sim

Wiadomości Powiat Kolski Trwa zabezpieczanie sieci komputerowej szpitala

Trwa zabezpieczanie sieci komputerowej szpitala

11-07-2017 10:45 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 15,054 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
Trwa zabezpieczanie sieci komputerowej szpitala
Foto:archiwum e-kolo
W dniu wczorajszym w Starostwie Kolskim odbyło się spotkanie Komisji Bezpieczeństwa. Jednym z podejmowanych punktów było sprawozdanie dyrektora kolskiego szpitala odnośnie potencjalnego wycieku danych pacjentów i pracowników. Co od ostatniego wywiadu z dyrektorem Cezarym Chmieleckim zmieniło się w tej sprawie?

Z informacji jakie dyrektor przekazał obecnym na spotkaniu wynika, że dwóch informatyków, którzy pracowali na umowę o pracę zostali wcześniej zawieszeni a obecnie są lub będą zwolnieni. Zamówiony został audyt, który przeprowadziła firma zewnętrzna dotyczący bezpieczeństwa sieci komputerowej szpitala oraz tzw. danych wrażliwych. Poczyniono inwestycje w sprzęt komputerowy, aby zmodernizować i jednocześnie zabezpieczyć sieć. Podpisano umowę z kolską firmą informatyczną, która zajmie się prowadzeniem systemu IT placówki zdrowia.

W ostatnim czasie wiele instytucji państwowych przeprowadzało kontrolę w szpitalu pod kątem wycieku danych pacjentów oraz pracowników. Jak poinformował dyrektor - wycieku danych nie było.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
Robert 12-07-2017 08:18
"Poczyniono inwestycje w sprzęt komputerowy, aby zmodernizować i jednocześnie zabezpieczyć sieć.". Gdzie jest przetarg na zakup sprzętu komputerowego ?
| Zgłoś do usunięcia
robert 11-07-2017 11:15
Czy byl przetarg lub chociaż nabór ofert dla firm zajmujących sie opieka informatyczna? Czy firma z która podpisana została umowa posiada odpowiednie doświadczenie i wiedze? Czy to prawda ze to firma radnego????
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 11-07-2017 11:06
no to kto dopuscil ,ze siec nie byla zabezpieczona .Ska wiedza ,ze nie bylo "wycieku".A może ciurkiem wylecialo. No Jaja.za dupę winnych i do...
| Zgłoś do usunięcia