R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Pożary

Akcja Twój miś może zostać ratownikiem

19-04-2017 13:35 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 12,080 | Komentarzy: 0

Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole im. Marii Konopnickiej wraz z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kole ogłosiła nabór do służby w straży pożarnej misiów Ratownisiów.

Foto:KP PSP Koło
R E K L A M A

Celem kampanii jest udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Wykazano, że wręczenie poszkodowanemu dziecku zabawki, podczas sytuacji stresogennej, odwraca jego uwagę od tego, co dzieje się dookoła, a jak wiadomo, często są to bardzo traumatyczne zdarzenia.

Nawiązując do tej sytuacji powstał pomysł kampanii, polegającej na zbieraniu używanych (lub nowych) maskotek w miejscach publicznych, takich jak szkoły, sklepy, urzędy, które po odświeżeniu trafią do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Kole oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kolskiego.

To akcja, która niesie ze sobą wiele korzyści, jak np. wydźwięk edukacyjny, jakim jest propagowanie zachowań, które wpływają na bezpieczeństwo, ale jest także doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na to, że w wypadkach, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach, gdzie często poszkodowanymi są dzieci, które właśnie wtedy, już na etapie akcji ratowniczej, należy otoczyć szczególna opieką. Przede wszystkim jednak, kampania ma aspekt społeczny - zwracający uwagę na krzywdę innych.

Zbiórka maskotek na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Kole przy ul. Toruńskiej 68 trwa od 01 marca 2017 roku do 24 kwietnia 2017 roku. Maskotki można również zostawić w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Kole przy ul. Toruńskiej 74.

Finał kampanii zaplanowano na dzień 05 maja 2017r. od godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Kole.

Pomysłodawczynią oraz koordynatorką akcji z pluszakami była studentka Politechniki Poznańskiej Marta Lewandowska, która jednocześnie jest wolontariuszką w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu. Do swojego pomysłu udało jej się przekonać wiele osób i w niespełna dwa miesiące (grudzień –styczeń) zebrano ponad 4,5 tysiąca maskotek, które po wnikliwej weryfikacji uzyskały status Ratownisiów.

Zachęcamy do udziału w akcji również uczniów pozostałych kolskich placówek oświatowych.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze