R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Prokuratura zajęła się wyciekiem danych ze szpitala w Kole

13-06-2017 11:00 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 21,780 | Komentarzy: 3

Prokuratura w Kole i Komenda Powiatowa Policji w Kole zajęła się od wczoraj sprawą możliwego wycieku danych z sieci kolskiego szpitala. O sprawie pisaliśmy wczoraj.
Foto:Google Map
R E K L A M A

Dziś rozmawialiśmy z Rzecznikiem Prasowym Wojewódzkiej Komendy Policji w Poznaniu, który przedstawił nam zakres działań podjętych przez policję:

W dniu wczorajszym z własnej inicjatywy oraz po doniesieniach medialnych - policjanci z Koła udali się do dyrekcji kolskiego szpitala, aby sprawdzić aktualny stan danych wrażliwych pacjentów placówki. Na miejscu otrzymali informację, że obecnie wszystko jest zabezpieczone przed dostępem z zewnątrz. Z uwagi na rozmiar możliwych szkód i możliwości wycieku danych blisko 50 000 osób - policjanci skierowali sprawę do zbadania przez Prokuraturę.

W chwili obecnej powołany został biegły z dziedziny tele-informatyki, którego zadaniem będzie zbadanie, czy doszło do skopiowania danych przez osoby niepowołane w momencie, kiedy baza informacji była niezabezpieczona. Nie ma dowodów na to, żeby dane personalne były wykorzystane w celach niezgodnych z prawem lub skopiowane. Postępowanie będzie się toczyć, a w najbliższym czasie mogą zostać postawione zarzuty osobom, które doprowadziły do takiej sytuacji.

- Adam Borowiak , Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA