(1)
Słonecznie 4.8
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Globalny atak hakerski dotknął również Koło!

Globalny atak hakerski dotknął również Koło!

Autor: Redakcja e-kolo.pl 28 Czerwiec 2017
Globalny atak hakerski dotknął również Koło!
© mirror.co.uk
Komentarzy: 1 Czytano:
33,524 razy |

Cały świat zaniepokojony jest wczorajszym zmasowanym,globalnym atakiem hakerów. Rośnie liczba firm i instytucji, które zostały zaatakowane przez hakerów. Przestępcy wykorzystali do tego wirusa typu ransomware. Atakiem dotknięta została firma Saint-Gobain co doprowadziło do paraliżu również w kolskim zakładzie.

R E K L A M A
1
Czytano:
33,524 razy
Udostępnij

Początkowo cyberatak skupił się na Ukrainie. Jak informowaliśmy wcześniej, w tym kraju celem przestępców padły m.in. banki, dostawcy energii elektrycznej oraz usług pocztowych. Zaatakowane zostały także strony rządowe. Jak przekazał sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy Oleksandr Turczynow, tamtejsze służby odpowiedzialne za cyberbezpieczeństwo udzielają pomocy poszkodowanym instytucjom. Dodał również, że już teraz można mówić o „rosyjskim śladzie”.

W tym samym czasie rosyjski gigant naftowy Rosnieft poinformował, że również jego serwery padły ofiarą ataku. Nie spowodowało to jednak wstrzymania wydobycia i przetwarzania surowca. Wkrótce potem informacje o problemach z infrastrukturą IT poinformowały także inne firmy, m.in. duński Maersk oraz brytyjska firma WPP, zajmująca się doradztwem i reklamą. Również francuski producent materiałów Saint-Gobain potwierdził, że został zaatakowany przez wirusa.

- pisze redakcja bizesalert.pl

Ataki na przedsiębiorstwa światowe doprowadził do chwilowej, lub dłużej przerwy w funkcjonowaniu systemów informatycznych, co najczęściej przekładało się na paraliż w pracy. Z naszych informacji wynika, że w kolskim oddziale francuskiej firmy Saint-Gobain w dniu dzisiejszym nadal trwa naprawianie szkód wyrządzonych przez cyberatak.

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
stary ch... · 28 Czerwiec 2017
I dobrze! Po co komu byly te komputry. Nie bylo komputrow nie bylo problemow a i bylo wiecej czasu
R E K L A M A