R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Karszew zagłębiem ogórka gruntowego

07-08-2017 11:16 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 13,739 | Komentarzy: 0

W dniu wczorajszym na boisku w Karszewie odbyła się kolejna edycja Dnia Ogórka, która każdego roku gromadzi wielu mieszkańców Gminy Dąbie i okolic. W tym roku było podobnie.

R E K L A M A

Konkursy na największego ogórka, najdziwniejszy kształt,kompozycję z ogórka to tylko część atrakcji przygotowanych na tegorocznym spotkaniu hodowców  ogórka z terenu Gminy Dąbie. Najważniejsza jednak jest integracja, wymiana informacji, doświadczeń w hodowli tego warzywa. Dodatkiem jest dobra zabawa przy dźwiękach zespołów. W tym roku na scenie pojawił się zespół MODEL MT z Modelinką oraz FOCUS.

O historii Dnia Ogórka w Karszewie oraz o celom, jakie przyświęcają organizatorom opowiedział nam przed kamerą jeden z pomysłodawców - Zenon Wasiak.

W konkursie na ,,Największy ogórek” zwyciężył p. Kamil Augustowski z Pieczewa, gm. Grabów (ogórek ważył 1478 g). ,,Najdziwniejszy kształt ogórka” na swojej plantacji - ,,ogórkowe trio” znalazł p. Bogusław Sieradzki z Piotrkówka. ,,Najpiękniejszą kompozycję ogórkową” - ,,ogórkowy wiatrak” stworzyła p. Teresa Gruchot z Karszewa, a ,,Najciekawszą rymowankę – ogórczankę” - ,,Epitafium dla ogórka” napisała p. Katarzyna Kowalczyk z Karszewa. W zmaganiach zręcznościowych: ,,spacer farmera” najszybszym i najsilniejszym po raz kolejny okazał się p. Paweł Szymczak z Karszewa, a w ,,rzucie ogórkiem do beczki” najwięcej celnych trafień oddał Tymon Zarębski z Sieradza. W konkursie ,,przeciąganie liny” zwyciężyła czteroosobowa drużyna z Kupinina. Nagrody na w/w konkurencje ufundował Powiat Kolski.R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze