R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biblioteka

Autorka "Basi.." - Zofia Stanecka gościła w PiMBP w Kole

08-05-2017 14:01 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 5,774 | Komentarzy: 0

Radość przeogromna... Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole gościła Zofię Stanecką (08.05.).

R E K L A M A

Córka nauczyciela i bibliotekarki, wychowała się pośród książek. Wielbicielka Leśmiana, Dickensa, Tolkiena i C. S. Lewisa, angielskich książek dla dzieci i teatru. Ukończyła Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, na którym obroniła pracę magisterską z dziedziny literatury dziecięcej (jej promotorem był nie kto inny jak sam prof. Grzegorz Leszczyński). Opowiadania i recenzje zaczęła pisać jeszcze w czasie studiów. Tworzy książki o "Basi...", opowiadania i powieści. Najbardziej lubi pisać baśnie, w których znajduje to wszystko, co w literaturze kocha najbardziej: tajemnicę, prawdę, piękno i odrobinę magii. Seria "Basia..." zdobyła w 2009 r. tytuł "Najlepsze dla dziecka" w plebiscycie czytelników miesięcznika "Dziecko". Dwie spośród jej książek zostały wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie: "Świat według dziadka" i "Domino i Muki. Po drugiej stronie czasu". W 2015 r. "Basia i wyprawa do lasu" zdobyła nagrodę jury w kategorii najlepsza książka dla dzieci w konkursie „Najlepsza książka na lato”.

Podczas spotkania autorka opowiedziała dzieciom o swojej twórczości, jak wygląda jej codzienna praca i skąd czerpie pomysły. Przedstawiła młodym czytelnikom drogę jaką musi pokonać tekst literacki, aby mógł trafić do nich w formie książki. Zaproszeni na spotkanie czwartoklasiści - ze Szkół Podstawowych: nr 1 i nr 3 w Kole - mogli również zobaczyć doskonały warsztat ilustratorski pisarki, a także sami wcielić się w rolę ilustratorów i z różnych kształtów geometrycznych stworzyć swoje własne postaci i obrazki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem włączyły się w tworzenie wspólnie z pisarką fascynującej, pełnej zwrotów akcji historii o dwugłowym trollu. Spotkanie upłynęło w niezwykle miłej i przyjaznej atmosferze.

Na zakończenie dzieci wręczyły pisarce słodki upominek. Wszyscy chętni mieli również okazję zakupić książkę z autografem pisarki.

Podsumowując - już tęsknimy za autorką...

R E K L A M A

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze