sim
marzena pilarska
Wiadomości Miasto Koło Oszukana metodą na wnuczka

Oszukana metodą na wnuczka

03-09-2010 09:12 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,630 | Komentarzy: 2
Oszukana metodą na wnuczka
Foto:
zacisze
Kolscy policjanci wyjaśniają okoliczności oszustwa metodą na tzw. „wnuczka”. Wczoraj 86 letnia mieszkanka Koła straciła w taki sposób 20 tys. zł. To pierwsze tego rodzaju przestępstwo w powiecie kolskim.
Wczoraj około godziny 11.00 w mieszkaniu 86 letniej kobiety zadzwonił telefon w słuchawce pani usłyszała męski głos łudząco podobny do głosu jej wnuczka, który przebywa za granicą. Oszust poinformował, że uległ wypadkowi ma w związku z tym kłopoty i aby sprawa mogła być pozytywnie dla niego załatwiona potrzebuje pieniędzy. Dla bezpieczeństwa prosił aby o sprawie nikogo nie informowała. Oszust był na tyle przebiegły, że jeszcze uzyskał od starszej pani numer telefonu komórkowego.

Zatroskana o los wnuczka, niczego nie podejrzewająca babcia natychmiast udała się do banku i podjęła pieniądze. Kiedy kobieta miała już gotówkę, fałszywy wnuczek zadzwonił znowu, tym razem na numer komórkowy i poprosił, żeby pieniądze przekazała jego serdecznemu koledze. Do spotkania i przekazania gotówki doszło na jednej z ulic. Zaraz po tym jej telefon zadzwonił kolejny raz, oszust dziękował za pomoc i poprosiła aby poszła do domu i się uspokoiła, że wszystko będzie dobrze, a on do niej później zadzwoni.

Oszustwo wyszło na jaw, kiedy po kilku godzinach jej telefon milczał, a zatroskana starsza pani sama dodzwoniła się do prawdziwego wnuka.

W powiecie kolskim to pierwszy tego rodzaju przypadek. Policjanci apelują, szczególnie do rodzin i bliskich osób starszych aby uczulać je na takie bądź podobne sytuacje. Zawsze kiedy nieznajomi proszą o pieniądze czy wartościowe przedmioty należy skontaktować się z kimś z rodziny i upewnić czy to prawda. Nawet kiedy okoliczności i nazwiska jakimi posługuje się osoba prosząca o pomoc wskazują, że bardzo dobrze zna sytuację rodzinną. Zawsze też można poprosić o interwencję policję.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
~lucas 03-09-2010 23:32
Taki szmaciarz za prace sie nie wezmie tylko starszych ludzi okrada. Frajer bez sumienia...
| Zgłoś do usunięcia
~White Legion 03-09-2010 22:16
to już jest zwykłe kure***
| Zgłoś do usunięcia