sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło Jubileusz Złotych Godów w kolskim USC

Jubileusz Złotych Godów w kolskim USC

11-07-2017 12:57 | Źródło: kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 12,017 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Jubileusz Złotych Godów w kolskim USC
Foto:kolo.pl
W sobotę 08 lipca b.r. Burmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek uhonorował specjalnymi, przyznawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Państwa: Bolesławę i Kazimierza Olejniczaków, Janinę i Józefa Wysockich oraz Irenę i Antoniego Krychów.

Wśród polskich odznaczeń państwowych medal ten zajmuje miejsce szczególne, symbolizuje bowiem szacunek, jakim Rzeczpospolita darzy trwałą więź małżeńską i wagę, jaką przywiązuje do pomyślności rodziny. Wymienione wyżej pary małżeńskie obchodziły jubileusz Złotych Godów. Burmistrz Miasta Koła za słowami Prezydenta RP, podkreślił, jak ważna jest codzienna troska w pielęgnowaniu relacji małżeńskich, wzajemne wsparcie, odpowiedzialność i wyrozumiałość. Wspólne pokonywanie przeciwności losu i podejmowanie codziennego trudu w imię wartości, do których odwołuje się przysięga małżeńska zasługuje na wdzięczność i uznanie ze strony państwa. Trwałość rodziny powszechnie uważana jest za podstawę ludzkiego szczęścia. Zapewnia poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa tym, którzy ją tworzą, a jednocześnie stanowi bezcenny wkład w powodzenie całego narodu, który sam jest wielką rodziną. Dlatego też rodzina cieszy się konstytucyjną ochroną i niezmienną życzliwością władz.

Do życzeń dołączono okolicznościowe bukiety kwiatów. Wzniesiono również toast. W celebrowaniu święta uczestniczyli licznie zgromadzeni członkowie rodzin oraz przyjaciele dostojnych jubilatów.
Uroczystość odbyła się w sali ślubów Ratusza Miejskiego, a prowadziła ją Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich Lidia Ossowska.

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Słowa kluczowe:
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!