R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Pociągiem do Poznania i Warszawy z Babiaka? Już tak!

03-08-2017 15:33 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 35,024 | Komentarzy: 10

Interwencja kolskiego Posła RP Leszka Galemby w sprawie uruchomienia dodatkowych połączeń dla stacji PKP w Babiaku zakończyła się sukcesem. Teraz mieszkańcy Babiaka, ale i okolic będą mogli bezpośrednim połączeniem dostać się do Poznania czy też Warszawy.
Foto:archiwum e-kolo
R E K L A M A

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Galemba kolejny raz wystąpił w imieniu mieszkańców z interwencją w sprawie połączeń uruchamianych w PKP, tym razem do Ministra Infrastruktury. Po informacjach i kolejnych petycjach mieszkańców zaniepokojonych małą ilością połączeń min. d w kierunkach Warszawa- Poznań zwrócił się do Ministra o ponowne przeanalizowanie możliwości zatrzymywania się większej ilości pociągów a tym samym dostępność poruszania się pasażerów w w/w kierunkach. Ministerstwo jak zawsze wyszło naprzeciw pasażerom i po ponownym przeanalizowaniu danych dotyczących frekwencji, poinformowało, że : od 3 września br. będą zatrzymywać się niżej wymienione pociągi.

Dodatkowe połączenia przez stację BABIAK
Nr/Nazwa połączenia Relacja Odjazd sze stacji Babiak
TLK 18108/9 "Gałczyński" Warszawa Wschodnia - Szczecin Główny (przez Poznań) 8:49
TLK 18122/3 "Podlasiak" Suwałki/Białystok - Szczecin Główny (przez Poznań) 13:28 - 13:38
TLK 81123/2 "Podlasiak" Szczecin Główny - Białystok (przez Warszawę) 15:07
TLK 81109/8 "Gałczyński" Szczecin Główny - Warszawa Wschodnia 19:21

 

Jest to bardzo dobra wiadomość szczególnie dla tych, którzy do tej pory dojeżdżali np. na uczelnię do Poznania czy Warszawy z Koła a przez dwuletni remont musieli z transportu kolejowego zrezygnować.

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (10) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA