Olimpia wygrała w Krzymowie

Autor: 02 Wrzesień 2010 przeczytasz w ok. 2 min.
©
3,723 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

W środowym meczu III rundy konińskiego Okręgowego Pucharu Polski, Olimpia Koło pokonała w rzutach karnych Wartę Krzymów. W regulaminowym czasie gry był wynik 1-1. Bramkę dla kolan zdobył Tomasz Mikusik. Skutecznymi egzekutorami rzutów karnych byli: Zborowski, Kujawa i Marańda.

0
3,723 razy
Mecz zaczął się po myśli dla drużyny z Koła. W 10. minucie, po dośrodkowaniu Huberta Powietrzyńskiego, piłkę głową do siatki skierował Tomasz Mikusik. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 17. minucie kapitan zespołu Dariusz Zieliński, bezpośrednio z rzutu wolnego, strzelił wyrównującą bramkę - piłka z wiatrem poszybowała idealnie w okienko zaskakując bramkarza Daniela Gołdyna, który nie miał szans na skuteczną interwencję. W 23. minucie Michał Nowakowski oddał strzał głową z ostrego kąta, jednak golkiper Warty nie miał problemów z obroną. Chwilę później napastnik Warty łatwo ograł Tomasza Mikusika, jednak jego strzał został sparowany na róg przez golkipera. W 38. minucie ten sam zawodnik strzelił silnie, ale ponad poprzeczką. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część gry, mocny strzał nad bramkę z 15 metrów oddał Michał Nowakowski. Pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 1-1.

Drugie 45 minut to także ataki obu zespołów. Lepszy pomysł na grę mieli jednak gospodarze i to oni byli bliżej zdobycia gola i przechylenia szali zwycięstwa na własną stronę. W 47. minucie zawodnik gospodarzy strzelił tuż obok słupka. Najgroźniejszą sytuację dla Olimpii miał w 60. minucie Tomasz Mikusik, który z rzutu wolnego posłał piłkę minimalnie niecelnie. W 87. minucie jedyną żółtą kartkę w naszym zespole otrzymał Michał Rutkowski. Po upływie regulaminowych 90 minut utrzymał się wynik remisowy. Arbiter zmuszony był zarządzić serię rzutów karnych.

Jako pierwsi strzelali gospodarze. Zawodnik Warty pewnie wykorzystał strzał. Podobnie było także za drugim razem. Próba trzecia była przestrzelona, a czwartą wybronił Daniel Gołdyn. W zespole Olimpii strzelali kolejno: Filip Zborowski (trafił), Michał Rutkowski (przestrzelił), Łukasz Kujawa (trafił) i Piotr Marańda (trafił). Decydujący rzut karny został wybroniony przez naszego bramkarza.

Mecz zakończył się zwycięstwem Olimpii Koło w rzutach karnych. Nasi piłkarze oczekują teraz losowania i terminu meczu ćwierćfinałowego. A już w najbliższą sobotę kolskich zawodników czeka niełatwy mecz ligowy w Kleczewie.

Warta Krzymów - Olimpia Koło 1-1 (1-1) k. 2-3

Bramki:
17`Dariusz Zieliński (wolny) - 10`Tomasz Mikusik (głową).

Skład Olimpii: Daniel Gołdyn - Mariusz Ostrowski (46.Piotr Andrzejczak), Łukasz Wróbel, Tomasz Mikusik, Piotr Krzyżanowski - Paweł Marańda (62.Piotr Marańda), Hubert Powietrzyński, Michał Rutkowski, Sebastian Wojtczak (65.Filip Zborowski) - Michał Nowakowski (71.Łukasz Kujawa), Łukasz Szafoni.

W innym meczu III rundy OPP, Warta-Eremita Dobrów przegrała 3-5 z Wichrem Dobra. Mecz Zrywu Dąbie z Kasztelanią Brudzew zostanie rozegrany 8 września.