sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Pijane małżeństwo za kierownicą

Pijane małżeństwo za kierownicą

18-08-2010 09:56 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,201 | Komentarzy: 1
Pijane małżeństwo za kierownicą
Foto:
zacisze
Policjanci z Dąbia wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do jakiego doszło wczoraj po południu w Krzewacie w gm. Olszówka. Na skrzyżowaniu dróg zderzyły się osobowy opel ze skuterem. Małżonkowie podróżujący oplem byli nietrzeźwi i nie posiadali uprawnień do kierowania.
Wczoraj około 18.40 dyżurny kolskiej komendy przyjął telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Na jednym ze skrzyżowań w miejscowości Krzewata w gm. Olszówka zderzyły się osobowy opel ze skuterem. Jednośladem kierował 15 letni chłopak z Krzewaty. Z niegroźnymi obrażeniami ciała został przewieziony na oddział chirurgii dziecięcej konińskiego szpitala.

Policjanci skierowani na miejsce zdarzenia ustalili, że oplem podróżowały 4 osoby, małżeństwo z województwa łódzkiego oraz 2 osoby z ich rodziny. Badanie stanu trzeźwości wykazało: u męża 2,79 promila u współmałżonki 3 promile, pozostali dwaj pasażerowie mieli w organizmach ponad 2 promile. Na miejscu zdarzenia fakt kierowania samochodem potwierdzali zarówno mąż jak i żona. Jak ustalili policjanci żadne z nich nie posiada prawa jazdy. Oboje trafili do policyjnego aresztu, po wytrzeźwieniu dąbscy policjanci będą ich przesłuchiwać.

Za kierowanie po pijanemu grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Czy osoba, która kierowała oplem odpowie jeszcze za spowodowanie wypadku okaże się po otrzymaniu szczegółowej informacji o stanie zdrowia 15 latka.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~szcz 20-08-2010 08:02
Czy to tak wiele potrzeba, aby wyobrazić sobie jakie konsekwencje ponosi za sobą wsiadanie pod wpływem alkoholu? Brak poszanowania życia swojego i innych. Bezmyślność ludzka.
| Zgłoś do usunięcia