 kwietnia) w kościele farnym odbędzie się uroczystość wprowadzenia relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00 programem słowno-muzycznym w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Kole, a pół godziny później będzie sprawowana Msza św.


Warning: Use of undefined constant REMOTE_ADDR - assumed 'REMOTE_ADDR' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/e-kolo.pl/httpdocs/inc/funkcje.php on line 2741
R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze