REKLAMA
Bezchmurnie 8.7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Akcja Twój miś może zostać ratownikiem

Akcja Twój miś może zostać ratownikiem

Autor: Redakcja e-kolo.pl bardzo dawno temu
Akcja Twój miś może zostać ratownikiem
© KP PSP Koło
Komentarzy: 0 Czytano:
12,161 razy |
Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole im. Marii Konopnickiej wraz z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kole ogłosiła nabór do służby w straży pożarnej misiów Ratownisiów.
R E K L A M A
0
Czytano:
12,161 razy
Udostępnij

Celem kampanii jest udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Wykazano, że wręczenie poszkodowanemu dziecku zabawki, podczas sytuacji stresogennej, odwraca jego uwagę od tego, co dzieje się dookoła, a jak wiadomo, często są to bardzo traumatyczne zdarzenia.

Nawiązując do tej sytuacji powstał pomysł kampanii, polegającej na zbieraniu używanych (lub nowych) maskotek w miejscach publicznych, takich jak szkoły, sklepy, urzędy, które po odświeżeniu trafią do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Kole oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kolskiego.

To akcja, która niesie ze sobą wiele korzyści, jak np. wydźwięk edukacyjny, jakim jest propagowanie zachowań, które wpływają na bezpieczeństwo, ale jest także doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na to, że w wypadkach, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach, gdzie często poszkodowanymi są dzieci, które właśnie wtedy, już na etapie akcji ratowniczej, należy otoczyć szczególna opieką. Przede wszystkim jednak, kampania ma aspekt społeczny - zwracający uwagę na krzywdę innych.

Zbiórka maskotek na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Kole przy ul. Toruńskiej 68 trwa od 01 marca 2017 roku do 24 kwietnia 2017 roku. Maskotki można również zostawić w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Kole przy ul. Toruńskiej 74.

Finał kampanii zaplanowano na dzień 05 maja 2017r. od godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Kole.

Pomysłodawczynią oraz koordynatorką akcji z pluszakami była studentka Politechniki Poznańskiej Marta Lewandowska, która jednocześnie jest wolontariuszką w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu. Do swojego pomysłu udało jej się przekonać wiele osób i w niespełna dwa miesiące (grudzień –styczeń) zebrano ponad 4,5 tysiąca maskotek, które po wnikliwej weryfikacji uzyskały status Ratownisiów.

Zachęcamy do udziału w akcji również uczniów pozostałych kolskich placówek oświatowych.

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Inne
Znaleziono ciało mężczyzny w stawie
16 godziny temu 22,487
R E K L A M A