R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Trwa zabezpieczanie sieci komputerowej szpitala

11-07-2017 10:45 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 16,550 | Komentarzy: 3

W dniu wczorajszym w Starostwie Kolskim odbyło się spotkanie Komisji Bezpieczeństwa. Jednym z podejmowanych punktów było sprawozdanie dyrektora kolskiego szpitala odnośnie potencjalnego wycieku danych pacjentów i pracowników. Co od ostatniego wywiadu z dyrektorem Cezarym Chmieleckim zmieniło się w tej sprawie?
Foto:archiwum e-kolo
R E K L A M A

Z informacji jakie dyrektor przekazał obecnym na spotkaniu wynika, że dwóch informatyków, którzy pracowali na umowę o pracę zostali wcześniej zawieszeni a obecnie są lub będą zwolnieni. Zamówiony został audyt, który przeprowadziła firma zewnętrzna dotyczący bezpieczeństwa sieci komputerowej szpitala oraz tzw. danych wrażliwych. Poczyniono inwestycje w sprzęt komputerowy, aby zmodernizować i jednocześnie zabezpieczyć sieć. Podpisano umowę z kolską firmą informatyczną, która zajmie się prowadzeniem systemu IT placówki zdrowia.

W ostatnim czasie wiele instytucji państwowych przeprowadzało kontrolę w szpitalu pod kątem wycieku danych pacjentów oraz pracowników. Jak poinformował dyrektor - wycieku danych nie było.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA