sim
geberit
Wiadomości Miasto Koło Nauczyciele ZS 1 uczą się programowania

Nauczyciele ZS 1 uczą się programowania

12-05-2017 09:21 | Źródło: ZS1 | Wyświetleń artykułu: 6,845 | Komentarzy: 5
Nauczyciele ZS 1 uczą się programowania
Foto:ZS1
zacisze
Nowoczesna szkoła nie może obyć się bez nowoczesnych technologii - tak oczywistych dla każdego młodego człowieka. Szkoła XXI wieku to także nowe metody i programy nauczania, w tym te, które już od najmłodszych lat wprowadzać będą naukę programowania. Aby sprostać wymogom czasów i współczesnej edukacji wszyscy nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Kole (od września 2017 Szkoły Podstawowej nr 2) uczą się programowania oraz utrwalają zdobyte już wcześniej kompetencje cyfrowe.

Tytułem wprowadzenia przypomnijmy, że w szkole przy ul. Poniatowskiego od lat wprowadzane i stosowane są najnowocześniejsze cyfrowe narzędzia edukacyjne. Wśród wielu działań, które plasują kolską placówkę w awangardzie szkół stosujących w praktyce najnowocześniejsze technologie wspomagające edukację warto wymienić chociażby fakt, że jest jedyną szkołą w mieście Kole, która korzysta z pilotażowego programu "Cyfrowa Szkoła" czy też jako pierwsza w Wielkopolsce wprowadziła program "eTornister". Przekłada się to na wyniki nauczania, ale co najważniejsze - doceniają to uczniowie, ich rodzice i lokalna społeczność. Zauważyła to także Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska, która wizytując szkołę wraz z Wiceministrem Edukacji Maciejem Kopciem pół roku temu powiedziała: "To, co tu robi szkoła to jest absolutnie rewelacja".

W ostatni wtorek nauczyciele szkoły uczestniczyli w pierwszym z cyklu szkoleń związanych z wprowadzaniem programowania w edukacji, w tym także w klasach I-III edukacji wczesnoszkolnej. Zdobywali nowe oraz utrwalali znane już wcześniej kompetencje cyfrowe oraz uczyli się, jak skutecznie i w sposób jak najbardziej dostępny przekazywać je uczniom.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (5)
nauczycielka kiedyś 17-05-2017 14:23
Bardzo dobrze że są takie informacje, niech rodzice wiedzą w której szkole co się dzieje. Przy okazji to muszę się przyznać, że czytałam wiele ciekawych informacji o tej szkole myślałam przez kilka lat że zs 1 to jest szkoła nr 1 (przy ul. Szkolnej). A tu się okazuje że to dawna szkoła podstawowa nr 2...
| Zgłoś do usunięcia
Adicydedycle 04-08-2017 03:34
The ED caused by that surgery may be either temporary or permanent. Thus, in the event the muscles inside the penile area are relaxed, more blood will type in the penis and a harder erection will occur.
kkkkk 12-05-2017 19:32
e-tornister? Niedługo dzieci nie będą wiedziały co to książka. Zobaczymy, jakie będą tego efekty. Nic nie zastąpi tradycyjnej książki.
| Zgłoś do usunięcia
rodzic 15-05-2017 08:29
Te dzieci mają normalne książki tak jak wszyscy, tylko korzystają z nich w domu a tylko do szkoły noszą tablety.
klik 12-05-2017 10:03
Nauczyciele SP nr 1 mieli to miesiąc temu. Czy jest to tak ważne wydarzenie ,ażeby umieszczać na portalu e-kolo?
| Zgłoś do usunięcia