Zachmurzenie -2.5
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Uroczyste obchody 100 - lecia OSP Kiełczew Smużny Pierwszy

Uroczyste obchody 100 - lecia OSP Kiełczew Smużny Pierwszy

Autor: Gmina Koło 04 Lipiec 2017
Uroczyste obchody 100 - lecia OSP Kiełczew Smużny Pierwszy
© Gmina Koło
Komentarzy: 0 Czytano:
9,250 razy |

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się mszą świętą odprawioną przez ks. kapelana Idziego Piaseckiego w intencji Straży Pożarnej w Kiełczewie Smużnym Pierwszym. Po mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali z licznymi pocztami sztandarowymi jednostek OSP w asyście orkiestry pod remizę jednostki, gdzie odbyła się oficjalna część jubileuszu.

R E K L A M A
0
Czytano:
9,250 razy
Udostępnij

Podczas uroczystego apelu z udziałem: Posła na Sejm RP Leszka Galemba, Członka Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu Ryszarda Kasiorka, Prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Kole Wieńczysława Oblizajka, Komendanta Powiatowej PSP w Kole Roberta Kropidłowskiego, Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kole Macieja Pilarskiego, Wójta Gminy Koło Piotra Freta,  Wójta Gminy Grzegorzew Bożenę Dominiak oraz pozostałych gości, strażaków i mieszkańców przedstawiono historię założenia jednostki jak również dokonano wręczeń odznaczeń i wyróżnień dla strażaków. Zarząd Główny Związku Ochotniczych  Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w uznaniu zasług nadał "Złoty Znak Związku" dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kiełczewie Smużnym Pierwszym.


W trakcie uroczystości nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej z okazji 100 -lecia istnienia straży zafundowanej przez Wójta Gminy Koło Piotra Freta. Wyrazy uznania dla strażaków , gratulacje i podziękowania płynęły także od pozostałych gości.
Uroczystości uświetniły występ orkiestry dętej OSP Wrząca Wielka oraz zespołu ludowego "Kiełczewianki".

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
R E K L A M A
R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Duży Fiat skończył 55 lat
1 dzień temu 832 1