sim
naturhouse
Wiadomości Kultura i rozrywka Kielce znów szczęśliwe dla Wartaków

Kielce znów szczęśliwe dla Wartaków

25-07-2017 20:30 | Źródło: Wartaki | Wyświetleń artykułu: 5,673 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Kielce znów szczęśliwe dla Wartaków
Manufaktura Piosenki Harcerskiej Wartaki przywiozła do Koła Grand Prix 44. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2017, oraz trzy statuetki: Złotą Jodłę w kategorii zespoły wokalno-instrumentalne, Srebrną Jodłę Wychowawczą oraz Brązową Jodłę Harcerską.

W dniach 13-23 lipca członkowie zespołu wraz z druhem Henrykiem Perzyńskim wzięli udział w organizowanym już po raz 44. Festiwalu w Kielcach. To dla Wartaków okres wytężonej pracy artystycznej. W konkursie Wartaki zaprezentowały dwie piosenki: „Za celem” i „Nasze małe wędrowanie”, które zostały również zaprezentowane publiczności na Koncercie Galowym podsumowującym festiwalowy dorobek pracy wszystkich uczestników.

Każdego festiwalowego dnia odbywały się warsztaty i koncerty. Uczestnicy szlifowali swoje umiejętności pod okiem konsultantów artystycznych, prezentowały swój dorobek i swoją kulturę. Celem festiwalu jest to, żeby każdy nauczył się czegoś nowego – zdobył nowy repertuar. Wartaki owocnie wykorzystały ten czas. Efektem pobytu w Kielcach jest nowa piosenka pt. „Wielka rzeka” oraz wiele nowych kontaktów i znajomości.

Jako jedyny zespół festiwalowy, Wartaki poprowadziły koncert. Publiczność zebrana podczas "Koncertu Międzypokoleniowego" na kieleckim Rynku śpiewała razem z nami wartakowskie piosenki, dzięki śpiewniczkom specjalnie przygotowanym przez Sztab Festiwalowy.

To drugie Grand Prix kieleckiego festiwalu w historii Wartaków. Poprzednie zdobyło 5. pokolenie w 1996 roku, świętując tym samym 25-lecie istnienia zespołu. W konkursie „Młodzi Dobrze ROCKujący” wyróżniony został reaktywowany zespół VAFFLARO składający się z Wartaków. Młodzi wykonawcy rockowi, w ramach Największego Zespołu ROCKowego, wspólnie wykonali przeboje z lat 90-tych.

W tegorocznej edycji Festiwalu wzięło udział ponad 900 młodych artystów - tancerzy, instrumentalistów, wokalistów - z Polski, Ukrainy, Armenii i z Kanady.

Wartaki kolskiej publiczności zaprezentują się już niedługo. Całoroczny dorobek przedstawią nam na kolejnych już "Jesiennych śpiewankach nad Wartą".

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
Inka 27-07-2017 17:34
Wielkie gratulacje dla młodych artystów i ich wspaniałego Druha Henia. Myślę, że wyrażam opinię wszystkich mieszkańców Koła, mówiąc: jesteśmy z Was dumni. Śpiewajcie dalej, jeszcze wiele, wiele lat....
| Zgłoś do usunięcia