R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Rzecznik Praw Obywatelskich zajął się możliwym wyciekiem danych z kolskiego szpitala

23-06-2017 09:50 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 9,152 | Komentarzy: 0

Jak informuje dziennik Rzeczpospolita.pl, Rzecznik Praw Obywatelskich zajął się sprawą możliwości wycieku danych 50 tysięcy pacjentów z niezabezpieczonego serwera w kolskim szpitalu.

Foto:
R E K L A M A

Rzecznik Praw Obywatelskich o możliwości wycieku dowiedził się z ogólnopolskich mediów i postanowił zajął się tą sprawą.

Rzecznik zwrócił się do Ministra i GIODO o informacje o działaniach podjętych w tej sprawie. Poprosił także o wskazanie, czy kwestia zabezpieczenia danych medycznych w placówkach zdrowia jest przedmiotem ich szczególnego zainteresowania w wymiarze systemowym – również w kontekście przygotowań do rozpoczęcia stosowania rozporządzenia (UE) Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych.

- czytamy w artykule.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze