sim
Artbud
Wiadomości Biblioteka Święto Książki w PiMBP w Kole

Święto Książki w PiMBP w Kole

24-04-2017 13:20 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 5,383 | Komentarzy: 0
Święto Książki w PiMBP w Kole
zacisze
23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (doroczne święto ustanowione przez UNESCO w 1995 r., mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim). W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kole święto książki uczczono głośnym czytaniem ...

Z pomysłem organizacji święta, które zrodziło się w Katalonii w 1926 r. wystąpił wydawca, Vicente Clavel Andrés. 23 kwietnia jest w Katalonii świętem narodowym, dniem jej patrona – Św. Jerzego. Zgodnie z tradycją obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, symbolizującymi krew pokonanego przez Św. Jerzego smoka. Kobiety odwzajemniały się mężczyznom podarunkami w postaci książek. W Polsce święto zaczęto obchodzić w 2007 r.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole bierze udział w święcie  już od kilku lat. Co roku organizuje akcję głośnego czytania. Przed młodymi słuchaczami wystepują dorośli. W tym roku  lektorami byli: Dorota Wieczorek – radna powiatowa (czytała: „Tata w sieci” Philippe de Kemmetera), Sławomira Królak – pracownik PiMBP (czytała fragmenty „Ręcznikowca” Joanny M. Chmielewskiej) oraz poseł na Sejm RP – Leszek Galemba (czytał: „Kto ty jesteś?”, książkę duetu - Joanna Olech i Edgar Bąk); słuchały dzieci z Przedszkoli Miejskich nr 1 i nr 3 w Kole. Na zakończenie dzieci obdarowano słodyczami.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: a.pietruszka@biblioteka-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!